• Houdini

Český Lev 1 nominace: Kamera + Plakát(7.3.2005)

Ta Bára Seidlová tam skoro nehrála! Taky bych to neviděl na takovej průser...OVŠEM: kamera je zajímavá, ale až moc neklidná, hudba též, ale docela jednotvárná a navíc si myslím, že Markétě Zinnerové se špatně píše "pro dospělé." Jako detektivka to v podstatě nezaujme a současnost je jen plakátově načrtnutá. Nejhorší výkon předvedli IMHO Kraus a Štefánková (ta to ale vynahradila tělem), nejlepší jasně Anna Polívková. A Harapes & Vančurová jako rodiče - docela zajímavé cameo :-) Celkově vzato další film z řady (i když jsem se taky zasmál, někdy chtěně - bodyguard luxuje, někdy nechtěně - ožralu zatýká commando.)(21.5.2004)

F.A. Brabec se skutečně snaží, ale jeho detektivní mozaika stojí a padá s obsazením, které je značně nevyvážené. Na jedné straně lahůdkový Martin Stropnický a Jiří Bartoška, na té druhé naprosto ostřesné obsazení mladých detektivů. Jakoby věk herců odrážel jejich herecké schopnosti (David Kraus v roli slizkého synka je v omladině výjimkou). Snímek tak drží především Brabcova kamera a mnohdy neotřelá (na český styl) režie. Třeba otáčivá kamera okola hlavních aktérů během jejich rozhovoru je zajímavým doplňkem, ale spíše než účelnou vložkou je nepodstatnou, avšak vizuálně efektní záležitostí. Hudba je velmi pěkná, ale nikterak rozsáhlá (využívá se defakto jeden jediný motiv). Příjemným překvapením je velmi dobře rozpracovaná detektivní zápletka a její postupné rozplétání. Vyhýbá se zbytečných chyb a postupné kroky jdou ruku v ruce s logikou. Zajímavé jsou taneční výstupy, které sice podtrhují jistý umělecký nádech, ale vprostřed filmu působí v detektivní zápletce dost rušivě. Tím nejpodstatnějším záporem celého filmu tak zůstává opravdu nevydařený casting. Naštěstí nemají mladí zas tolik prostoru a výsledný dojem je i přes jistou roztříštěnost vesměs pozitivní.(27.2.2004)

Neříkám že by mě to nebavilo, zejména zaměření na vyšetřování případu policií se mě líbilo. Nevím však co si mám myslet o kameře. Originální byla, ale k čemu je originalita, která mě sere ? To se prostě nemůže ta kamera postavit a normálně s ni nehejbat, nepřibližovat, neodalovat, nejzdit, nehoupat ? Snad v nasnímaní vnadů Jany Štéfankové má u mě kamera malé plus, ale spíše jí Jana Štéfanková v červeným spodním prádle úplně uzemnila a to i včetně Brabce za kamerou. Jirka Bartoška byl zřejmě za zásluhy v oblasti českého filmu následně odměněn milostnou scénou s Janičkou. Nutno říci, že ze všech herců to byl právě on, komu hážu do vínku slovíčko nejlepší. Za zmínku ještě stojí Stropnický a Kraus ml., zbytek ancáblu odvedl na český poměry průměr, čili na světový poměry, hovno. Sledovat Bolero mě, ale nakonec tak nebolelo.(14.12.2007)

• Malarkey

Jak si tak pročítám zdejší komentáře, jejichž stáří je poměrně často kolem deseti let, tak mě to nutí zapřemýšlet nad tím, zdali tehdejší divák byl k českému filmu daleko shovívavější a nebo je český film dneska někde úplně jinde. Bolero je totiž absolutní sračka, kde hlavní herci melou kraviny, vedlejší sem tam něco hrajou a příběh je asi tak normální, jako když Zlín vyhraje ligu.(7.11.2016)

• Djkoma

Hodně pomalý snímek s pár lepšími herci ve vedlejších rolích a hodně slabšími herci v hlavních rolích. To je pro mě trochu u českých filmů nečekaný posun, ale budiž. F. A. Brabec je na filmu dost cítit hlavně v kameře, která je nečekaně působivá a jen v pár okamžicích chaotická. Obraz je velmi čistý a nelze mu nic vytknout, ale trochu se divák může ztrácet v ději, který v jednu chvíli lehce poskočí a vše se začne vyšetřovat s odstupem. Jako rekonstrukce je to zajímavé, ale jako snímek to nemá potřebné kvality.(21.9.2007)

• larelay

Musim povedat, ze je to asi jeden z najhorsich filmov co som mala cest v poslednej dobe vidiet. A to som si myslela, ze cesky film nemoze az tak sklamat. Ale uprimne povedane, bola to hroza. Ani som to nedopozerala...Nedalo sa. V ziadnom pripade neodporucam nikomu. Hrozne dialogy, este horsia hudba, ktora by mi mozno inde nevadila, zle herecke vykony, uplne nejasnosti, nudne, rozvlacne, bez pointy. Jedna velka katastrofa.(26.9.2006)

• hirnlego

Přehlídka divnejch nosů.(29.4.2012)

• Dever

// Production Companies: Ceská Televize //(9.6.2011)

• Oskar

Když jsem se před pár lety poprvé dočetl, že F.A.Brabec bude točit Bolero, kladl jsem si otázku proč. Proč právě režisér, specializovaný na vizuálně stylizované a básnivé filmy (uvažovalo se mj. o natočení Karafiátových Broučků nebo Máchova Máje) by chtěl točit něco tak prozaického a vzhledem k námětu i reálného? Nevím to dodnes. Už scénář filmu je tak mizerný, že by od něj každý soudný režisér dal ruce pryč. Příběh je přelidněný postavami, z nichž nejméně třetina je mu platná jako schody ve výtahu. Brabec tuto chybu ještě zdůraznil hvězdným obsazením a tím se postaral o definitivní zmatek. Uznejte, že pokud ve filmu hrají herci typu Bolka Polívky, člověk čeká, že budou mít v příběhu nějakou zásadní důležitost, všímá si každého detailu, který může být v detektivce důležitý... A na konci zjistí, že ty zástupy známých tváří plnily jen funkci rodinného komparsu a jejich existence ve filmu je ryze dekorativní. Nebo další věc - na jednom místě příběh poskočí o několik let dopředu, což se ale dozvíme až mnohem později, víceméně náhodně to vyplyne z dialogu. Takové chyby jsou zatraceně podstatné a na mém hodnocení filmu se musejí odrazit daleko víc než to, že Brabec krásně nasnímal taneční intermezza. 30%(4.11.2005)

Docela mě to překvapilo, čekal jsem že se budu šíleně nudit a že to bude hodně podprůměrný, ale naštěstí jsem se mýlil. herecký výkony nebyly rozhodně úplně špatný, spíš bych řek průměrný a mile mě překvapila dobrá hudba, sice děj je předvídatelný a tim neni moc napínavej,ale aspoň neni špatnej. Celkově to je lepší průměr a ještě k tomu je to podle skutečný události(20.3.2005)

