Kdyby to nenudilo a herci nebyly prkený jak Přemek Podlaha, tak je ten film vlastně docela dobrou zábavou. Je totiž dostatečně akční, natočený taky není špatně a má vcelku pohodový příběh. Je tu ale hezké vidět, jak stačí málo, aby vcelku schopný film zazdili herci, kteří na to nemají, nebo to prostě točit nechtějí.(20.8.2010)

• haWranka

Tady jsem asi něco tak úplně nepochopila... Těšila jsem se na dobré herecké výkony, komediální akčňák. A co jsem dostala? Nudu, nudu, uječenou hysterku a nudu. Když jsem zjistila, že by film měl trvat ještě dvacet minut, tak jsem to vzdala. Proto nehodnotím. Nevím, jak to skončí, a upřímně mě to ani nezajímá...(23.1.2014)

Příjemná dobrodružná komedie, která sice nepatří k nejnápadtitějším, ale pobaví me zaručeně vždycky. O nějakých dvacet minut zkrátit a bylo by to ještě lepší. Zároveň je Mexičan i jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků - Alan Silvestri tu vzdává hold mistru Morriconeovi (a dal si na tom sakra záležet).(18.1.2008)

• sinp

Precizně obsazená komedie u nichž se oba hlavní hrdinové honosili právě jednoduchými podmínkami při natáčení. Což je sice bezva, ale ti dva toho moc nepředvedou a ani rukopis Verbinského není příliš patrný. Když už si pozlátkový Hollywood vybral dva své idoly a strčil je do jednoho společného snímku, tak bych očekával aspoň průměrnou zábavu. Chyba lávky, po nadějném začátku filmu razantně dochází dech a stopáž přes dvě hodiny silně znervozní.(4.10.2005)

• Adm.Nelson

Neuveriteľne kŕčovitý film, s uškriekanou Juliou Roberts, nemám ju veľmi v láske ale kvôli tomuto filmu na ňu začínam byť alergický, aj keď je to aj vina scenára že hraje veľmi nesympatickú postavu. Pitt ujde (aj keď mám pocit že vo filme je akoby omylom) a Gandolfini je asi jediný herec, ktorý na pľaci ukázal kvalitný výkon. Čo sa týka réžie, tak som nepríjemne prekvapený, že Verbinski, ktorého považujem za kvalitného režiséra, podal film strašne nudne a nezaujímavo. Flashbacky sú dosť... divné:/ Je to veľmi zmätený film, réžijne ani scenáristicky nedotiahnutý, s ničím, čo by ma zaujalo, takže s hodnotením to u mňa vyzerá dosť zle. 2/10(18.4.2007)

• Brad Pitt

• - James Gandolfini ztratil pro roli téměř 20 kg. Váhu musel kvůli dalším závazkům zase nabrat. (Partina)

• - Film byl původně zamýšlen jako nezávislý bez jakýchkoliv hereckých hvězd. Když však Julia Roberts a Brad Pitt hledali nějaký projekt, kdy by mohli pracovat spolu, našli tento snímek. A bylo rozhodnuto. (Terva)

• - Natáčelo se v Real de Catorce a San Luis Potosi v Mexiku, v Las Vegas v Nevadě a v Los Angeles v Kalifornii. (Terva)