Reklama

Reklama

Tajemství loňského léta

  • Česko Vím, co jsi udělala minulé léto (více)

Obsahy(1)

Je čtvrtého července a v malém přímořském městečku v Severní Karolíně se studenti loučí s bezstarostným mládím. Krásná Helen dnes večer získala titul královny krásy maturitního ročníku a to je důvod k pořádné oslavě s nejbližšími přáteli na opuštěné mořské pláži. Když se pak Helen, Julie, Barry a Ray vracejí vypůjčeným BMW do městečka, srazí na opuštěné přímořské silnici záhadného chodce v gumovém rybářském plášti. Díky krvavým zraněním nevidí do jeho tváře a zdá se, že neopatrný nešťastník je mrtev. Co sním? Po krátké hádce se přátelé rozhodnou hodit jeho tělo do oceánu. Až na molu ale zjistí, že tajemný muž stále ještě žije. Přesto se ho definitivně zbaví a přísahají, že si své strašlivé tajemství odnesou do hrobu. Po roce. Bývalí přátelé by se nejspíš už nikdy nesešli, kdyby Julie nedostala dopis s hrůzyplným vzkazem "Vím co jsi udělala minulé léto". Přes vzájemné obviňování se vyděšení mladí lidé pouštějí do pátrání po totožnosti své oběti. Domnívají se, že jen tak mohou zjistit, kdo je záhadný mstitel. Je opět řtvrtého července a tajemná postava v gumovém rybářském plášti svírá v ruce velký ocelový hák. Hříchy minulého léta se neodpouštějí. Kdo bude první na řadě? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (318)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Tady se autoři s filmu v čele se scénáriśtou Kevinem Williamsonem viz. Vřískot moc nevyznamenali. Co to jako mělo být? Thriller? Stovky jiných trhrilerů mají daleko propracovanější scénář, námět i samotnou zápletku. Horor? Bez krve a jen s atypickým kašpárkem který lovil lidi hákem na ryby? Nebo snad mysteriózní film? No v některých scénách by se tu jednotlivé znaky snad najít daly..Pár vraždících scén, ano, je jich tam pár, ale nemají naprosto žádnou atmosféru, přicházejí bez přípravy, takže vám nedají možnosti si je vychutnat, a víc než krev z nich cáká jen otřepané klišé..Celé to je jen jedna veliká blbost s ještě navíc neuvěřitelně tupým koncem, ale zas nepopírám fakt, že tento film nám de facto posloužil pro parodování na Scary Movie. Halloween, Scream, nebo třeba Pátek 13 jsou však s tennegerovských vyvraždovaček daleko lepší, a lze je tedy s přesnou platností doporučit..Ty dvě * jen za herečky Gellar a Hewitt, které to tu alespoň trochu oživili, co se týče nějaké té vizuální stránky, a nejeden filmový fanoušek tu pak byl určitě okouzlen jejich krásou tak i půvaby, zejména pak u blonďatého anděla Sarah Michelle Gellar. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Tak tým sa radikálne zúžil okruh podozrivých v tomto rybárskom meste.“ Atmosférický a vzhľadom na klišé-scenár možno až zbytočne dobre nakrútený slasher ako z 80. rokov, v skutočnosti z roku 1997. Odvíja sa síce v neprekvapivom duchu klasickej tínedžerskej vyvražďovačky, tento duch je však príjemne osviežuje a zábavne sabotovaný povestným ostrým perom Kevina Williamsona (Vreskoty, Dawsonov svet). Takže na jednej strane sa dá odhadnúť, ktorá postava prežije, ale zároveň titulná hrdinka príde o panenstvo v úvodných 10. minútach, čo je v slasheroch absolútne neprípustné. A scenár napriek množstvu klišé obsahuje viacero podobných originálnych zvratov (hoci nie až tak, ako scenár k prvým dvom Vreskotom). Herecké obsadenie v čele s Museom Watsonom ako Rybárom nemá chybu, dokonca i cukrík Freddie Prinze Jr. dostal (treba povedať, že nečastú) príležitosť zahrať si temnejšiu a nebezstarostnú postavu, než ako má bežne vo zvyku. K tomu atmosféra zaspatého rybárskeho mestečka a napätie od začiatku do konca. Jeden z tých lepších kusov Novej slasher vlny, odpálenej v roku 1996 prvým Vreskotom (ďalej napr. Halloween: H20 či falošný slasher Fakulta). Slashery vtedy proste boli v móde, nečudo, že snímka s rozpočtom 17 miliónov celosvetovo zarobila 125. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých prvních slasher movies, a uznejte, že v tomhle žánru to jako začátek není úplně nejhorší:) Takový Halloween si člověk vychutná, až když má jisté zkušenosti, že? Ale k tomuhle si jen sednete a už to jede... Takže z části ze soukr důvodů a zčásti kvůli krásné Jennifer a Sarah Michelle a pak taky kvůli efektnímu porcovacímu nástroji:)) ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John Debney: 1. Hush ,2. Summer Breeze ,3. D.U.I. ,4. Kid ,5. This Ain't the Summer of Love ,6. Losin' It ,7. Hey Bulldog ,8. My Baby's Got the Strangest Ways ,9. Waterfall ,10. Clumsy ,11. One Hundred Days ,12. Great Life ,13. 2 Wicky ,14. Don't Mean Anything ,15. Proud , ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Prumernej film snad ve vsech ohledech. Zabijak nema zadny charisma. Zabijeni nijak krvavy neni, i kdyz priznavam, ze nabrat nekoho na hak a nest ho jak nakup je fajn. Opet tu je banda skolaku, kde se narozdil od jinejch podobnejch filmu ani hlavni predstavitelky nesliknou. Vsichni pekne rvou a to je tak vse. Nicim vyjimecnej, ale docela zabavnej film. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (52)

  • Na začátku filmu, kdy je Helen (Sarah Michelle Gellar) na pódiu, si lze v jednom záběru všimnout na pozadí stínu od kamery. (imagoo)
  • Lois Duncanová otevřeně přiznala, že snímek nenávidí, protože filmaři udělali z jejího románu slasher. Dalším důvodem je také fakt, že 16. července roku 1989 byla nalezena v Albuquerque v Novém Mexiku její tehdy osmnáctiletá dcera Kaitlyn Arquette mrtvá v jejím vlastním autě. Jednalo se o vraždu, nejmladší dcera Duncanové měla nadvakrát prostřelenou lebku. Později napsala Duncanová knihu s názvem “Who Killed My Daughter?“ (Stocki)
  • Pri finálnej konfrontácii na lodi Ray (Freddie Prinze Jr.) padne do vody, zachytí sa o sieť a vyšplhá sa naspäť na loď kompletne suchý. (tXtX)

Související novinky

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (více)

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

S adaptacemi knih s dospívajícími teenagery, především dívkami, se v poslední době v Hollywoodu roztrhl pytel. Máme tu ságu Hunger Games, nedávno se rozjela další velká a nákladná série začínající… (více)

Sequely od Sony

Sequely od Sony

13.07.2005

V Sony Pictures sa pomaly trhá neveľké vrece, z ktorého sa na nás v najbližších rokoch vysypú hneď tri pokračovania k známym filmom. Začnime najmenej zaujímavým - ROAD HOUSE 2: LAST CALL, ktorý bude… (více)

Reklama

Reklama