• Skejpr

Tragicky nevyvážený film snad ve všech směrech. Obzvlášť to bje do očí u herců a scénáře - místy brilantní, většinou však naprosto nepřesvědčiví / ý. K tomu strašná rozstříštěnost děje, který těká mezi enormním množstvím postav, čímž si znemožňuje jakýkoliv psychologický vývoj, to prostě nejde. Takže špatný, špatný špatný.(20.9.2007)

V máji 2018 - po preštudovaní archívov a hlavne výpovede svedkyne Zimákovej - novinár Hanus - v minulosti obhajujúci nitrianske neviniatka - ospravedlnil. https://www.postoj.sk/33318/definitivna-bodka-za-kauzou-cervanova Zniesli sa na neho hromy-blesky. Ja si vážim, že dokázal uznať svoj omyl. Že to komerčne využil a napísal knihu " je to inak "? To je jeho šikovnosť. Pekne hýbe žlčou tým, čo tiež naleteli, ale teraz z toho majú len pocit vlastnej trápnosti. Diery v dôkazoch sú. Možno niekto zo zúčastnených raz povie úplnú pravdu, napr. smrteľne chorý. Za seba dodávam, že kauzu som v rámci možností sledovala - a Nitrančanom som neverila. Pochybnosti a diery vužívali pre medializáciu a stavali to politicky. To bolo brrrr. Po prevrate boli ich dojemné ksichty obetí komunizmu ( v reáli synáčikovia červených papalášov) už úplne na grc. Ich detektory lži sú .. hmm .. smiešne. Keď si niečo dosť dlho omieľate, naučíte sa to a uveríte tomu. Ako "dokument" o kauze je film pochybný pre výber informácií v prospech odsúdených. Žiaľ, aj - na prvý pohľad solídne - dokumenty majú možnosť manipulácie diváka selekciou informácií a len slušne informovaný a kriticky mysliaci človek to zbadá. Ako dokument by film mohol vypovedať o tom, ako môžu - obe strany - krútiť a prevracať "spravodlivosť". Smutné až desivé.(5.6.2018)

Očekával jsem opravodýv 'průser', ale jsem celkem překvapen jak mě tohle chytlo. F. A. Brabec se snaží bořit zažitá schémata české kinematografie, pohrává si se střihem, kamerou a smyslem vyprávění, ale to není to jediné co se mi tolik líbilo. Zajímavý je i scénář, který sice občas upadne pořádně pod průměr a chyb je v něm habaděj, ale jeho snaha přiblížit se realitě - něco podobného jsme mohli pozorovat i u otřesného snímku Panic je nanic - tu opravdu nevychází v niveč. Hodně se tu opíráte do herců, ale jejich proměnlivé výkony (zejména Bartoška) - ač z počátku děsivé - se mi nakonec také zalíbily, skvěle totiž doplňovaly celkovou atmosféru. Trochu horší je to už se samotným příběhem, jak už jsem se zmínil, scénář křípe a nepřehlédnutelně, občasné sklouznutí do klasického kriminálního příběhu nebudu zmiňovat jako problém, horší je to už se samotným rozřešením záhady. Téměř 3/4 snímku policisté tápají a nemají se vůbec čeho chytnou, chybí jim prostě jakýkoli styčný bod a pak si najednou jeden z nich všimne dívky, která lhala, že na místě, kde se udál začátek trestného čiu, vůbec nebyla. Vystavení tématu jako rodinného dramatu je zajímavé a vcelku slušně podkresluje zdejší poměry, hold kdo na to má, může si dělat téměř vše. Brabcova režie mi prostě sedí a jeho spojení s Jiráskem vnímám veskrze pozitivně. Bolero se mi líbilo hodně, ale těch chyb je opravdu škoda. [TOP 19/5 32%](24.3.2007)

Film je zajímavě natočený, taneční vložky se mi celkem líbily, kromě toho sloužily jako jistý čas pro diváka zamyslet se nad novými objevy v případu. Musím také pochválit, že jsem neobjevila žádnou nelogičnost. I hudba je moc dobrá. Co je ale naprostou katastrofou je počet postav. Chudák divák se v nich občas docela ztrácí (tím nemyslím ty hlavní, ale takové ty vedlejší, např. Magda, někteří rodiče). Také musím souhlasit s Tomem Hardym, casting byl u dvojice mladých detektivů opravdu nešťastný. A co ta scéna zatýkání Štefana, Rendy působí jako by držela pistoli poprvé v ruce (její představitelka ji asi opravdu poprvé držela) - to u detektivů přece nejde. Sice mám dost superhrdinů, kteří si se vším poradí, ale jestli to takhle u policie opravdu chodí, tak potěš Pánbů.(10.3.2004)

Ef Ej Bí je jako Soderbergh, ten taky dokáže do svého filmu dostat hvězdné herce i na pár sekund trvající štěky - tím však nejspíš veškerá podobnost končí.. Kamera stoupá, zoomuje, rotuje, nasazuje filtry, klesá, krouží - hlavně aby jediný záběr nevypadal tuctově, nicméně obsah hodný TV inscenace, divný zvuk i samotná režie vykazují známky rozpačitosti. Z herců snesou přísnější měřítko snad jen ředitel festivalu, Stropnický a svým způsobem i mladý Kraus, jehož floutka bych preventivně liskal přes tlamu každé ráno před snídání. Zbytek jako by však nevěděl, co má hrát - ať už hvězdy mýdlových VKVéček či dvojice mladých vyšetřovatelů, co mi spíše připomínala párek turistů mířící na Okoř. Bolero bolelo, jako promarněná šance určitě..(20.7.2012)

• StarsFan

Napoprvé jsem Bolero ani nedokoukala, napodruhé už mi tak katastrofické nepřišlo. Pořád je tu ale hodně cítit, že ani pan režisér, ani paní scénáristka silně nezvládají obsah. Pěkné kamerové záběry a zajímavá předloha jsou fajn, ale když polovinu rolí hrají naprosté herecké antitalenty a příběh se posouvá kupředu bez jakékoliv gradace, ani sebelepší kameraman to nezachrání. Za sebe musím říct, že jsem to dokoukala jen kvůli Jiřímu Bartoškovi, nicméně ani jemu scénář nenabídl žádnou zajímavější scénu, kde by se mohl projevit. Tedy pokud do toho nepočítáte tu jednu, tolikrát už zmiňovanou a podle mě lehce přeceněnou, erotickou scénu v začátku filmu.(12.11.2005)

Dobrá odpověď na všudypřítomný a věčný hlad po české detektivce ze současnosti.(10.3.2009)

2* za katarstrofálny scenár, podpriemerné herecké výkony, za nelogiskosti vo filme . 4* za výbornú kameru a pôsobivú hudbu. Výsledok : škoda premrhanej šance ....(2.6.2005)

