Superuomini, superdonne, superbotte

• Hongkong

San chao ren yu nu ba wang

• Hongkong

Super Stooges Vs. The Wonder Women

Akční / Romantický / Dobrodružný

Itálie / Hongkong / Mexiko, 1975, 95 min

• Epistemolog

Absurdní ´fantasy´ brak, může giganticky poškodit mysl slabší nátuře. Groteskní děj s tetrisovým soundem je o pohledných amazonkách, které chtějí dominovat zaostalé vesnici. Vesničané se spoléhají na ochranu mocného Dharmy, který je ve skutečnosti šarlatán. Do vesnice se přichomýtají tři multikultůrní hrdinové, kteří mají nadpřirozené schopnosti a rozhodnou se patetickým sedlákům pomoct. Nesourodý trojlístek tvoří vysoký černoch (bývalý basketbalista), asijský mazaný expert na bojová umění Chung a běloch Moog. Bizarnost nízkorozpočtového paskvilu vyplňuje makroskopická improvizace, dabing mimo synchronizaci a těžkotonážní chyby, kdy v některých záběrech zahlédnete i členy štábu. Rozpočet koordinovala hongkongská produkce, kdy většina peněz (asi 3500 dolarů) padla na výrobu dřevěných tanků, které nenápadně postrkuje špatně schovaný režisér s členy štábu. Asiat Yueh Hua (Chung) měl dříve s koprodukcí nějáké zkušenosti, ale díky jazykové bariéře působí v dialozích dost zmateně. Je známo, že si za kamerou občas přihnul vína a to i tady, ale užívá si to. Z pozitiv v trampolínovém šmoku jsem docenil jen půvab Malisy Longo (Akela) a polské modelky Magdy Konopkové, která hraje vůdkyni amazonek Beghinu.(3.12.2016)