V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

Figu

Tady Kurt všem dokazuje, že jeho herectví je na solidní úrovni, jelikož hraje převážně očima s kamenným vážným ksichtem. Ano, hlavní hrdina tohoto béčkovýho sci-fi nářezu, hrozně šetřil slova, zato vířil pěstma a utáhl to stylově a s přehledem! Válečník z vesmíru jak se patří a k němu neodolatelná Connie. Jako fanoušek akčních béček nemůžu dát míň než čtyři naducaný hvězdy! 75% ()

Rex Mundi

Predvádzačka Kurta Russella s kamenným výrazom tváre, ktorá mohla byť lepšia, keby mala lepší scenár. Ak to prirovnám ku knihám, tak film takéhoto typu má byť ako román, viacvrstvový so širším obzorom, pretože ak má jednoduchú kostru ako poviedka, tak by to musela byť pekelne dobrá poviedka, aby uspela a zaujala aj staršieho diváka. Tento film kričí, že hlavný motív niekto vymyslel za 10 sekúnd na porade producentov a kostra scenára s nalepenými kilami klišé vznikla za ďalšie 3 minúty. Potom to len dali naškriabať scenáristovi s lepším menom, ktorý to odflákol a hotovo. Navyše niektoré scény boli až trápne primitívne (pocikaný Jason Isaacs? - WTF?) a burácajúca hudba otravná. Chozemu díky za upozornenie na IMDb triviu - zábavnejšia ako celý film :-) ()

Skleena

Vůbec mi to nepřišlo špatný... Až mě hodnocení na csfd dost zarazilo, vždyť to byla slušná akční podívaná pro absolutní vypnutí během víkendu jako dělaná :) Jistě, pro scénáristické perličky bychom museli asi někam jinam, ale co se atmosféry týče, některé záběry více než příjemně překvapily. Normální béčko bez výrazných hereckých výkonů - ale ruku na srdce, vy jste od tohoto snímku něco takového očekávali? Snad jen Kurt by mohl chvilkama čučet méně tupě :) ()

Hal_Moore

Tohle a dvoustý nejhorší film všech dob? Tak to ani náhodou. Sem se hodí více horších filmů, než je tento. Kurt Russell je ještě ve formě a atmosféra taky není nejhorší. To je snad poprvé, co se zdejším hodnocením absolutně nesouhlasím. Na hodnocení jsem kašlal, a podíval se sám. Kurt vůbec nevypadá na svůj věk, a trochu toho charizma u něj taky najdete. Musím trošku zdvyhnout hodnocení... proto 3. ()

MM_Ramone

Britský filmár Paul William Scott Anderson sa síce nedostal medzi desiatku mojich obľúbených režisérov, ale jeho snímky sa mi vždy páčili. Je to dobrý režisér. Amerického herca Kurta Russella mám už dlhší čas vo svojej top desine, vždy mal môj rešpekt. Je to charizmatický herec. Takže som bol hodne zvedavý, čo vzišlo z ich spolupráce, keď v roku 1998 natočili film "Žoldnier: Legia skazy" (Soldier). Nebol som sklamaný. Naservírovali mi svižný, priamočiarý, akčný dramatický sci-fi. Celé to malo taký sympatický béčkový retro feeling. *** ()

• Pro film byla postavena dvojice obrněných transportérů, tzv. "crawlerů", v českém dabingu přeložených jako "plazouni". Jednalo se o modifikované těžké důlní dempry Caterpillar 777. Byla to vůbec největší vozidla, jaká kdy byla pro film vytvořena. Když něco rozválcovala, skutečně to tak bylo bez žádných miniatur. Už před modifikacemi každé z těchto aut vážilo 65 tun. Dovybavena byla krom zbraní i pátracími reflektory o výkonu 10 tisíc wattů. (Stejšn)
  • Film s nejvyšším ropočtem, který v Anglii vyšel rovnou na videokazetách. (Chatterer)
  • Čtvrtý den natáčení si Kurt Russell zlomil levý kotník a desátý den pravý nárt. Sám říká, že z filmu neodošel jen proto, že dostal dobře zaplaceno. (dezert)

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)