• castor

Co ocenit? Bohužel se mi do hodnocení dere jen zajímavý plakát, ale tím výčet končí.. Brabcova vizuálně stylizovaná kamera je od dob Kytice ta tam, taneční intermezza nikterak neosloví, ale celkově příjemná bezpochyby je. Herci sice nemají co hrát, ale víceméně tohle řemeslo ani neumějí - výkony jsou nevyvážené, hloupé, ABSOLUTNĚ NEPŘIROZENÉ, emočně hluché, jen pár výjimek by se našlo. Dále jsme svědky časové nelogičnosti, hudba využívá jediného (často rušivého) motivu a mnohdy (no, celkem často) jsem přes efektní zvuk totálně nerozumněl dialogům. No, a na závěr pan režisér? Měl by se držet svého původního řemesla, režie (společně s nevyváženým scénáře, ať mu nekřivdím) je nejslabším článkem celého snímku. Je nevýrazným vypravěčem, neschopným pohánět děj dál.. Ano, skutečně je tuzemská kinematografie v propastné krizi - Bolero jest toho důkazem!!(19.1.2006)

• freddy

Byl jsem po velké mediální masáži natěšen, že uvidím výbornou kriminálku. Místo toho jsem se dočkal průměrného filmu, kde se vlastně celou dobu skoro nic neděje a na němž je to nejlepší bezpochyby kamera a jiné efekty. Pan Brabec to prostě umí s kamerou jako nikdo jiný, a to dokazuje i v tomto filmu, a to je ten důvod, proč nakonec dávám dvě hvězdičky, díky umění pan Brabce, kterého se nebojím označit za nejlepšího kameramana u nás a jednoho z nejlepších na světě. Ale na druhou stranu by měla vésti k zamyšlení skutečnost, že kamera a efekty jsou zde lepší než děj a herecké výkony. Ale nakonec jsou z toho dvě solidní hvězdičky.(30.5.2007)

• paascha

Až na pár scének celkem zklamání. Takové téma by si zasloužilo jiné zpracování, než toto, a jiné výkony, než jaké předváděly české star(23.7.2007)

Brutální, kruté a příliš sadistické, možná realistické, ale až příliš..(13.8.2008)

• Hunt

zbytečně dlouhý televizní film.... dějová linka je velmi jednoduchá a nestačí na hodinu a půl(16.1.2012)

• Pepinec

Kdybych exhibicionistu Brabčáka potkal večer v parku, svázal bych ho do kozelce a předhodil holubům, takhle mu můžu leda tak na dálku vzkázat, že je vážně magor, protože svoji nezvladatelnou potřebou být originální za každou cenu zazdil dobrou kriminálku. Silný příběh podpořený skutečnými událostmi a olemovaný seznamem známých ksichtů, který se čte jako Kdo je kdo ve světě šoubyznysu, si tak budu pamatovat jen díky Janče Štefánkový a její názorné ukázce, že červená je nejkrásnější barva na světě. Pardon, na ženě.(25.1.2013)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +herci, je to zajímavá kriminálka, je to dobře sestříhané -režie, tempo/// Ušlo to. Tohle je film, na který jsem chtěl jít kdysi do kina, kvůli otci. Nakonec nám to nevyšlo a ani to tolik nevadí. Televize tomuto filmu sluší mnohem víc. Jediný špatný dojem jsem měl z toho, že jsem měl pocit jakobych koukal na jednu epizodu ze seriálu Kriminálka Anděl. Jen s o něco delší stopáží. Hrají tam skoro stejní herci, má to podobný obraz a dosahuje to podobných (průměrných) kvalit. Přesto jsem se nenudil a zajímalo mě jak to dopadne./// Celkem 58%///(21.5.2009)

• Mi Nü-Chai

Úplně všechno špatně. Brabec se očividně rád opájí rozmáchlými poetickými záběry podmalovanými tklivou hudbou, ovšem nemám dojem, že by to filmu bylo k užitku, spíše naopak. A co nepohřbila absurdně působící asilyrika, to zahrnul hlínou neblahý scénář, plný tupých dialogů a herci, kteří se před kamerou - až na chvilkové výjimky - motali jak zpitomělé včely. Hodně odřená 1* vlastně pouze za momenty, kdy Bolero působilo z důvodu výše zmíněných hrozných ingrediencí legračně sebeparodicky (dobrá, pěkná slečna policistka na tom má také svůj podíl).(18.4.2012)

• Webb

....no to víte, vodsuď jezdí autobus na nádraží jenom třikrát do hodiny v noci. To mě pobavilo, to se jí zdá jako málo? U nás například jezdí jen jednou za celou noc, nikoliv pouze za hodinu :D Jinak ale velice špatný scénář který má otřesné zpracování stejně jako herecké výkony.(17.12.2008)

• k212

Zajímavý příběh, zajisté, který je však zpracován tak televizně až to bolí. Jakékoliv náznaky nějaké invenčnosti či "poetiky" jsou oním zpracováním degradovány na nutné zlo. Koncentrace českých herecký hvězd je až neuvěřitelná, ale tak nějak nevyužitá. Navíc ani scenář není nejsilnější v kramflecích a některé dialogy a situace mi přišly dost povědomé z jinčích příběhů (lehká klišoidní kašička, řekla bych). Nicméně i tak je Bolero koukatelný film, při kterém divák nejspíš skřípe zuby zlostí a to je vlastně dobře. 50%.(21.5.2007)

F.A.Brabec zajímavý námět zpracoval až příliš akademicky. K dispozici měl všechno, co by drama s tragickým vyústěním mělo obsahovat. Pohlednou dívku v podání Barbory Seidlové, která se stane obětí ohavného zločinu. Bandu pachatelů trestného činu, kteří navenek působí jako by se nic podstatného nestalo, a vyšetřovatele, kterému se dají pro jeho oduševnělou tvář uvěřit pronášené repliky. Brabec není nejexcelentnějším vypravěčem příběhu, ale v mnoha pasážích vylíčil události více než uspokojivou formou. Jistě usiloval o větší přesah kontroverzní látky, ale ten se vytratil už s přesazením událostí do současnosti. Stěžejní scéna znásilnění může působit tragicky i absurdně a není v ní dostatečně zachycena osobitost režijního rukopisu. Ten se nepodařilo rozprostřít do celého filmu, ale spíše do úseků, v nichž lze spatřit zajímavé herecké obsazení. Brabec sahal i po občasné obscénnosti, která film činí jako by atraktivnějším. Problém s uvěřitelností nastal už v samotných postavách, a i když trvám na silném hereckém obsazení, tak jen hrstka z nich byla přesvědčivá ve svých rolích. Práci s herci by měl Brabec věnovat samostatnou kolonku ve svém pracovním rozvrhu. Scénář Markéty Zinnerové měl podle mě rozměry televizního filmu. V něm by se ztratily větší či menší nedostatky, které pro filmové zpracování představují úskalí. Nižší explicitnost by v případném televizním drama byla naprosto adekvátní. V Brabcově filmové verzi nastane nejednou dojem, že je tam jaksi navíc, aby i divák neskapal postupně rozlézající se nudou. Proto zřejmě odhalená Jana Štefánková a spol. Brabec to celé až tak výjimečně "neutančil", a slovy tanečního mistra, použil pár tanečních kroků navíc, které zmíněný tanec v názvu filmu ani nemá. Bránil se televizním prostředkům a chtěl z nich za každou cenu "vytancovat". Na televizní obrazovce film své taneční číslo zvládá kupodivu lépe než na plátně kin, kde film dostává akademický rozměr. 60%(3.2.2014)

