Tajemství loňského léta

• Česko

Vím, co jsi udělala minulé léto

I Know What You Did Last Summer

Viem, čo ste robili minulé leto

Tajomstvo minulého leta

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 97 min (Director's cut: 99 min)

Jim Gillespie

Scénografie:

Gary Wissner

Kostýmy:

Catherine Adair

Průměrná vyvražďovačka se snadno předvídatelným rozuzlením.(21.1.2006)

Solidní film s vcelku slušnou atmosférou překvapivě funguje ve fázích, kdy se nic neděje, ovšem jakmile přijde na věc selhává na všech frontách. Scénář je příšerný a dementnost postav nezná mezí. Snímek postrádá znatelný vývoj a nedokáže působit věrohodně. Přesto jsem se však - nejspíše díky dříve viděnému Scary movie - docela bavil. Ten hloupý závěr na loďce by ovšem zasluhoval mnohem větší spád a vedlejší dějová linka, dá-li se to tak nazvat, o hledání vraha by též určitě ráda doznala několika změn, či zmizela úplně.(17.10.2007)

Vřískot odstartoval vlnu teenegerovských vyvražďovaček. Tajemství loňského léta bylo prvním podobenstvím a docela se vydařilo. Mladí vřískající studentíci jsou lekáni, chytáni a páráni. A kdo že je ten záhadný hákovec s pláštěnkou?(23.5.2003)

Prakticky můj nejoblíbenější snímek od Kevina Willimsona.Vždycky se u něj dost slušně bojím, a mám menší úsměv na rtech-Freddie Prinze Jr. tu totiž podává u mě druhý nejhorší herecký výkon, co jsem kdy viděl (první místo obsadila Jo Champová ve filmu Přímí zásah/Direct Hit).(28.5.2002)

• WANDRWALL

Říká se sice, kdo si hraje, tak nezlobí, ale na tenhle film se to nehodí. Sem se spíše hodí, kdo s čím zachází, tím také schází. Atak jsou tresty, které si tahle povedená parta mladých lidí vysloužila do roka a do dne rozdělovány zcela oprávněně. Dostává se jim jen toho, co chtěli udělat dalšímu člověku. Takže z pohledu humanity je vše v pořádku.(24.7.2010)

• - Na začátku filmu, kdy je Helen (Sarah Michelle Gellar) na pódiu, si lze v jednom záběru všimnout na pozadí stínu od kamery. (imagoo)

• - Ve filmu se Helen nepodaří nadlouho získat práci modelky v New Yorku a nakonec se vrátí domů, kde pracuje společně s její sestrou Elsou v otcově prodejně. V románu pracuje Helen pro místní zpravodajskou stanici, kde předpovídá počasí. (Stocki)

• - Do úlohy Julie James bolo pôvodne počítané s Michelle Williams, tá to však odmietla. (RosieMcgowa)