Tajemství loňského léta

• Česko

Vím, co jsi udělala minulé léto

I Know What You Did Last Summer

Viem, čo ste robili minulé leto

Tajomstvo minulého leta

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 97 min (Director's cut: 99 min)

Jim Gillespie

Masky:

Janie Kelman

Kostýmy:

Catherine Adair

Zaujímavý horor na spôsob teen-vyvražďovačky, ktorý ani nezaujme tak krvou, alebo samotnými vraždami ale vyšetrovaním a pátraním po vrahovi v rybárskom obleku s hákom v ruke ktorý veľmi dobre vie, čo hlavní hrdinovia robili minulé leto. Navyše v závere to pekne graduje.... A ani hudba nie je najhoršia...75%(6.7.2007)

• meave

Vcelku nuda. Postavy sú prvoplánové – krásavica, nadutý pracháč, skromný citlivý chudák a múdra pragmatička. Boli zlí – prišla pomsta. Veľa zbytočných obetí na úkor skutočného napätia, a tá chôdza rybára – chodí ako keby trpel rigor mortis – pri ktorom sa ani netrpí. Ja som občas trpela. Jediný, kto ma zaujal bola Anne Heche.(7.10.2005)

• salahadin

Tenhle znáte? Jak se rybář ožere pod obraz, čapne vercajk a splete si pár teenagrů se pstruhy a candáty? Začne je honit, kuchat a když už se zdá, že je kaputt, na konci se zase objeví. Velmi nepovedný vtip a velmi nepovedený a zoufale šablonovitý film. PS: Minulé léto jsem dělal špízy a u toho popíjel Budvar. Tak a tajemství je venku!(10.8.2008)

• WANDRWALL

Říká se sice, kdo si hraje, tak nezlobí, ale na tenhle film se to nehodí. Sem se spíše hodí, kdo s čím zachází, tím také schází. Atak jsou tresty, které si tahle povedená parta mladých lidí vysloužila do roka a do dne rozdělovány zcela oprávněně. Dostává se jim jen toho, co chtěli udělat dalšímu člověku. Takže z pohledu humanity je vše v pořádku.(24.7.2010)

• Kusko.t2

Slabé napätie, jednoduchý predvídateľný príbeh s niektorými dosť nepochopiteľnými scénami a slabými dialógmi. To všetko a ešte ďaleko viac charakterizuje túto teen vyvražďovačku. Hlavný slasher s hákom musel byť asi Superman, keď prežil zrážku auta a následne sa neutopil, dostal ranou lodným hákom do ksichtu a vstal akoby ho ofúkol jemný vánok, dokázal aj cez pravé poludnie dostať mŕtvolu spolu s krabmi preč z kufra na frekventovanej ulici (ale toto sa dá považovať iba za predstavu), keď niekoho chcel chytiť stačila mu na to chôdza – nemusel behať, a pri tom všetkom dokázal písať rôzne kraviny na zrkadlá a strihať vlasy v nočnej šichte zadarmo Sarah Michelle Gellar. Superman je oproti nemu čaj!(6.11.2006)

• - Do úlohy Julie James bolo pôvodne počítané s Michelle Williams, tá to však odmietla. (RosieMcgowa)

• - Ve filmu jde za Davidovou sestrou Julie a Helen, v románu jde společně s Julií k sestře Ray. (Stocki)

• - Hlavní hrdinové jedou v úvodu filmu na projížďku na Dawsonovu pláž (Dawson' s Beach). Je to odkaz na seriál Dawsonův svět (Dawson' s Creek), ke kterému psal v letech 1998 – 2003 scénář Kevin Williamson. (Stocki)