Brada Pitta jsem před časem vyměnila za jiný vzrušující ročník, ale Mexičan se mi líbí dál. Zápletka je sice trochu kostrbatá a Julia Roberts hubatá zubatá, ale ten snímek je prostě barevně nádherný. Ale to se bude těžko vysvětlovat místní vědecké elitě, která sice ví všechno o filmech, ale tonální kontrast by nepoznala, ani kdyby jím dostala mezi oči.(31.12.2012)

• Skleni

To čo podla mňa malo vyzerať ako odviazaný, neviazaný film skončilo ako úchylná poraďna je zločincov. Vela vecí sa stalo nepochopenou záležitosťou a mnohé zas zbytočnou. A tak možno vidno aj tento film. Je zbytočný. Nič vám tento film nedá. Ale ani nezoberie. Akurát tak čas. Ale ináč sa dá pozrieť:-D. 50%(1.6.2009)

• Hebča

Nečekala jsem od toho nic zvláštního, ale tak trochu jsem počítala s tím, že to bude aspoň příjemná oddechovka pro sobotní večer, která pobaví, i když nenadchne. Ale ono to ani nebylo vtipné! To je pak docela náročné dokoukávat komedii do konce, když se člověk ani nezasměje. Nedejbože, že by to režisér nezamýšlel jako komedii, to by pak byla škoda slov. 26.11.2006(26.11.2006)

Veľmi pekný film. Veľmi známe herecké obsadenie Brad Pitt a Julia Roberts, pre mňa bol okrem vždy skvelého Brada najdokonalejší James Gendolfini v úlohe citlivého, homosexuálneho zabijaka Leroya. Podľa mňa fakt veľmi dobrá dobrodružná komédia s opäť výborným Bradom Pittom a celkom aj Juliou Roberts. Aj keď meno režiséra nikomu nič nehovorí, poradil si s touto snímkou veľmi dobre.(11.1.2015)

• xxmartinxx

Velmi otravný film. Nejotravnější Verbinski, což je po třetích Pirátech a Lone Rangerovi docela terno. Ale iritovalo mě tu opravdu vše, krom několika málo chvil. Děj, jeho nesmyslné zamotání (vše by se vyřešilo, kdyby Pitt mafiánům prostě zavolal - proč ve světě filmů neexistují telefony?), postavy, Robertsová... Na zabití.(11.7.2013)

• Brad Pitt

• - V roce 2001 byly natočeny celkem dva filmy, kde si společně zahrál Brad Pitt i Julia Roberts. Kromě filmu Mexičan to byl také snímek Dannyho parťáci (2001). (mentos.)

• - James Gandolfini ztratil pro roli téměř 20 kg. Váhu musel kvůli dalším závazkům zase nabrat. (Partina)

• - Julia Roberts se tu seznámila se svým budoucím manželem, kameramanem Danielem Moderem. (Karlos80)