V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

Figu

Tady Kurt všem dokazuje, že jeho herectví je na solidní úrovni, jelikož hraje převážně očima s kamenným vážným ksichtem. Ano, hlavní hrdina tohoto béčkovýho sci-fi nářezu, hrozně šetřil slova, zato vířil pěstma a utáhl to stylově a s přehledem! Válečník z vesmíru jak se patří a k němu neodolatelná Connie. Jako fanoušek akčních béček nemůžu dát míň než čtyři naducaný hvězdy! 75% ()

Pecival

Je drsný, strašně moc drsný... Chápu, že se měl Russell tvářit, že nemá emoce a nic ho nerozhodí, ale fakt odehraje celý film s jedním ksychtem. Když už pro nic tak kvůli tomuhle se to vyplatí vidět. Jinak naprostá neschopnost "těch uber-mega-silných-nových-geneticky upravených" vojáků, mě přiváděla skoro k pláči. Akce je dosti nevýrazná, ale ne zase tak laciná (ono ty prachy tam občas vidět sou), aby byla vysloveně k smíchu .. takže smůla. ()

SeanLSD

Po variácií na VOTRELCA s príchuťou HELLRAISERA menom HORIZONT UDALOSTÍ, variácia na UNIVERZÁLNEHO VOJAKA korenená BLADE RUNNEROM... Ale nie horšia. kľudne sa postavím proti všetkým, pretože s LÉGIOU SKAZY nemám vôbec nijaký problém. Vyzerá dobre a všetko v nej dáva zmysel. Prekvapuje jedine, že planéta na skladovanie odpadu má dýchateľnú atmosféru, ale to sa dá, podobne ako neprítomnosť recyklácie, pochopiteľne očakávať od ľudskej nátury zapletenej v korporačných štruktúrach, hlavne po sprístupnení nových ložísk rúd vo vesmíre a prípadnom vynájdení terraformingu. K otázkam psychológie a organizácie spoločnosti sa výstižne vyjadruje užívateľ "monolog". Pravdaže to nie je žiadne sofistikované veľdielo, ale nič také snáď nikto ani neočakával a keď už sme pri tom - otázky vojenskej etiky sú tu riešené rozhodne dôslednejšie než vedecké problémy pohonu vesmírnej lode vo vyzdvihovanom HORIZONTE UDALOSTÍ... ()

Lencha

Vzpomínkovej film. A musím říct, že mě potěšil. Ne, nenudila jsem se tenkrát, nenudila jsem se ani teď. Film měl příběh, akci...a Kurtův stejnej výraz po celej film, výbornej. Co jste čekali? Že se tam začne z ničeho nic smát či tak něco? Ale prosim vás, to by se do tohodle filmu fakt nehodilo. Voják, ve kterým potlačili emoce musí mít jeden výraz a nedat na sobě znát cokoliv. Jedinej jinej výraz ve tváři měl Kurt, když mu ukápla slza. A to je v pořádku...když zjistil, že je taky něco jinýho, že se dá žít taky jinak, než jen zabíjet lidi beze zbraní na blbej povel někoho...Já jsem spokojená a fakt jsem tenhle film po letech viděla ráda:-) ()

lekr

Neuvěřitelně hloupý film. Když pominu rádoby romantické scény, je snímek opravdu o ničem. Brutalita mi nevadí, leč při sledování tohohle díla jsem se nohl zbavit pocitu, že jeho tvůrci měli potřebu nacpat do něj ohromné množství krve a nic víc. Z některých scén filmu se mi opravdu chtělo zvracet. Místo nadupaného vesmírného sci-fi se mi dostalo filmu o zabíjení a dalším zabíjení, který působí spíše ideologicky. Akční řežby, kde jeden hrdina vyzabíjí ohromné množství vojáků mám rád, ale hlavně díky charismatickým a hláškujícím hlavním hrdinům v podání skvělých herců, zatímco hrdina tohohle filmu v podání prkenného Kurta Russella je zoufale ubohý. Zkrátka a dobře nechutná prasárna, která vypadá dost lacině, a to stála 80 milionů. Zajímalo by mě, do čeho Anderson ty prachy investoval. ()

• Během čtení Toddových (Kurt Russell) vojenských záznamů je zmíněna bitva u Tannhauserovy brány. O stejné lokaci mluví i replikant Roy Batty (Rutger Hauer) ve filmu Blade Runner (1982). (Ampi)
  • Kurt Russell strávil 18 měsíců tréninkem, aby si vypracoval tělo. (dezert)

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)