• hirnlego
  **

  Tu a tam se ta nostalgie předešlých Básníků opravdu na chvilku ozve - avšak je to příliš málo na to, abych mohla hodnotit výš - zbytek je celkem o ničem. Sice je zde pár docela vtipných momentů (např. rozpravy Štěpánka s Kendym), ale to prostě nestačí. Je pravda, že Pavel Kříž je i se čtyřicítkou na krku stále tím nesmělým klučinou, který umí ty pěkné básničky tak hezky předříkávat - avšak už je v tom sám - Badinková mi byla docela nesympatická, stejně jako pochybný scénář celého filmu. Snad raději kdyby tenhle díl vůbec nevznikl - i když, možná jeden klad bych přeci jen našla - mám chuť podívat se na předcházející díly Básníků a zvednout jim hodnocení, protože teprve teď si jich začínám trochu víc vážit...(1.2.2007)

 • Shit
  ***

  Tohle byl spíš takovej výstřel do tmy. Film je naprosto o ničem a kdyby neměl svoje slavnější přechozí díly, tak by se snad na něj ani nekoukal.: Dušan Klein se sice tak nějak snažil zakončit sérii o básnících, to se mu sice jakž takž povedlo, jenže jak.Všechno je tady špatně a nudně natočený, že chvilku po skončení filmu mi v paměti moc scén nezůstalo a těch pár vtipnýxh scén, které se dají spočítat na prstech jedné ruky po výbuchu dělobuchu ani nestojí za řeč. Snad by bylo lepší, kdyby se zůstalo bez zakončení série, tenhle paskvil s herci, kteří už spíš patří do starého železa je jen pokus o oživení toho, co se už oživit nedá(26.12.2005)

 • Mrkvič
  ****

  Dušan Klein naplňuje ducha celé serie. Příběh se otírá o spoustu témat. Ty lidská jsou možná trochu nadsazená, ale ty obchodní jsou hodně aktuální. Do toho jsou nám připomenuty skoro všechny postavy ze starých dílů, a protože jsme je měli rádi, zajímá nás, co dělají po letech. Vlastně asi jedinou slabší stránkou je zrzavá Badinková, jejíž žádnou zajímavou scénu si už po pár minutách nikdy nepamatuju. Sad jen porod v výtahu, ale to ne moc její zásluhou.(2.11.2010)

 • lennyd
  ***

  Štěpánovi (Pavel Kříž) se začíná hroutit celý jeho dosavadní život - zemřela mu maminka, do bytu se mu nasomruje Kendy (David Matásek), a ani vztah z Ute se nijak nerozvíjí a skončil u pravidelných sexuálních pondělků. Štěpán tuší, že musí sám něco udělat, aby se z této depresivní nálady dostal, a tak se přihlásí na místo ředitele místní nemocnice, kterou jeho bývalý kolega Sahulák (Tomáš Töpfer) přivedl na buben. Mezitím v lékárně u Ute nastupuje mladá lékárnice Anička, které by všechny Štěpánový chmury dokázala jedním rázem zahnat ... Po hodně nepovedeném čtvrtém dílu jsem od Dušana Kleina ani Pavla Kříže už nic extra nečekal, ale byl jsem docela mile překvapen. Poslední (a doufám že fakt poslední) básníci rozhodně mají co nabídnout, i když je zde znát hodně velký odklon od původních dílů. Milostné avantýry hlavního představitele už nejsou nijak moc zajímavé (a ani rozuzlení není nečekané), ale co se mi hodně líbilo je náhled do vyšší střední politiky (ředitel nemocnice je sice velký kápo ředitel, ale jen dokud je v přízni místních politiků). Celkově - některé scény se povedly (Vaculíkova bilance jeho začátků), některé méně (Mareš) - ale jako zakončení série docela důstojné...(11.11.2010)

 • Radiq
  **

  Jojo, je to tak. Tohle už fakt je děs a nuda. Pavel Kříž už nemůže těžit ze své nevinné tvářičky a neustály vytahování starejch postav z předchozích dílů smrdí zoufalstvím. Moc humoru se tady nenajde, básnicky to už taky nemá tu atmosféru, seč se snaží napodobit to stejným způsobem, jak dřív (novej objekt na balení, nájezdy kamerou na obličej Posedlé za poslechu básně atd.). No, né že bych byl uplně znuděnej, ale nic jinyho v TV zrovna nebylo. A tož aspoň vim, o čem to je a to je tak všechno...(15.12.2014)

 • - Michaela Badinková (Veverka) bola do filmu vybratá v konkurze len týždeň pred natáčaním, na ktorý ešte prišla o hodinu neskôr, nakoľko sa zúčastnila aj iného konkurzu. A mohla vďačiť iba svojmu učiteľovi Borisovi Rössnerovi, ktorý ju režisérovi odporučil, že jej to komisia tolerovala. (Raccoon.city)

 • - Michaela Badinková (Veverka) musela vo filme jazdiť na kolieskových korčuliach, na ktorých v živote nestála, a preto trénovala doma na balkóne od steny k stene. (Raccoon.city)

 • - Film navštívilo v kinech 409 488 diváků a vydělal 36 643 102 Kč. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace