Vesmírný tábor

SpaceCamp

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 104 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,697,739Tržby Celosvetovo $-(15.3.2010)

OK, mozno si to objektivne 4* nezasluzi a som si toho plne vedomy, no nemozem si pomoct ten film ma celkovou 80's atmosferou doslova nakazil (Star Wars narazky rulez :). K tomu si priratajte fajnovu Williamsovu hudbu, slusny herecky ambasal (Spielbergova zenuska alias Willie Scott z druheho Indyho, Commodus z Gladiatora v detskej podobe, John Locke z Lostu ci kapitan A. J. Dallas z Votrelca) a dostanete prijemnu nenarocnu oddychovku na zabitie vecera. Samozrejme film si uzijete len za predpokladu ze mozgove bunky nechate spolahlivo odpocivat.(16.12.2009)

Pre mňa prekvápko, čakal som akýsi trápny zlepenec hovadín pre teenagerov, ale nakoniec som zhliadol napínavý dospelácky sci-fi thriller prispôsobený hlavne mladému publiku. Jednoducho, pred 30 - 35 rokmi sa točilo pre mladých, ktorí mali rozhodne vyššiu inteligenčnú kvótu ( dnes, som si pri tom nie tak istý - vidno na filmovej produkcii ) a podľa toho aj snímok vyzerá.(23.9.2017)

Začalo to jako skvělá zkušenost, kdy se děti měli stát součástí vesmírného programu NASA s tím, že se měli podívat do prostor, kde kosmonauti trénují a sami se jimi jakoby stát. Jenže pak najednou došlo k tomu, že se s nimi raketa dostala do kosmu a oni musejí ukázat své schopnosti naostro. Hodně naivní provedení, ale zápletka je pěkně ulítlá.(31.1.2018)

Tak tohle byla paráda! Skupina teenagerů a jeden kluk se v rámci vesmírného programu dostane na skutečnou raketu, která díky jednomu praštěnému robůtkovi odstartuje do vesmíru a musí se vrátit domů. Teenageři jsou sympatičtí (a hrají je skvělí herci), kluk je fanatikem do Hvězdných válek (a jedna klíčová hláška zde pomůže v krizové situaci) a v zámezí to jistí spolehlivý Tom Skerritt. A když se dostáváme do vesmíru, je to opravdu napínavé, vesmírné scény jsou úžasné a na pozadí burácí výborná Williamsova hudba. Takové Apollo 13 v teen verzi, které jsem si opravdu užil.(25.1.2016)

Jako malej jsem na tomhle filmu hodně ujížděl. Krásná hudba od Johna Williamse, hezký příběh. Nostalgie jak má být :-)(23.3.2011)