Na tenhle film mam takovou zajimavou vzpominku. V nasem kině se konala čerstvá městská premiéra a Bolero přišel osobně uvést pan F.A. Brabec s paní Brabcovou. Měli kratičký proslov a s přáním příjemného pokoukání a upozorněním, že po filmu bude následovat beseda, se odporoučeli do vedlejší restaurace na červené víno - podávají ho ve spec. keramickým džbánku připomínajícím květináč a vždycky, když ho přede mě postaví mám chuť do něj hodit pugét kopretin. Film ušel. Sice žádný zázrak, ale pobavil. Efáčka se vrátila do sálu s doměním, že budou debatovat s lidmi, ale k mému zděšení většina přítomných odcházela (včetně mě - musel jsem, nebyl čas) a to mě, jako člověka považujícího filmový průmysl za stěžejní a vážícího si každého tvůrce, mrzelo. Vstal jsem, sebral odvahu, vzal s sebou svou dnes už strašně bývalou přítelkyni a štrůdloval jsem si to směrem k Brabcům. Najednou jsem stál tváří v tvář FAB a stiskl mu ruku. Gratulace ho zřejmě potešila a na oslavu začal nenápadně svádět mojí horší polovičku (což jsem si vykompenzoval díky paní Brabcové). Tak to jen tak pro příště....(30.1.2009)

Nebýt nepopsatelně trapných hereckých výkonů některých účastníků, naštěstí se pokoušejících jen o zvládnutí štěku, nenašla bych chybu. Film má styl, švih, spád i působivou atmosféru. Vlastně chybu bych našla, ten závěr je příliš pohádkový.(19.2.2017)

Toto Brabcovo krimi-drama mě zkrátka zaujalo. Je znám vizuálními hrátkami s obrazem (kterým ovšem ne každý holduje, já však ano)..možná proto mě trochu mrzelo, že nevyužil potenciál onoho bolera. Ale jinak mi toto dílko přijde příjemně mrazivé. :)(10.3.2007)

• WANDRWALL

Částečně dobrý film, částečně kýč, částečně trapný film, částečně "opilý" film atd. Barbora Seidlová si roli vyloženě užívá - žasl jsem nad tím. Je z Břeclavi, tam z ní mají radost.(29.9.2010)

Taková průměrná filmová kriminálka. Jednou to vidět neuškodí. Už jen kvůli Báře :-). * * *(25.2.2013)

• mat.ilda

Čekala jsem horší průšvih, za nejvíce rušivé bych považovala barevné filtry a stylizaci, v kriminálce s předlohou skutečné události nevidím jako nutné sladit barvy podle zavařovaných paprik v kuchyni svědkyně únosu a podružné hopsání bolera působilo jako reklamní spot na taneční kroužek. Herecké výkony se pohybují v mezích tuzemského standardu, až na jednu výjimku - podporučík Lipčíková si při zatýkání vedla podobně, jako praktikant Hlaváček, jenže "Rozpuštěný a vypuštěný" je komedie...(21.5.2009)

60%(31.3.2009)

• Slarque

Neuvěřitelně nudný pokus o kriminálku. Špatný scénář dostal do ruky režisér, který neveděl co s ním. Ani linie pátrání ani osudy oběti, vrahů a jejich rodin nejsou prakticky ničím zajímavé. Nejvěrohodnější figuru vystříhla Anna Polívková, řada dalších je spíš k smíchu. A bez dialogů typu „Nevím, jestli je horší být matkou oběti nebo vraha.“ bych se taky obešel.(4.6.2007)

Měla jsem tu čest na filmu pracovat. Dokonce jsem se i setkala se skutečnými podezřelými z vraždy. Z tohoto důvodu je pro mne film srdcovou záležitostí a jsem otřesena při každém zhlédnutí. Uctivá vzpomínka na brutální vraždu z 80.let.(16.2.2020)

Nevyrovnané! Hercům jako je Bartoška, Kačer či Vančurová, sekundují štěkaři na kterých je moc vidět, že ani těch pár vět nemůžou být nikdy přesvědčiví (sekretářka v prodejně Hyundai, stylizované výpovědi svědkyň). Povedla se ale část obsazení = Kraus jako ultrahajzl, Bartoška kmotrem, Švehlík coby nejmenovaný umělecký fotograf). F. A. Brabec je nejlepší český kameraman a v Boleru je to vidět, ale není dobrý režisér, a i to je tu hodně vidět. Nebojí se erotiky - tak schválně, kdy jste viděli v jednom filmu nahou Polívkovou, Seidlovou či Štefánkovou? Nejhezčí ženou filmu však zůstává poručík Lipčíková (Kristina Filipová, když odloží brýle), kterou se F. A. bohužel svléknout nepovedlo :-)(13.11.2011)

• honajz

Několik nelogičností, slušná kamera - což se dalo čekat - ale celkově mám pocit, že si to Brabec natočil, aby dal znovu dio kupy Harapese a Vančurovou, ale hlavně aby si mohl zaonanovat u scény znásilnění Báry Seidlové - a možná nejen to. Ta scéna z filmu vyčnívá jak Eskymák z pyramidy a podobně se sem hodí. Bolek - aby si rozšířil filmografii - zde vzal takový štěk, až sám netušil, jak jej hrát. Scény z vily bohatejch jsou tak plný klišé, až bolí.(4.7.2012)

• Richie666

Je to taková zvláštní motanice dobré kamery a hudby se špatným scénářem a fatálními dírami v ději, v které je cítit jak snaha, tak neschopnost.(21.5.2007)

• ARI50

No klasika od našich co víc čekat normál krimi pohoda nic extra.(8.12.2018)

Veškeré problémy spojené s Bolerem spočívají v námětu. Tady se F.A.Brabec pustil na příliš tenký led. Zvolil kriminální případ, který dodnes zůstává nejasný a obestřen nevysvětltelnými záhadami a rozpory a patrně se ani už nikdy nedozvíme, jak to tenkrát v Bratislavě opravdu bylo. Náš Veřejný ochránce práv, Otakar Motejl byl v této kauze angažovaný a v jednom rozhovoru prohlásil, že to byl jeden z nejzvláštnějších případů jeho kariéry. F.A.Brabec přenesl děj do současné Prahy, počet údajných pachatelů snížil, ale podobnost je zkrátka evidentní a určitě bolavá pro všechny zúčastněné. Nechápu Martina Stropnického, který přijal roli vyšetřovatele, neboť jeden z mužů obviněných ze znásilnění prý byl jeho spolužákem na škole a z následků trestního stíhání prý u něj propukla duševní choroba. Je to zkrátka kontroverzní téma, kdyby byl námět smyšlený, vypadalo by vše jinak, protože hudba, výkon Barbory Seidlové, kamera jsou nepochybnými plusy tohoto snímku.(24.6.2007)

