Odvrácená strana Slunce

• Česko Temná strana slunce (více)

Americký mladík Rick (Brad Pitt) tráví společně s otcem a nemocnou matkou čas v cizí zemi, přičemž Rickův život spočívá v nečinném pozorování života kolem z "temnoty". Jeho vzácná choroba mu totiž nedovoluje vyjít na světlo, protože kontakt s ním by mu do několika dní přivodil bolestivou smrt. Lékaři i léčitelé si nevědí rady a léta ubíhají... A tak když Rick narazí na chytrou americkou dívku, rozhodne se vyměnit budoucí roky možného přežívání za krátký čas skutečného života. (HOODY)

Malarkey

Jestli se na film chcete podívat proto, že jste četli jméno Brad Pitt, tak se na to vyserte. Brad tu totiž většinu času je zakrytej maskou, protože jinak by na místě skapal. Na druhou stranu mě moc mrzí, že se tohle nenatočilo pořádnějc, protože prostředí chorvatského historického městečka nemělo chybu. Jen kdyby to tak strašně nenudilo. Jakmile se tu ale objeví Brad, každý možná zkolabuje blahem, protože Brad tu s hladkou tvářičkou vypadá jak dokonalý člověk. Až se tomu nechce věřit, že někdo v mládí mohl vypadat zrovna tak, jako on. ()

T2

Toto je natočené v 1997? skôr by som povedal že koncom 80.rokov, strašne nudný film. Brad Pitt tam vypadá ako 20ročný. /20%/ ()

MM_Ramone

V roku 1988 Brad Pitt stvárnil hlavnú postavu vo filme "Odvrátená strana slnka". Zahral si mladíka trpiaceho vzácnou, smrteľnou chorobou, ktorý sa zamiloval do krásnej dievčiny kvôli ktorej je ochotný obetovať svoje zdravie a i život. Brad mal vtedy dvadsaťpäť rokov, akurát rozbiehal svoju hereckú kariéru. Romantická dráma "The Dark Side of the Sun" síce za moc nestojí, ale už vtedy sa dalo poznať, že z Brada Pitta raz bude veľká hollywoodska hviezda. ** ()

Xmilden

Jelikož mám k Jugoslávii silný vztah, dokázal bych se kochat krajinou bez ohledu na to, že zde hraje jistý mladík, který se později stane proslulým Bradem Pittem. Tím, který v SEVEN bude lapat Johna Doea, ve Světové válce Z kosit zombíky a v Panchartech prozměnu srážet Nácky. Tady jsme na začátku jeho kariéry a sledujeme příběh kluka s vážnou a vzácnou kožní chorobou, který si musí vybrat zda prožít 3 dny naplno nebo celý život schovávaný pod maskou. Musím přiznat že krásná Cheryl Pollak mu jeho rozhodování hodně usnadní. 60% ()

Webb

Škoda, že se tohoto filmu nechytil lepší režisér a scénárista, mohlo to dopadnout daleko líp. Takto je to pouze nudné a zdlouhavé. Herci by celkem šli a námět dobrý, krásná operní hudba, to však ani zdaleka nestačí. ()

dzira

Božidar Nikolić se urputně snažil natočit americký film. To se mu povedlo. Má skoro všechny rysy průměrné americké lovestory. Nicméně tímto filmem pro stříbrné plátno v roce 1988 objevil Brada Pitta, pro kterého to byla první hlavní filmová role... Není to úplně špatný film, jen je škoda, že z černohorského pobřeží udělal něco jako Miami Beach a po atmosféře Balkánu tu není ani stopy. V rámci Nikolićovy režijní (jinak je především kameraman) filmografie je to ale nejslabší kus... ()

Markussis

Velmi zajímavý námět je asi největším plusem filmu. Ovšem mizerné zpracování odhaluje jeho skutečný účel a sice propagaci amerického úsměvu mladého Brada Pitta na balkáně. Film je jako celek dnes již opravdu slabý a působí neuvěřitelně naivně, prvoplánově. Přesto objektivně vzato je film stále ještě dobrý průměr a jako oddychový je dostačující i pro současného diváka. ()

RomanHyde

Námět je sice hezký, herci se snaží... ale to zpracování.. Finální výsledek ve vás zanechá schizofrenní pocity a dojem že film točil režísér telenovel, který si odskočil ke dramatu, a přibral sebou i scénaristu.. Ve finále tak nejlepším zážitkem z filmu je hudba, která ovšem není původní, nýbrž klasická. ()

johnymdoe

Opravdu až k uzoufání nudný film, který navíc nijak neskončí. Nicméně několik kladů tento film má. 1.: Brad Pitt je prostě sympaťák a už tady se ukazovalo, že má podstatně navíc. 2.: Film je o skutečné, příšerné chorobě o které se příliš neví a mělo by. 3.: Je to něžný, milý film o lásce, která je někdy nepochopitelná, děláme dík ní pitomosti a stejně o ni stojíme za každou cenu. Film si nezaslouží 3* , to určitě ne. Za to, jak byl napsán scénář a zrežírován, stěží dvě..ale tentokrát nadsadím za snahu a předtím zmíněné. 50%. ()

Hopkins

Film zase tak nejhorší nebyl ale dodnes nedokážu pochopit ja se Pitt k takovému pro mě bečku nechal propujčit. ovšem kokatelné to bylo ... 3 hvězdičky za Pitta jinak jak už tu někdo psal kdyby to chytl do pařátů někdo jiný mohl z toho být dobrej film. ()

Dárius

Nudné,zdlouhavé,Brad Pitt se sem nehodí-kolegové co blbnete?Je snad v zadání filmu napsáno akční?Vžil se někdo z vás do hlavní postavy?Pochopil někdo z Vás koho Brad Pitt ve filmu hraje?Co ta poenta-ta nevyléčitelná smrtelná kožní nemoc-nic?Tady se nejedná o scifi.A co romantika-ze strachu aby o ni nepřišel se i bojí přiznat co má za nemoc.Poprvé mu někdo byl ochotný opětovat jeho city,a on aby ji neudělal neštastnou na celý život-radši prchá.Kašlu na Vaše hodnocení i na Vaše neobjektivní komentáře.Já dávám 4*. ()

spookee

Něco tak nudného, abych nepřežila ani půl hodiny, i když tam hraje Breďák, jsem snad ještě nezažila!!! Letí do koše... ()

Phex

Na film se dívejte jen pokud splňujete následující podmínky: pohlaví = ženské, věk = 12 až 15 let, doba promítání = letní prázdniny. ()

Cassovian

Tá hlavná idea filmu nie je zlá, horšie je to už so všetkým ostatným. Hereckými výkonmi počnúc, a slabou réžiou končiac. Nemuselo to dopadnúť tak zle, len nechápem kde sa stala chyba..... slabé, slabé, slabé. ()