Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jerry Welbach (Brad Pitt) dostane dvě ultimáta. Šéf gangu chce, aby odjel do Mexika a dovezl vzácnou starou pistoli nazývanou Mexičan, nebo ponese následky. Další podmínku mu dá jeho přítelkyně Samantha (Julia Robertsová), která si nepřeje, aby jeho spojení s gangem dál pokračovalo. Zůstat naživu i přes problémy se svou dívkou je lepší než být mrtvý, a tak se Jerry vydává k hranicím. Najít pistoli je jednoduché, ale dostat ji domů je jiná záležitost. Zbraň totiž údajně nese prokletí, kterému Jerry stále více věří, zvlášť když se Samantha stane rukojmím chladnokrevného zabijáka Leroye (James Gandolfini), jehož si najal Jerryho nervózní boss (Bob Balaban). (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (218)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Main Title ,2. Blame Shifting ,3. Oye ,4. These Boots are Made for Walkin' - Nancy Sinatra ,5. 10% Clint ,6. Leroy's Morning ,7. Why Can't We Be Friends ,8. Want Our Life Back ,9. Frank's Dead ,10. You're Nobody 'Til Somebody Loves You - Dean Martin ,11. Jerry & Ted To Pawn ,12. The Mexican ,13. Airport ,14. The Safety Dance - Men Without Hats ,15. El Cable ,16. Margolese Compound ,17. Where's My Stuff ,18. Thieves ,19. A Good F'ing Reason ,20. It's Cursed, that Gun ,21. Oye, Oye ,22. A Miracle ,23. The Mexican - End Credits Medley ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tady jednoduše někdo spoléhal na to, že má před kamerou dvě z nejzářivějších hvězd (a navrch tři uznávané chlapíky – James Gandolfini, J.K. Simmons, Gene Hackman) a sám sebe s nápady držel zatraceně moc na uzdě. Jinak si to vysvětlit nedokážu. Gore Verbinski pro mě nikdy nebyl žádným režijním talentem, tady se dostal k bizarnímu mixu několika žánrů, ale ukočírovat je nedokázal. Původně mělo jít o menší nezávislý kus, na papíře to ovšem asi celé vypadalo na pořádný biják, jenže to by musel být Verbinski osobitější. On je trouba, ona balancuje na hraně hysterky, děj nestrhne, tvůrcům chybí tah na bránu, mají problém s tempem a ambice se brzy rozmělňují do několika blbých dějových zvratů. Promarněná šance. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Velmi otravný film. Nejotravnější Verbinski, což je po třetích Pirátech a Lone Rangerovi docela terno. Ale iritovalo mě tu opravdu vše, krom několika málo chvil. Děj, jeho nesmyslné zamotání (vše by se vyřešilo, kdyby Pitt mafiánům prostě zavolal - proč ve světě filmů neexistují telefony?), postavy, Robertsová... Na zabití. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Stíchni a prestaň sa správať ako unesené dieťa zo škatule na mlieko.“ Že robí Gore Verbinski nevtipné komédie (HON NA MYŠ, PÁN ROSNIČKA), to už dávno všetci vieme. Ale v MEXIČANOVI dosiahol (dúfajme) vrchol. Nech je pištoľ akokoľvek mocne prekliata, na jeden vydarený film to nestačí. MEXIČAN totiž vôbec nie je „klasickou komédiou“ („poriadne“ som sa zasmial tuším len raz keď obeť únosu svojmu únoscovi, sediac na chodníku, zmätene vysvetľuje, kedy je správny čas na ukončenie vzťahu), inak nič! Dokonca i Robertsová, Balaban, Hackman a J.K. Simmons sú mimo! Jedine Pitt je relatívne kúzelný, tým, ako sa snaží ísť proti svojmu imidžu a hrať podareného blbečka, ktorému napriek všetkému musíme držať palce. Ani on však nemá na to, čo predvádza skvelý Sopráno Gandolfini, s ktorým sa mimochodom neskôr stretol (v POSLEDNEJ PEVNOSTI) aj Pittov otec. Veľmi čudná a zvláštna kriminálna akčná čierno humorná komédia, ktorá vonkoncom nie je akčná, ale ani príliš kriminálna – a tobôž nie vtipná. Nechápem... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Kdyby to nenudilo a herci nebyly prkený jak Přemek Podlaha, tak je ten film vlastně docela dobrou zábavou. Je totiž dostatečně akční, natočený taky není špatně a má vcelku pohodový příběh. Je tu ale hezké vidět, jak stačí málo, aby vcelku schopný film zazdili herci, kteří na to nemají, nebo to prostě točit nechtějí. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (6)

  • Film byl původně zamýšlen jako nezávislý bez jakýchkoliv hereckých hvězd. Když však Julia Roberts a Brad Pitt hledali nějaký projekt, kdy by mohli pracovat spolu, našli tento snímek. A bylo rozhodnuto. (Terva)
  • James Gandolfini ztratil pro roli téměř 20 kg. Váhu musel kvůli dalším závazkům zase nabrat. (Partina)
  • Natáčelo se v Real de Catorce a San Luis Potosi v Mexiku, v Las Vegas v Nevadě a v Los Angeles v Kalifornii. (Terva)

Reklama

Reklama