• Omnibus

In dubio pro reo ... Když jsem dříve četl podrobnosti o vyšetřování skutečného případu hromadného znásilnění a vraždy studentky Ľudmily Cervanové, mrazilo mě. Další mrazení vyvolávaly pochybnosti, zda se nestal komunistický justiční zločin. Na přímou Husákovu objednávku, kvůli odmítání otce zavražděné převzít státní vyznamenání, dokud někoho nezavřou (po 5 letech bezvýsledného vyšetřování, kdy nejprve půl roku strávili ve vazbě tři jiní nevinní studenti a dokonce rok ve vazbě další nevinný student!). Mrazilo mě nejen proto, že na sedmi odsouzených lidech byl možná spáchán justiční zločin, ale také že skuteční vrahové ( arabská stopa ?) by tím pádem zůstali nepotrestáni. Vím, že film byl jen volně inspirován tímto případem, nečekal jsem žádnou doslovnou rekonstrukci. Ale i jako obyčejná kriminálka a studie příčin asociálního chování zlaté mládeže mě Bolero zklamalo. Ne že by byl příběh nějak úplně špatně natočený nebo zahraný,( i když pár slabých až ochotnických momentů tam bylo) ale hlavně mě vůbec nedostal „na plátno“ , něco tomu chybělo. A ani jednou jedinkrát mě u něj nezamrazilo. Chvílemi jsem se dokonce i nudil (pronásledován výčitkami svědomí, co jsem to za necitu). Pro mě slabý průměr. Nevidím důvod ještě někdy shlédnout a ani nějak zvlášť doporučovat.(18.1.2013)

• Tommassi3

"Tak nevím, co je horší... Bejt matkou oběti nebo vraha ??"(2.2.2014)

• DDT

Není to zas tak velký průšvih, jak to vypadá podle ostatních reakcí. Jenom prostě typická česká detektivka. Film bez chuti a zápachu, který jen tak prošumí a za pár dní si na něj vůbec nevzpomenete. Takže vlastně docela průšvih.(5.4.2004)

• schizmo

Zřejmě nejdelší řadou známých CZ herců ověnčený prototyp domácího neumětelského zpracování kriminálního příběhu, který by měl potenciál uspět možná jako krimi seriál na pokračování na nedělní večer. A to kdoví jestli.(30.9.2012)

Na české poměry to zas až tak špatný film nebyl. Na filmy natočené nebo inspirované skutečnými událostmi pohlížím vždycky s nadhledem, hodně krát se taky stalo, že to byl jen tvůrčí „fake“, ale tady se režisérovi podařilo alespoň v některých pasážích natočit celkem záživnou atmosféru, mělo to i svou „špinavost“ a krátká leč nahá přítomnost Barbory si mou pozornost určitě získala. Zbytek herců podal průměrné výkony, ale tak co si budeme nalhávat, většina z nich do žádné „špičky“ nepatří…(18.11.2018)

• NinonL

Dobrý námět, ale strašně fušersky zpracovaný. Podivně skákající děj, partička policajtů, která hrála, jako by se viděla poprvé v životě a každý mluvil jiným jazykem. Jediný Stropnický se to snažil zachránit, ale nikdo nereagoval. Zklamali mě Jan Kačer i Jiří Bartoška, kteří se filmem potáceli jako čerstvě probuzené zombie. Upocená štěťule Polívková, která sotva lapala po dechu, no comment. Celkový dojem - katastrofa. Hvězdičky získávají Martin Stropnický a David Kraus, kterým jediným jsem trochu uvěřila.(3.2.2014)

Ani komentář se mi dnes nechce psát, mít tak silný námět, navíc dle skutečné události, tak výborné herce, ano, ano, mám na mysli Bartošku, Stropnického, Kačera, Švehlíky, krásné ženy a takhle to projet, to je neuvěřitelné, to až bolí. Snad jen ze zvláštní úcty k Ludmile Cervanové a jejím rodičům přihodím tu třetí hvězdičku...(19.9.2019)

• Davson

Celý film Brabec ukazuje, že je výborný kameraman a své vynikající záběry doplňuje zajímavou a hezkou hudbou. To je ovšem vše, co se dá na Boleru ocenit. Zbytek je čistokrevná nudná slátanina. Zápletka je sice jednodušší, ale množstvím postav a chabým scénářem to dokázala paní scénáristka zamotat, že se divák ve filmu ztrácí a na mysl mu přicházejí myšlenky, o čem to vlastně je a proč se na to dívá? Jako detektivka to totálně vyhořelo a jako thriller dvojnásob. Někteří herci sice předvádějí dobré výkony, ale neutralizují je špatná výkony jiných herců.(5.10.2004)

• numi

Jde o obyčejnou českou kriminálku. Nic víc a nic míň. Možná by neškodilo více rozebrat jednotlivé charaktery, protože jejich motivy a to, jak se se svým činem později vyrovnávají, ve filmu vůbec není. Za to ukázky z Bolera, které doprovází neuvěřitelně kýčovitý hudební doprovod, dostaly prostoru až až. Jinak Kraus je příšerný, ale třikrát hurá za to, že ve filmu hrají méně okoukaní herci, než na jaké jsme v poslední době už zvyklí. Sice hrajou neslaně nemastně, ale už je to vážně nuda pořád koukat na jedny a ty samé. A Jiří Bartoška dostal v tomhle snímku cenu za jeho celoživotní snahu zlepšit českou kinematografii. Tu erotickou scénu s Janou Štefánkovou si snad do scénáře dopsal sám, ne? ;o)) [leden 2006](5.1.2006)

• Sidonka

Takové zajímavé téma a takovéhle nedůstojné zpracování! Nevím kde vybírali některé herce a nepočkala jsem si na titulky kdo napsal scénář, po odpovědi však prozatím netoužím. Z námětu se dalo vytřískat víc než tenhle amatérský blábol. Škoda.(25.1.2013)

Na české poměry neobvyklý film s velmi silným námětem vycházejícím ze skutečných událostí, natočen skoro bych řekl polodokumentárním způsobem. Parádní hudba, kamera i scénář. Jedinou, avšak bohužel dost viditelnou slabinou filmu jsou herecké výkony, které v případě jak mladých tak i zkušenějších herců za moc nestojí. F.A. Brabec je dle mého názoru výborný režisér, který se jako jeden z mála snaží na naší filmové scéně vytvořit něco nového a do budoucna bych rád, aby takových snímků přibývalo. S přihlédnutím k tomuto faktu musím alespoň jednu hvězdičku přihodit.(24.4.2008)

• swed

Obrazová exhibice bez konceptu. Film je sledem mnoha scén, které postrádají logiku a řád, je to takový zfušovaný guláš. Herci působí tragicky a mnohdy i směšně, jedinými výjimkami jsou Stropnický, Potměšil a Bartoška (ten ovšem vytváří dojem, jako kdyby hrál sám sebe). Potenciál určitě tenhle film měl, jen potřeboval někoho, kdo by se soustředil na zápletku a ne na svoje technické choutky. 4/10(21.5.2009)

• YURAyura

Az na koleckoveho Potmesila a zalobu Zinnerove na tom neni nic, co by stalo za to.(21.6.2005)

Pro mě spíš průměrný film. Po SAMETOVÝCH VRAZÍCH opět sonda do života bezcitných a svým zázemím si jistých lidí. (216.)(21.5.2007)

