Mexičan by se dal rozdělit na dvě roviny.První,co se děj točí kolem Brada Pitta a druhá dějová linie kolem Julie Roberts.A nutno říci,že mají tyto dvě roviny naprosto rozdílnou úroveň.Zatímco totiž veškeré dění kolem Pittovi postavy je zábavné,akční a má vše ,co správná odlehčená gangsterka mít má,vše okolo Julie Roberts je nudné,pomalé,nezáživné a celkově někde úplně jinde.Nejspíše to je i zapříčiněno herci,neboť zatímco opět skvělý Pitt je výborně zahranou tragikomickou figurkou,Robertsová je jako vždy krajně nesympatická,svou roli šíleně přehrává a je zkrátka naprosto mimo mísu.Alespoň že ji na její pouti doprovází výrazný James Gandolfini.Dějově jde na gangsterku o poměrně sympaticky jednoduchou věc,ovšem celkově o nijak vtipnou či strhující jízdu nejde a tak skutečně největším tahákem zůstává na tomto filmu jen Pitt.Samotný závěr je pak úplně pokažený(dalo by se i říci "hollywoodsky zprzněný"),nicméně celkový dojem z Mexičana je pro mě nakonec spíše pozitivnějšího ražení.(15.8.2009)

Zbytecne rozvlekle a nudne. Bitt nevyrazny a prehravajici, Robertsova krasna, ale hystericka a Gandolfini jako teplej zabijak je asi stejne presvedcivej jako Arnold coby Krystof Kolumbus. Co se tyce scenare, kdyby nebyl dvouhodinovy a tak nudny a snazici se byt strasne zajimavy a napadity nebylo by to az tak spatne.(12.11.2005)

Nechápu absolutně tohle hodnocení.Podle mě jednoznačně nejmíň doceněný film tady, na ČSFD.Pamatuju si, jak sem kdysi chodil do kina jen tak, prostě sem přišel k pokladně, koupil si lístek a vůbec sem netušil na co du.To mě v mládí strašně plavilo a objevil jsem takhle spoustu filmů a některé z nich ve mě zanechali hlubokou stopu a jedním z těch mých nejmilovanějších je právě Mexičan.Jedno z mých prvních setkání s Bradem Pittem, nádherná Julie Roberts, parádní příběh a skvělá výprava.Pevná a zručná Verbinského režie a nápaditý a vtipný scénář.Nerozumim tak vlahému přijetí, pro mě jeden z nejlepších filmů.90%.(27.12.2014)

• Hebča

Nečekala jsem od toho nic zvláštního, ale tak trochu jsem počítala s tím, že to bude aspoň příjemná oddechovka pro sobotní večer, která pobaví, i když nenadchne. Ale ono to ani nebylo vtipné! To je pak docela náročné dokoukávat komedii do konce, když se člověk ani nezasměje. Nedejbože, že by to režisér nezamýšlel jako komedii, to by pak byla škoda slov. 26.11.2006(26.11.2006)

• Flakotaso

Do půlky to bylo ještě celkem zábavné, ovšem od chvíle kdy se objeví teplouš (mimochodem největší možné klišé) je to neuvěřitelně nudné, otravné, roztahané a trapné. Do konce jsem se dodíval jenom s vypětím všech sil. Verbinsky se očividně snažil napodobit Tarantina, ale prostě na to nemá. Tři hvězdy za první půlku, hudbu a slušnou vizuální stránku. A ještě za prostřihy se semaforem, mimochodem jediné, co se opravdu povedlo.(3.8.2009)

• Brad Pitt

• - Natáčelo se v Real de Catorce a San Luis Potosi v Mexiku, v Las Vegas v Nevadě a v Los Angeles v Kalifornii. (Terva)

• - V roce 2001 byly natočeny celkem dva filmy, kde si společně zahrál Brad Pitt i Julia Roberts. Kromě filmu Mexičan to byl také snímek Dannyho parťáci (2001). (mentos.)

• - Film byl původně zamýšlen jako nezávislý bez jakýchkoliv hereckých hvězd. Když však Julia Roberts a Brad Pitt hledali nějaký projekt, kdy by mohli pracovat spolu, našli tento snímek. A bylo rozhodnuto. (Terva)