Zase jarchovsko-hřebejkovsky zamotaná, přesně viděná, avšak zbytečná realita zbytečných současníků. (Viděno až po Krásce v nesnázích.) Zase obtěžující hudba. Zase dojem zbytečného filmu. Nejprve nepochopitelně dlouhé rozhovory všech těch zbytečných existencí, osvěžované hláškami Macháčka a spol. Postupně ale zjišťuju, že je to dobrý film. Nepříjemně dobrý. Film k věci. Radost mi dělala nepravděpodobná postava Macháčkova. Di vod tý postýlky nebo se mi splašej kladiva. Komentáře: fmash, Marigold. Douglas má snad pravdu, až na to, že Horem pádem je sociologická fraška, nikoli psychologická studie.(18.9.2011)

Jsem dosti zklamán, nechci říkat že to bylo špatné nebo tak něco. Jen mi přišlo, že si na sebe Hřebejk tak trochu ušil bič, když se rozhodl natočit film o nelegálních převaděčích, zlodějích, imigrantech, fotbalových fanoušcích prostě toho bylo moc, nevím jestli chtěl napodobit P.T. Andersona a jeho Magnolii, nebo o co se snažil, to mělo také za důsledek, že jakmile mě začali zajímat osudy rodiny Horeckých byl střih na zlodějíčky nebo převaděče a já sem se začal bavit vtipnými scénami s Liškou, Budařem nebo Zdeňkem Suchým. Také mě naštvalo že film vyrcholí skvělou scénou u stolu, která je v bohužel v polovině filmu a tím pádem film postrádá jakoukoli gradaci. Také mě přišlo zbytečné že měl Macháček ten "zaječí pysk", ale to byla jen maličkost, ikdyž to obsazení Macháčka mě celkově nepřišlo zrovna nejlíp zvolené. Na druhou starnu se mi hodně líbili herecké výkony, protože Hřebejk to s herci opravdu umí (nejlepší byla paní Vášáryová, která by jednoznačně měla dostat Lva za VR, jako vždy skvělý byl také Liška a Tříska a hodně mě překvapili Nataša Burger, Ingrid Timková). Rozhodně to nebyl to špatný film, ale nejhorší Hřebejk pro mě určitě.(2.10.2004)

Snad u každé české komedie se vždy najde buď menší, nebo větší množství hlášek, které mi utkví v paměti. Nejinak tomu bylo i u této, kde mě zaujala již první scéna s uprchlíky a poté následným dějovým spádem. Standard si výborné hlášky udržely po celý film, stejně jako skvělé herecké osazenstvo (Vašáryová, Liška, Macháček). Pavel Liška je naprosto geniální, zvláště ve scéně s "policejní brutalitou", kterou doplňoval netradičně podaný čaj s citronem:) "Kam s ním lezeš, ty vole? Řekli jsme přece, že je vyložíme všechny, ne?" - "To ho mám jako nechat v lese?"(17.11.2008)

Jan Hřebejk poprvé na plátně v současnosti, na aktuální téma - nebo lépe řečeno na kratší seriál aktuálních témat - "bez příkras", se zajímavými (dobře zahranými) protagonisty a propletenými osudy jedné rodiny, jedné skororodiny a jedné "rodiny". Možná je toho na jeden film až příliš, ale je to vcelku chytře vymyšlené a fungující (finální scéna je luxusní), a k vyloženému litování je tu snad jenom poněkud malý prostor pro Jana Třísku. Pro mě osobně má Horem Pádem ještě jednu přidanou hodnotu, a sice postavy Pavla Lišky a Marka Daniela. Jejich sprostí vychcánci a rádobydrsní zlodějíčci dokonale vystihují naši dobu, pokud jde o postoj spousty lidí k vymoženostem této někdy až ostudně humánní společnosti - společnosti, která naprosto kontraproduktivně chrání ty, kdo "znaj svoje zpíčený práva", ale nikdy je nenapadlo, že by mohli mít taky nějaké povinnosti. 80%(15.3.2011)

• Renton

Scénář: Petr Jarchovský, Jan Hřebejk .. Film kulhající ve spoustě momentů, bez konzistentní linie. Zasazení do současnosti narušuje křečovitost jednání postav a neporozumění látce (rasové nesnášenlivosti, hooligans apod.). Nemohu snímku upřít určitou naléhavost, ale nevěřím jí tak jak je podána. Ani známá porce jiskřivého humoru tentokrát nenese své ovoce, tedy ne v takové míře, jak je zvykem. Pro mne nepovedený film a nejslabší Hřebejk!(1.10.2006)