V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

Lima

Tupě čumící Kurt Russell - přibližně stejně duchaplný výraz jsem měl já, když jsem viděl, co Paul Anderson, tvůrce skvělého HORIZONTU UDÁLOSTI a zábavnáho MORTAL KOMBATU, dokázal zplodit. ()

Tom Hardy

Napřed jsem si říkal, že to bude první film, kterému dám nálepku odpad!. Ale proto, že zde hraje slušně Gary Busey (snad poprvé ve své kariéře) kladnou postavu, jsem to nedokázal... bylo to však o fous... ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $14,594,226Tržby Celosvetovo $14,750,000║ Tak béčkovo blbé až to je roztomilé. /30%/ ()

Djkoma

Příjemně béčkové, ozvučené i zahrané. Kurt Russell se do takového filmu velmi hodí a Paul W. S. Anderson předvádí své "kvality". Je dobře, že se takový film nesnaží tvářit jako áčkové akční maso a sympaticky přijímá úlohu obyčejného nenáročného akčního filmu. Právě proto slouží svému účelu velmi dobře. ()

Dever

Soundtrack Joel McNeely: 1. New Soldiers vs. Old Soldiers [2:58] 2. The Chain Fight [2:30] 3. Welcome To Hell [2:46] 4. Todd is Exiled [3:06] 5. Soldier Ships Arrive [5:00] 6. One Against Many [4:13] 7. The Final Battle [6:21] 8. Redemption [2:11] ()

tron

Sú chvíle, kedy už ani najväčší frajeri nestíhajú a keď sa hláška stáva trápnou. „Môj otec bol údržbár a vravel: neopravuj, čo netreba,“ hovorí tlstý Gary Busey, dávna hviezda Smrtonosnej zbrane, Predátora 2 a Prepadnutia v Pacifiku. Paul W.S. Anderson nakrútil najhorší film svojej kariéry a čo je najhoršie, OBJEKTÍVNE zlý film, nevydarený a nechcene smiešny. Z ambiciózneho a drahého projektu (ktorý mal pôvodne byť rip-offom Blade Runnera a na ktorý Kurt Russell mesiace tvrdo trénoval za tučný honorár 15 miliónov) sa stala fraška, ktorá nie je smiešna snáď už ani pre najzvrhlejších fanúšikov béčok. Akcia, špeciálne efekty, kostýmy, výprava, herci, dialógy... všetko zle. Ach jaj. 20% nedávam len preto, že Costnerov relatívne podobný Posol budúcnosti bol EŠTE horší. ()

B!shop

Fakt nechapu to nizky hodnoceni, takovyhle ma vetsina Andersonovo filmu a me se pritom zatim kazdej jeho film dost libil a ani tohle neni vyjimkou. Pribeh je sice jednoduchej a v podstate by se dal rozdelit na tri casti, kdy v prvni je ukazanej Russell v akci a jeho nahrazeni, v druhy se zabydluje mezi "vesnicanama" a v treti si to vyridi s neprateli, ale staci to. Jen za tu na akci chudou prostredni cast musim dat o hvezdicku mit. Jinak film je fakt kurevsky zabavny a misty docela drsny becko s paradni atmosferou, paradnima kulisama a hodne dobrejma trikama a navic Russell v hlavni roli, ackoliv za celej film nezmeni vyraz v obliceji a rekne dohromady tak pet vet, tak je jako zoldak velmi presvedcivej a navic je namakanej jak hovado. Fakt jsem se skvele bavil. ()

movie

Tohle je pro mě ohromné zklamání.Režisér HORIZONTU UDÁLOSTÍ se moc nepředvedl, a Kurt Russell je tu tuhej jak veka.věřím, že se mu do toho moc nechtělo! ()

Marius odpad!

Toto je čistý esenciálny krzštalický odpad. Bez deja, dialógov, logiky, nápadov, psychológie a estetiky. ()

monolog

Podle mě nejlepší film režiséra Andersona, přestože děj není nijak moc hluboce propracován a logika taky zaostává. Ale zachraňuje to samozřejmě Kurt Russell a jeho postava. Elitní voják s vymytým mozkem, v jehož útrobách přesto dřímají poslední kouštíčky lidských citů. Člověk mimo společnost, který vlastně ani neví, jak by se k ní vrátil, přestože hluboko uvnitř tuší, že je to to jediné, o co skutečně jde. Navíc se tady výjimečně tvůrcům povedlo ukázat odpadovou planetu a boj o život na ní a společnost tam vůbec realisticky. Bez nějakých mocichtivých klik uvnitř společenství, ale jako jednotnou kooperující skupinku lidí, kteří se snaží přežít. Navíc je celkem zajímavý pomyšlení, že na odpadní planetě jsou vlastně trosečníci mnohem svobodnější, než kdekoliv ve zbytku lidmi obývaného vesmírného systému. Ještě jsem si říkal, být to tak natočený v osmdesátejch letech, hádejte, kdo by hrál Todda? ()

RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velmi solidní sci-fi atmosféra, něco jako mix Terminátora a VALL-I, ta planeta odpadků je docela povedená a vysoký rozpočet je na výpravě znát. Scénáristicky to je ale taková conanie - někde mezi temnou sci-fi pohádkou, Barbarem Conanem a Komandem a s tím, že málomluvného plukovníka Arnieho nahradil téměř nemluvný Kurt Russell v roli seržanta Todda. Jeden z filmů, na které se s napětím díváte, abyste si ke konci řekli, proboha, proč jsem na to čučel? Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=c6PPmyzIBNI ()

Shit

Béčko jako sviň, ale zároveň mě to desně bavilo. Já mam tyhle filmy hrozně rád a když se k tomu ještě přidá fakt super Kurt Russell, kterej je drsnej jak nikdy předtim a slušnej scifi příběh na motiv univerzálního vojáka, tak neni co řešit. Nicméně musim uznat, že scénář zřejmě nebyl nikdy ani napsanej, těch pár holých vět vymysleli herci sami a hraní tady taky moc velkou roli nehraje , Kurtovi stačilo asi 5 vět na celej film, ale koho to sere, když se dá u toho skvěle bavit a Anderson rozhodně akcí nešetří ()

choze

"HODLÁM JE VŠECHNY ZABÍT, PANE!" Pozoruhodný úlet jak do té doby sympatického režiséra Paula W. S. Andersona (MORTAL KOMBAT, HORIZONT UDÁLOSTI), tak kvalitního scenáristy Davida Webba Peoplese (BLADE RUNNER, 12 OPIC) a studia Warner Bros., které do tohohle béčka nejbéčkovatějšího narvalo ještě s dalšími třemi investory 60 milionů dolarů, přičemž výdělek činil pouhých 14,5 milionů. Kdo si touhle slátaninou ale podřízl pod sebou větev byl v prvé řadě Kurt Rusell, do té doby populární představitel tuhých chlapíků. Snad si Kurt z mamutího rozpočtu pořádně ukousl (prý třetinu rozpočtu - 20 mega), protože po tomhle megapropadáku přišla hubená léta a pomalý pokorný návrat. Co říct o filmu samotném - jednoduchý, nezajímavý námět (Peoples vykřikoval cosi o jeho spřízněnosti s BLADE RUNNEREM), málo akce (s výjimkou Rambo-finále), žádný nápad (snad jen ta smetištní planeta) ani fór. Vyzdvihl bych jen slušné obsazení, obzvlášť potěšila okouzlující Connie Nielsen a Gary Busey v jedné z mála svých kladných rolí. Doporučuji si přečíst na imdb trivia k tomuto filmu - jsou mnohem zábavnější než film samotný. Na videu celkem koukatelná, byť velmi, velmi nenáročná podívaná. ()

Dudek odpad!

Paul W. S. Anderson patří mezi režiséry, kteří mě ještě nikdy nezklamali, tedy až do této chvíle. Žoldák: Legie zkázy není vůbec zábavné béčko. Plochý scénář nedává hercům žádný prostor k realizaci, a ti tak jen tupě zírají a výslednému dojmu příliš nepřidávají. Za jistý vrchol filmu se tak dá označit scéna hned na začátku, kdy se koná boj na zavěšených řetězech, i když ani ten za moc nestojí. Hloupé a nudné. [TOP 19/9 40%] ()

Gilmour93

Kurtův vojenský sestřih, na kterém by odnesl roční úrodu s průměrně vzrostlé jabloně, vyděšení protivníci vypouštící moč nohavicemi, dítě s psíma očima způsobující citové pohnutí jinak kamenné tváře, Plazoun 1 volá Plazoun 2.. Tichými slovy Panny Marie se ptám:„Andersone, proč?“ Vysoký rozpočet není moc vidět, možná taky proto, že si z něho docela dost ukousl Russell na rekonstrukci zahradní pergole. Distribuční název Žoldák: Legie zkázy tak zcela nabyl opodstatnění.. ()

Hal_Moore

Tohle a dvoustý nejhorší film všech dob? Tak to ani náhodou. Sem se hodí více horších filmů, než je tento. Kurt Russell je ještě ve formě a atmosféra taky není nejhorší. To je snad poprvé, co se zdejším hodnocením absolutně nesouhlasím. Na hodnocení jsem kašlal, a podíval se sám. Kurt vůbec nevypadá na svůj věk, a trochu toho charizma u něj taky najdete. Musím trošku zdvyhnout hodnocení... proto 3. ()

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)