Karlos80

Poslední film od týmu Brescia/Merola, který mi dlouho unikal a až teď jsem měl tu možnost ho vidět. Je to pět klasické Neapolské melodrama a film se všemi typickými prvky od tohoto ve své době v Itálii známého pracovního týmu. Celkem spolu udělali 7 filmů, z toho tři v roce '79. Mario Merola (pašerácký šéf) opět ve svém živlu a v herecké úloze, do kterých byl obsazován velmi často, tedy opět jakýsi čestný muž, zde navíc ochránce slabších (kterým pomáhá v nouzi) a především opět příkladný a milující otec od rodiny, sám režisér Brescia, se tu krátce objevil v drobné roli doktora, ale zaujal mě tu i Biagio Pelligra, známý žánrový herec, v roli sliznatého lichváře, ten byl dost přesvědčivý, určitě jde o jednu z jeho "nej" rolí. Dobrý film s dobrým scénářem, komickými a melodramatickými prvky a opět s trochou patosu. Pěkný moment; bitka s cikány a finále, kde se pomstychtivý Merola, objeví v bílém Ponchu! Film na eurocrimi obsahuje málo akce a násilí, ale jinak jde o docela příjemnou podívanou, která nenudí. Doporučeno především fanouškům žánru. ()

Martin741

Resiser Alfonso Brescia teda koncil hodne priemerne, nic tam dohromady nebolo, plane tempo vystriedane vatovo planymi plkmi v strede, nebrat. A nema zmysel sa k tomu vratit, zabudnutiahodne poliziotteschi : 51 % ()