• OG_Swifty

Pominu-li Obecnou školu, tak jsou Brabcovy filmy prostě protáhlý povídky se zajímavým obsahem podaný naprosto nezajímavým způsobem. Hrozně se to vleče, do toho jsou tam poměrně nesympatický herci (ačkoliv Polívková - nymfomanka tu ještě nebylo), a záběrů na sbor tančící Bolero je málo. Nicméně kromě Brabce to asi bavilo ještě Stropnickýho, kterej si bídu zopakoval o pár let později v nějaký kriminálce Krušný hory, Anděl, Smíchov a tak podobně..(7.11.2016)

• FilmFan24

Bohužel forma válcuje obsah. Vizuálně nápadité a zajímavé záběry nezakryjí nedostatky scénáře. Situace, které by měly být brané vážně působí nechtěně komicky. Z obsazení zaujme mladý Kraus, který v roli synka zbohatlíka je uvěřitelný dále Martin Stropnický a Anna Polívková. Mohla to být slušná psychologická kriminálka, ale bohužel na mě film působí jako nablýskané ferrari, kterého se nemohu dotknout natož ho mít...Škoda.(1.11.2008)

Docela dobrá česká kriminálka, která má bohužel daleko k tomu, aby byla skutečně skvělá. Je to v tom, že mi přišlo podání policistů takové podivné, nahodilé. Brabec se více soustředil na atmosféru a jednotlivé záběry, což mu vyšlo. Případ je sám o sobě drsný, což mu hodně přidává a finální odhalení celé scény na diváka zapůsobí.(16.3.2017)

K Boleru nejsem tak kritická, jak bych asi mohla být, má své chyby, ale můj problém je v celé kauze, která mě přivádí do varu. Pozůstalé hluboce lituji a na film už nejsem schopna koukat znovu. Strašné téma.. :((26.1.2019)

• sek

Špatný scénář, podivná režie, formálně zajímavá (a někdy zajímavá za každou cenu) kamera, velmi nevyrovnané herecké výkony.(15.3.2004)

Scénář se opravdu moc nepovedl, ačkoliv zredukování počtu postav bylo dobrým tahem. Herci se docela snaží, ale nemají moc co hrát - film je dost klišovitý. Na druhou stranu je zde opravdu pěkná obrazová poetika a i hudba k filmu docela sedí. Kdo mi vysloveně vadil, to byla Štefánková - ve scéně, kdy vystupuje z Bartoškova auta a vchází do dveří chaty, jde NAPROSTO NEPŘIROZENĚ. Byl jsem rád, že ve zbytku filmu už jen sedí. Suma sumárum, slibný námět se nepodařilo přetvořit v silný film.(10.6.2004)

• Skip

Přehlídka zoufalých hereckých výkonů. Já jsem se prostě nestačil divit, co to tam ti herci předvádějí. Říkal jsem si, že to snad ani nemůžou myslet vážně, jenže mysleli, a to byl teda fakt průser. A celý film šel do háje, i když mohl být i dobrý.(21.5.2007)

Bolero by mohl být o třídu lepší film, kdyby se Brabec za kamerou trochu krotil. Jeho exhibicionismus je natolik otravný, že se mě z neustálého ježdění kamery kolem postav, pozastavování, přibližování a oddalování už motala hlava. Samotný film má jinak dobrý spád a dramatickou hudbu Jana Jiráska, i když herecké výkony nejsou nejlepší. Málokdy můžu říct, že kamera filmu vyloženě škodí. U Bolera tomu tak bohužel je.(18.2.2020)

• Lennnnna

Brabec se snažil zachránit mizerný scénář kamerou, což je jeho parketa, jenže Bolero bohužel není Kytice a tenhle styl mu příliš nesednul. Výsledný efekt - zmatek, zkratkovitost, absence napětí (nebo čehokoliv jiného typického pro kriminálky, minimálně nějaký zápal vyšetřovatelů by se hodil, tady totiž vypadali jako, že se vysloveně nudí), nepřesvědčiví herci. Odfláknuté!(21.5.2007)

Nebylo to zas tak špatné, jak jsem čekala, ale k dokonalosti chybělo opravdu hodně... Celkově je film strašně nevyrovnaný, nervózní, hudba zbytečně budí pocit, že se něco má stát.. ale pak se nic nestane.. A tak je to celý film.. Trochu škoda..(18.8.2007)

• dyfur

na to aký silný námet /=skutoná udalosť/ to bolo čakal som viac . povrchne spracovane , herec.vykony mdlé ani Bartoška to nezachranil. /koho zaujíma skutočný príbeh-pozri : Kauza Cervanová =skutočný príbeh/(7.1.2013)

Hudba, kamera, skvělí Bartoška se Stropnickým (ten se už trénoval na "Kriminálku Anděl"), úlisní záporáci a jejich čin, ze kterého mě mrazí ještě týden po zhlédnutí televizní reprízy. Druhá polovina nemusela být tak rozvláčná, přesto "Bolero" považuji za jeden z nejlepších porevolučních kriminálních filmů.(29.2.2020)

• BoredSeal

Absolutní katastrofa. Tak otřesnou záležitost už jsem dlouho neviděl. Absurdní dialogy ("Tak nevím, co je horší, jestli být matka oběti nebo vraha" při otírání prachu z nábytku), stupidní scénář (scénky jako "Tak kde je to číslo domu, kam jedeme? Jéé sudá čísla domů jsou naproti!"), postavy bez charakterizace (kdo je hlavní postava?), tempo filmu nulové. Hlavně že kameraman rádoby-režisér Brabec věnoval velkou péči rekonstrukci znásilnění, nad takovou prioritou bych se docela zamyslel. Hvězdné obsazení se sexy Polívkovou v čele nic nezachraňuje.(23.5.2007)

To, že F.A.Brabec je geniální kameraman, dokazuje ve scénách znásilnění a pak i v utopení mladé studentky. To mě doslova vyrazilo dech. Jenže film netvoří je dokonalé kamerové jízdy, ale i děj a herci. A tady vidím největší zádrhel filmu. Na to, jak je jasná celá kriminální zápletka, je její vyšetřování velice nudné a postava Jana Potměšila mi doteď není jasná. Takže i když film má necelé 2 hodiny, bude připadat tato doba jako věčnost. Všichni ti ostřílení herci nejsou špatní, Jana Štefánková tam hraje to, co se od ní očekává (a zvládá to dobře). Problém mám ale s vyšetřovající dvojici. Ty viděli snad hereckou školu jen, když kolem ní jeli autobusem.(10.1.2009)

Zajímavě obsazené kriminální drama podle skutečných událostí. Herecké výkony některých hlavních představitelů jsou dost nevyrovnané. Nemuselo by to být špatné, ale místy je film opravdu dost utahaný a nudný.(1.2.2005)

Nebylo to spatne ale 3 herci nemuzou zvladnout cely film (Bartoska, Stropnikcy, Kraus) skoda jen tohoto, mozna i by neskodil i trosku napinavejsi scenar.(2.5.2005)

• Columbus

Proste otres!(10.3.2004)

