• Adm.Nelson

Neuveriteľne kŕčovitý film, s uškriekanou Juliou Roberts, nemám ju veľmi v láske ale kvôli tomuto filmu na ňu začínam byť alergický, aj keď je to aj vina scenára že hraje veľmi nesympatickú postavu. Pitt ujde (aj keď mám pocit že vo filme je akoby omylom) a Gandolfini je asi jediný herec, ktorý na pľaci ukázal kvalitný výkon. Čo sa týka réžie, tak som nepríjemne prekvapený, že Verbinski, ktorého považujem za kvalitného režiséra, podal film strašne nudne a nezaujímavo. Flashbacky sú dosť... divné:/ Je to veľmi zmätený film, réžijne ani scenáristicky nedotiahnutý, s ničím, čo by ma zaujalo, takže s hodnotením to u mňa vyzerá dosť zle. 2/10(18.4.2007)

Ale jo, vcelku příjemné překvapení. Ze začátku mi to přišlo poněkud divný, ale stačilo zhruba patnáct, dvacet minut, aby se to rozjelo. Takovej nepříliš šikovnej lenoch Pitt, lehce hysterická Julia (tyhle role jí vcelku jdou:) a obsazení v takovém typu filmu je v její filmografii asi vcelku ojedinělé), nájemný zabiják a teplý zabiják zabijáka aneb nakonec je to všechno trochu jinak:), krásná historická i když poněkud nespolehlivá pistole s příběhem jak z westernu s B. Spencerem a T. Hillem, která poslouchá jen v těch správných rukách, velkej šedej vzteklej pes, polorozpadlý auta a semafor uprostřed pouště... vcelku jsem se pobavil:).(18.2.2015)

• haWranka

Tady jsem asi něco tak úplně nepochopila... Těšila jsem se na dobré herecké výkony, komediální akčňák. A co jsem dostala? Nudu, nudu, uječenou hysterku a nudu. Když jsem zjistila, že by film měl trvat ještě dvacet minut, tak jsem to vzdala. Proto nehodnotím. Nevím, jak to skončí, a upřímně mě to ani nezajímá...(23.1.2014)

Pro mě velmi povedená akční komedie. B. Pitt i J. Roberts jsou ve svých rolích výborní, i když jako pár se na ně nedá dívat. Hodně se mi líbila originální myšlenka. Bouchačka nádherná a ten její příběh, to bylo něco. Bavil jsem se víc než dobře. 3* by bylo ode mě málo. Nevím, co se vám na tom nelíbilo, mně to sedlo do noty.(22.2.2012)

Přepálená délka, nevyhraněný žánr... Jinak - ta zbraň to je krása... Ten retrospektivní příběh k ní také, působilo to na mě hodně dobře. Ale opět podotýkám, možná je to subjektivní, protože miluju zbraně :) Oceňuji, že se tím celým filmem nesly hodně nadprůměrné filozofické myšlenky a opravdu to má dosti slušný hudební doprovod.. A co mě na tom nadchlo nejvíc? ,,Počítám do tří a pak střelím... Jedna..." - ,,výstřel - prásk do nohy!" Jo, takhle nějak bych to udělala také...(30.1.2012)

• Brad Pitt

• - Natáčelo se v Real de Catorce a San Luis Potosi v Mexiku, v Las Vegas v Nevadě a v Los Angeles v Kalifornii. (Terva)

• - V roce 2001 byly natočeny celkem dva filmy, kde si společně zahrál Brad Pitt i Julia Roberts. Kromě filmu Mexičan to byl také snímek Dannyho parťáci (2001). (mentos.)

• - James Gandolfini ztratil pro roli téměř 20 kg. Váhu musel kvůli dalším závazkům zase nabrat. (Partina)