Bláznivá spolubydlící

Marcia Hinds

Kostýmy:

Dona Granata
  • Pavlík

03. 07. 2012 (184.); protiklady se přitahují, mě film v 21. století nepřitáhnul(11.7.2012)

Tohle je přesný portrét první lásky. Je něžná, nesmělá, vášnivá, divoká, uhádaná a dobrodružná, plná nástrah a bolesti. Jak si člověk představuje, než ji skutečně potká. A jak si potom vzpomíná, když je po ní. Ale když ji právě zažívá, tak taková nikdy není. Je horší, trapnější, bolestnější a hloupější. Takže tenhle filmík je portrét pouze jedné obecně sdílené iluze. A velkým kladem je, že je hodně uvolněný. /9. 8. 13./(9.8.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $70,912Tržby Celosvetovo $-(18.6.2009)

On a ona se poprvé setkali na koleji jako spolubydlící. Ona nespoutaná a užívající si života a svého mládí, on šprt odhodlaný věnovat se jen a pouze učení a ničím se nerozptylovat. A jak to tak bývá, protiklady se přitahují a z počátečních svárů vzniká vroucí láska, která se pro oba aktéry stává první velkou láskou a zároveň láskou osudovou. Tato romantická komedie má klasický look 80. let. Je v rámci možností kultivovaná, je více o ději než o hláškách a o snaze být vtipná za každou cenu, a nabízí hudební podkres, který tak nějak býval běžnou výbavou osmdesátkových romantických filmů. Celkově film vnímám jako zajímavý zážitek a další rozšíření si obzorů v tomto žánru z této doby, ale bohužel co mohlo být zajímavé a zaujmout diváky v 80. letech, to nyní, alespoň na mě, působilo zastarale a chvílemi i velmi nudně. Nicméně je to prostě jedna z výpovědí té doby a tak také tento film vnímám. Tedy z mého pohledu ani dobrý, ani špatný film, na jedno skouknutí ucházející, a i proto mu uděluji průměrné tři hvězdy.(30.6.2014)

Říká se, že umělci bývají švihlí a proto jsem rád, že film Bláznivá spolubydlící z této teze vychází. I když je už hodně starý a mírně řečeno potrhlý, není špatný. A teenagera Brada Pitta jsem poznal hned, je pořád stejný, jak to jen ty celebrity dělají...? 50%(9.8.2013)