poster

Tajemství loňského léta

 • Česko

  Vím, co jsi udělala minulé léto

 • USA

  I Know What You Did Last Summer

 • Slovensko

  Viem, čo ste robili minulé leto

 • Slovensko

  Tajomstvo minulého leta

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 97 min (Director's cut: 99 min)

Režie:

Jim Gillespie

Předloha:

Lois Duncan (kniha)

Scénář:

Kevin Williamson

Kamera:

Denis Crossan

Hudba:

John Debney

Producenti:

Neal H. Moritz

Střih:

Steve Mirkovich

Scénografie:

Gary Wissner

Kostýmy:

Catherine Adair
(další profese)
 • ScreamJay
  ***

  Opět se jeden surfař svezl na vlně teenage hororů. Co se příběhu týče nemáme tu nic extra ultra originálního, parta středoškoláků srazí nějakého chlápka, těla se zbaví a jaksi se nepřesvědčí, že je opravdu kaput. Po stránce napětí je to slabé kafe, scény ve kterých by mělo být napětí maximální kazí Jennifer Love Hewittová svým hysterickým řevem, jež v závěrečné scéně nemá ustání. Bizardní zabíjecí scény ovšem nejsou bizardní, ale spíš jednoduché a špetku originality by ste zde hledali marně. Ale zase pro dobro filmu hovoří celkem slušný spád děje, který i to malé napětí dokáže udržet. Ovšem hlavní záporák, no hák to prostě nevytrhne. Takže si to shrňme, herecky tak průměr, režijně tak slabý průměr a scénáristcky lehký podprůměr. Dal bych dvě hvězdičky, ale myslím že v porovnání s Valentinem a nebo druhým dílem této série jde přeci jen o lepší kousek.(24.6.2004)

 • WANDRWALL
  **

  Říká se sice, kdo si hraje, tak nezlobí, ale na tenhle film se to nehodí. Sem se spíše hodí, kdo s čím zachází, tím také schází. Atak jsou tresty, které si tahle povedená parta mladých lidí vysloužila do roka a do dne rozdělovány zcela oprávněně. Dostává se jim jen toho, co chtěli udělat dalšímu člověku. Takže z pohledu humanity je vše v pořádku.(24.7.2010)

 • choze
  ***

  První slabší článek VŘÍSKOTEM odstartovaného nového řetězu teenagerovských vyvražďovaček (H20, FAKULTA, NEZVRATNÉ OSUDY, FREDDY VS. JASON), natočený ve stejném roce jako VŘÍSKOT 2 a předjímající nástup druhé slasherové ligy (TEMNÁ LEGENDA 1 a 2, VŘÍSKOT 3,VALENTINE, JASON X, HALLOWEEN: ZMRTVÝCHVSTÁNÍ, DůM VOSKOVÝCH FIGURÍN a samozřejmě TAJEMSTVÍ LOŇSKÉHO LÉTA 2). Klišé se kterými si Williamson ještě před rokem ve VŘÍSKOTU tak důvtipně hrál, nyní bezostyšně a bez špetky invence chrlí jedno za druhým, jen aby měl tenhle spotřební slasher co nejrychleji za sebou a jen občas je proloží nějakým tím nijak vtipným odkazem (Dawsonova pláž, Mlčení jehňátek), nechávaje si dobré dialogy do svého příštího filmu. Rutinérská režie průměrnému scénáři příliš nepomáhá, vraždy jsou slabé a jelikož se píšou 90. léta, není tu žádný boobie count, což vzhledem k obsazeným kočkám zamrzí (kromě Hewitt a Gellar i Bridgette Wilson) a film většinu času mírně nudí. Hlavním kladem tak zůstává jedna z nejvíce okouzlujících queens of scream, křehká Jennifer Love Hewitt. Kdo tvrdí, že ji nikdy platonicky nemiloval, ten ji miluje dodnes.(9.9.2006)

 • Lucasion
  ***

  Kdo by neznal Simpsnovi parodie, Scary movie parodie a určitě ještě další....Kde se to ale vzalo? Rok 97 a vzniknul jeden z nejuznávanějších hororů všech dob. Velmi povedený příběh. Točící se okolo mladé party lidí, kteří v opilosti přejedou muže a následně ho hodí do vody. Muž ovšem nezemře a půjde si za svou pomstou. Popadne hák, pláštěnku a jde se na to. Obětí je zde minimum a zpracování není taky bůh ví jak skvostné. Nicméně v rámci hororů je to slušné. ( 50 procent )(12.11.2011)

 • eraserhead666
  ***

  Devadesátá léta byly na dobré až výborné horory skoupé, takže se asi ani není proč divit, že tenhle film docela uspěl (natolik, že se stal oblíbeným terčem mnoha parodií). On zase ten film špatně nezačíná, jeho problémem je, že každou minutou, kterou se blíží svému konci je slabší, horší a otřesnější. Dobře rozjetý příběh by ustál i ty tragicky sterilně přecharakterizované postavy a herecké výkony jejích představitelů i občasnou nelogičnost (např. mi zcela unikl byť jeden jediný důvod či alespoň náznak, proč "rybář" zabil první oběť), už ale neustojí plytkou pointu a naprosto a zcela tragický, hloupý a trapný závěr, to mi takřka zkazilo dojem z celého filmu. Ano, Jennifer je hezká (od krku dolů) a Sarah Michelle je výborná herečka (jenže ještě ne v tomhle filmu), ale pokud budu chtít koukat na hezké ženské, pustím si třeba porno, od hororu očekávám trochu dost více, než jen hezké herecké představitelky. Naopak za naprosto výborný považuji výstup a podání své role Anne Heche, to je asi nejsvětlejší bod celého filmu. 2.5*(15.5.2010)

 • - V románu je hlavní hrdinka popisována jako rusovláska. Ve filmu hraje hlavní roli brunetka. (Stocki)

 • - Ve filmu jde za Davidovou sestrou Julie a Helen, v románu jde společně s Julií k sestře Ray. (Stocki)

 • - Ve filmu jsou Barry a Helen zavražděni v románu není nikdo z nich zavražděn. (Stocki)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace