Tajemství loňského léta

• Česko

Vím, co jsi udělala minulé léto

I Know What You Did Last Summer

Viem, čo ste robili minulé leto

Tajomstvo minulého leta

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 97 min (Director's cut: 99 min)

Jim Gillespie

Gary Wissner

Kostýmy:

Catherine Adair
  • meave

Vcelku nuda. Postavy sú prvoplánové – krásavica, nadutý pracháč, skromný citlivý chudák a múdra pragmatička. Boli zlí – prišla pomsta. Veľa zbytočných obetí na úkor skutočného napätia, a tá chôdza rybára – chodí ako keby trpel rigor mortis – pri ktorom sa ani netrpí. Ja som občas trpela. Jediný, kto ma zaujal bola Anne Heche.(7.10.2005)

Solidní vyvražďovačka, která sice vrší jedno klišé na druhé, ale na rozdíl od podobných filmů funguje. Alespoň u mě.(19.4.2003)

Vřískot odstartoval vlnu teenegerovských vyvražďovaček. Tajemství loňského léta bylo prvním podobenstvím a docela se vydařilo. Mladí vřískající studentíci jsou lekáni, chytáni a páráni. A kdo že je ten záhadný hákovec s pláštěnkou?(23.5.2003)

Absolutní žánrový průměr, za který mohou především nemastné-neslané postavy. A k čemu je teen vyvražďovačka, když nefandíte ani jedné z potenciálních obětí? Na odpověď škoda slov.;-)(24.5.2011)

Chytil rybář rybičku na nabroušenou udičku… cukala se jen chvíli… než jí došly síly.(20.12.2012)

• - Pro roli Elsy (Bridgette Wilson) byly zvažovány  Mädchen Amick a Mia Kirshner . (lucius789)

• - Lois Duncanová otevřeně přiznala, že snímek nenávidí, protože filmaři udělali z jejího románu slasher. Dalším důvodem je také fakt, že 16. července roku 1989 byla nalezena v Albuquerque v Novém Mexiku její tehdy osmnáctiletá dcera Kaitlyn Arquette mrtvá v jejím vlastním autě. Jednalo se o vraždu, nejmladší dcera Duncanové měla nadvakrát prostřelenou lebku. Později napsala Duncanová knihu s názvem “Who Killed My Daughter?“ (Stocki)

• - Ve filmu jde za Davidovou sestrou Julie a Helen, v románu jde společně s Julií k sestře Ray. (Stocki)