Il tuo dolce corpo da uccidere

• Španělsko Una maleta para un cadáver

Karlos80

Atypické giallo s jemným nádechem černé komedie a mírně ironickým podtextem. Jinak velmi skromný film s téměř žádnými výraznějšími ambicemi. George Ardisson (herec kterého jsem nikdy moc nemusel, herec stále stejného výrazu ve tváři) zde hraje muže středního věku, který je utiskovaný svou zlou a nevěrnou manželkou, kdy opakovaně fantazíruje nad-tím jak svou ženu zabít. Podaří se mu to nakonec? Tam je navíc také nějaký malý vydírací element skrytý ve scénáři. Ocenil bych pěkné barvy, příjemnou hudbu (Savina), prostředí bohužel nic moc (nelíbilo, nezaujalo), film neobsahuje téměř žádnou nahotu, ani žádné krvavé vraždy (jen ty které se odehrávají v mysli George Ardissona), to je pro tento druh filmu, na svou dobu a zemi vzniku také docela neobvyklé. Není to žádná velká stylovka (celý děj a spiknutí je nesouvislý, plný různých rozporů a absurdit)), není tady toho moc, co by mě jako diváka mělo nějak výrazněji nadchnout, oslovit a zaujmout - snad jen tvář smyslné Orchidei DeSantis (kouzelné to jméno), film je spíše nevýrazný, není ani moc napínavý, chybí mu rytmus, spád, i pořádně upečená zápletka, ale fanoušci "žluté" tento poměrně raritní kousek, jistě uvítají ve svých filmotékách, to si jsem jistej. Na DVD to vyšlo teprve před nedávnem, v roce 2012 (Cinekult). Kupodivu z mého pohledu, film dopadl ještě o kapánek lépe než Bresciův druhý giallo film "Ragazza tutta nuda assassinata nel parco" natočený o dva roky později. Jedná se o jedno z posledních giallo bez anglických titulek, v současnosti to je bohužel jen jediná možnost jak tento film vidět. ()