Nezapře se, že režisér F. A. Brabec je původním povoláním kameraman, Jeho režijní počin zdobí krásná kamera, záběry jsou skutečně až úchvatné, s výtvarným citem. Ale, takhle u mě prostě detektivka nefunguje. Střih je podle mého názoru nevhodný, filmová hudba jako do dokumentu o Antarktidě. Jsou zde jakoby dvě linie příběhu...vyšetřovná zločinu a zločin samotný, kdy oba k sobě díky odlišnému ztvárnění do sebe nezapadají, jako by to byly dva různé filmy. Musím se přiznat, že střízlivější vyšetřovací část filmu je mi mnohem milejší. Zaujalo mě také poměrně zajímavé obsazení filmu, z kterého vyčnívá skvělý Jiří Bartoška. Velmi silně film ale působí na morálku, svědomí.(8.1.2012)

• honz

Pozoruhodná je vizuální stránka filmu - prolínání různých časových rovin, vsunuté taneční scény, taktéž samotné brutální znásilnění působí velmi autenticky. Jinak spíš průměrná kriminálka natočená podle skutečné ubálosti.(16.2.2012)

• Martin741

Presne tento film a Nuda v Brne su filmy, ktorymi sa zacala kriza tunajsej kinematografie a ta trva dodnes : 5 %(31.3.2013)

Překvapivě slušná kriminálka o tom, kterak se účast v tanečním kroužku může nepovolné ženě výrazně nevyplatit. Když pominu fakt, že hlavní detektivní dvojice působí dojmem, že se jedná o jejich první hereckou zkušenost, tak jsem ze scénáře nadšen. Lepší casting by film posunul výrazně výše. 67%(12.1.2019)

Brabcova poetika mi do případu vraždy naprosto sedí, taneční intermezza stupňují děj a celá symbolika tance, jeho sexuálnost a živočišnost ve mně navozují správné pocity. Ani dětem z dobře situovaných rodin nemusí všechno projít a rozpravy Bartošky s Krausem jsou téměř dokonalé. Ve spektru českých filmů jednoznačně nadprůměr.(23.6.2007)

docela dost drsných scén,Barbora byla dobrá,že to dala....překvapilo mě,že scénář udělala Markéta Zinnerová,asi si občas potřebuje orazit od všech těch dětí...a z inspirace skutečností leze mráz po zádech(3.2.2014)

Když po cestě z diskotéky zmizí mladá studentka, nikdo nepochybuje, že vrah bude brzy odhalen. Ale hodiny, později i dny a týdny ubíhají, a vrah (nebo vrahové) stále uniká... F.A. Brabec si pro svůj film Bolero vybral skutečné události z 80. let, a pokusil se je převést na filmové plátno. Nutno podotknout, že i přes velmi pomalé tempo (které je F.A. Brabcovi vlastní) se mu to docela povedlo, a určitě se nudit nebudete. Na druhou stranu film nepřináší nic extra, co bychom nikdy neviděli. Režisérovi se pro film podařilo přemluvit kvatna známých tváří, což určitě také potěší. Suma sumárum, jako epizoda v Kriminálka Praha by to bylo super, jako celovečerní film průměr ...(21.5.2009)

• PierrevanH

Skutečná událost, podle které se toto natočilo, je opravdu děsivá, je hrozné, co člověk dokáže...(15.10.2009)

• sator

Přemýšlím zda tam bylo něco, co by stálo za hovor...(28.5.2014)

První hodina byla příšerná. Amatéřina a nuda. Úplně si musíte říkat. jak je možné, že s takovým hereckým materiálem, to vypadá, jak to vypadá. Ovšem druhá půlka, kdy probíhaly výpovědi a machinace okolo, tak ta byla podstatně lepší. Jsou tam lepší herecké výkony (Bartoška, Stropnický, Kraus, Švehlíkové), jsou tam horší (Harapes, Bambas, Šimčík) a pak je tam Seidlová, která se nedá ani zařadit. Věřím, že česká produkce dokáže podobné kriminálky udělat temnější a celkově lepší. Nominaci za nejlepší kameru naprosto nechápu! Blbost!(9.11.2018)

• noriaki

Když je na kriminálce nejzajímavější melancholická kamera a hypnotický, postupem času spíše vlezlý hudební motiv, tak je něco špatně. Sluší se dodat že nejde dávat celou vinu jen panu režisérovi. Scénář který měl k dispozici, dostal snad za trest. Z toho zmateného, zbytečnými postavami přecpaného a z replik trhajících uši sestaveného mišmaše by dobrý film nenatočil snad nikdo. Což pochopitelně neomlouvá mizerné vedení herců a jejich veskrze podprůměrné výkony. A koneckonců i nešťastné obsazení. Dvojice hlavních vyšetřovatelů je sice z půlky zajímavá (Pavel Simčík) a z půlky krásná (Kristína Filipová), ale v celku bych se bez nich radši obešel.(23.11.2014)

• Rousse

1 hvězdičku dávám za kulturní vložky v podobě tance a hudby a za scénu znásilnění (to byla jediná scéna filmu, které jsem věřila). To ale bohužel na kvalitní film nestačí. Samotné téma filmu mohlo být zpracováno stokrát lépe. Scénář, který má díry jak ementál, hluchá místa, kde se půl hodiny nehne ani stéblo trávy. Tohle prostě nezachrání ani sebelepší kamera F. A. Brabce. Upřímně - na tohle, kdybych šla do kina, tak bych chtěla vrátit vstupné.(22.8.2007)

• mirec88

Veľmi zvláštny film, ktorý vo mne nezanechal nič a celý bol chaotický a dosť nudný. Jedna hviezdička za kameru a jedna za hudbu.(19.9.2009)

• solskjaer

Otrocky převyprávěný příběh , který jen dokázal, že Brabec se potápí k samému dnu. Co mi ¨na filmu příšerně vadilo byla rádoby sehraná dvojice odvážných policistů a hlavně ta policistka , která měla pořád na boku pistoly (asi aby šlo vidět, že skutečně je policajt). Dále vševědoucí důchodkyně mi také dost vadila a silně pochybuji, že si vše tak do detailů pamatovala. Co filmu úplně schází je napětí a pocit překvapení - ten zcela absentoval. Prostřihy, kdy Marika tancuje jsou nepříjemné a filmu nepřináši nic zajímavého ani konstrukčního. CO musím ale na druhou stranu vyzdvihnout je neskutečně dobrá kamera té tleskám, protože byla tam , kde být měla a jedině ona mě udržela u filmu až do konce. Hudba je také dobrá jenže když si ji tak vybavuji tak vlastně trpí Titanikovským syndromem - stále se opakující melodie s různými detailními změny. Na můj vkus bylo ve filmu moc postav a některé , v čele s Krausem , mi vyloženě vadily. škoda, že film je tak slabý určitě šlo vymáčknout z dané předlohy určitě víc.(16.11.2004)

Překvapuje mne skutečně nízké hodnocení tohoto krimi příběhu, protože to bylo vcelku zdařilé. Zkrátka taková dobrá česká detektivka.(6.3.2007)

U toho závěrečného policejního zásahu jsem se musel skutečně zasmát.(27.12.2009)

• SG-1

"Silně mi připomínáš manželku a kvůli tomu tě nemám. Takže se zdrž komentářů." -Aksman-(15.6.2017)

Páčila sa mi kamera a hudba, od filmu som čakal viac. Je to priemer dávam 50%.(5.10.2006)

Kamera: F.A. Brabec ..... hodnotím pouze technicky, brabcova kamera je dokonalá.(5.4.2007)

do polovice je to fakt posobivy film. potom co sa tam objavi david kraus film spadne do smiesnej pitchoviny. toho chlapa nepustajte hrat, PROSIM!(27.5.2007)

Tedy, musím říct, že Bolero je velmi mrazivé a působivé a využívá zajímavý střih a trochu toho českého kýče. Takže bych ho nezatracovala, ba naopak.(13.7.2009)

Jasná a přímočará kriminálka založená na příběhu, který se doopravdy stal. Podle mě to tak špatný není, jak se zdejší hodnocení tváří - herci byli vybráni citlivě a do svých postav se hodí. Například takový mladý Kraus, to je hotová svině z jeskyně, na jeho místě bych si horko-těžko představoval někoho jiného. Navíc mi dost utkvěla i filmová hudba, ta se fakt povedla..................moje hodnocení = 6,5 z 10.(12.2.2015)

F.A. Brabec nezaprie svoj kladný vzťah ku kamere, jeho BOLERO je celkom pekne natočené, s dobrou hudbou, ale aj napriek tomu miestami vyznievalo ako nejaká epizóda z televízneho krimi seriálu. No aj keď BOLERO nepatrí medzi špičku českej kinematografie, ku skupine nevydarených filmov by som ho tiež nezaradil.(16.6.2005)

za hudbu, za kameru, za příběh ani ne, ale za odvahu práce s neznámými herci a neherci. Na kino to však není, spíš doma u DVD(6.7.2006)

Asi budu divnej, ale za těma třema hvězdama není žádná slabost pro český film, mě to prostě přišlo jako průměr, jen toho chytrýho Potměšila na vozejku si mohli odpustit.(29.7.2007)

Krimi dráma po česku. F.A.Brabec má celkom dobrú prácu s kamerou , ale v réžií sa to trochu ,,drhne,, .Začiatok filmu nemal hlavu ani pätu a trochu zbrzdil dej filmu.Postupom času okolo policajného vyšetrovania film naberal na hodnote,mal aj dobrú atmosféru, avšak viac než slabé 3* dať nemôžem.(7.8.2008)

• Schuldiner

Úplná katastrofa to zas nebyla. Má to sice trhliny a někdy dost velký, ale čekal sem to horší... Uděluji 2 a půla hvězdy! Takže zhruba těch 50% odpovídá. Pokud to porovnám s Kájínkem, Bolero jasně a jednoznačně vítězí.. Ale má to ulehčený, Kájínek je totiž téměř odpad!(5.1.2011)

Jakžtakž slušně natočený thriller snižuje několik věcí: zaprvé celá ta rovina kolem tance (včetně nemožného názvu), která má filmu snad dodat nějakou tu uměleckou patinu (copak se v ČR opravdu nedá natočit čistý žánr??), zadruhé naprosto herecky tápavě ochotnická dvojice vyšetřovatelů. Škoda, mohlo to být mnohem lepší.(9.1.2012)

• Disease

V podstatě všechno špatně, jen ta znásiňovací scéna byla dost autentická.(9.1.2012)

Plusovy body za sceny se Stefankovou :p Jinak to neni az tak spatny jak se muze zdat.(19.11.2012)

K filmu mám své výhrady, ovšem ta bestialita je pořád tak živá a pořád tak děsí. Jsem člověk a nic lidského mi není cizí, chtělo by se říci, ovšem tady končí hranice..(3.2.2014)

• Autogram

Ťažký trapas, v podstate nepozerateľný. Pripadá mi, akoby tento film dostal za odmenu Bartoška, aby mohol oblizovať modelku Stěpánkovú.(14.12.2014)

• cold

Dobrý námět (zlatá mládež, znasilnění...), ale zpracování je tak strašně nudné. To si ta holka snad ani nezasloužila. Na konci by vás to mělo zamrazit, nasrat nebo nějak zasáhnout a ono to jednoduše jen tak vyšumí. Opravdu nepovedené. Hodnocení jen za některé herecké výkony.(6.12.2005)

Ačkoliv ostatní tomuto filmu dávají průměrné hodnocení, myslím si, že film Bolero není tak špatný. Ale! Ale nachází se v něm celá řada problematických momentů, proč filmu nedám plný počet hvězdiček. - Brabec je především kameraman a bohužel toto filmu někdy spíš škodí, neboť některé záběry, kdy zpomalí záběr, hraje si s obrazem, jsou spíše momenty, které film zbytečně protahují. Největším problémem je však celá řada dějových linií, které nejsou dotaženy do konce. Příkladem budiž čtvrtý z násilníků - vlasatý ožrala, s nímž se seznamujeme ve scéně s těhotnou manželkou. Zdali toto manželství způsobilo, že se zúčastnil násilí, se nedozvíme. Stejně tak se nedozvíme, kde se vůbec člověk zjevzně z nižší sociální třídy dostal mezi párek rozmazlených fracků z pražské smetánky. Obodobným případem je i postava, kterou ztvárnil Bartoška. Milostná scéna se sekretářkou v úvodu filmu a nález náušnice přímo vybízí k dramatické scéně, ve které otec řeší dilema, zdali syna nahlásit a tím prozradit svou milostnou avantýru, nebo držet se synem basu. Tato situace, která mohla film posílit, protože Bartoška by scénu nepochybně uhrál, je přeskočena přímo ke druhé variantě - spoluvině. Podobné momenty, které jsou neúplné, naznačené, filmu výrazně škodí a tak mne napadá, že kdyby je Brabec z filmu vystříhal, zbyla by skvělá hodinová detektivka ve stylu CSI: Las Vegas/Miami/NY, která by byla velmi reálná. Ano, z celého filmu mne zaujalo právě vyšetřování, a proto dávám 4*. Dal bych 5*, ale musela by to být epizoda CSI: Prague;-)(22.5.2007)

Na každého vždycky dojde, i na ty bohatý.. I když tento snímek nijak nevyniká, je dobré jsi občas tuhle větu připomenout..(23.5.2007)

• ClimbVibe

Obvykle se snažím být stručný, ale v případě Bolera chci podrobněji odůvodnit moje hodnocení "odpad". Předně je to neujasněným žánrem. Na detektivku je to film velice NEnapínavý, na kriminálku neakční. Celé to působí prostě jako převedení "skutečného zločinu" na plátno. V tom by byl film zajímavý kdyby.. Kdyby se objektem filmařů nestal jeden z nejkontroverznějších případů československé kriminalistiky. Verze, jaká je nám předkládána (mladíci znásilní a zabijí studentku) může být - a zřejmě i je - jedním velkým konstruktem STB proti skupině mladých lidí a obrovských pochybením naší justice. A i kdyby ne, tento případ by si zasloužil minimálně ještě jedno velké prošetření. Podrobnosti případu, včetně důkazních materiálů a rozhovorů s obviněnými si dnes na internetu může sehnat každý a udělat si svůj vlastní názor. A jak to souvisí s filmem? Film se sice tváří jako volná inspirace (známá berlička aby se nikdo nemohl rozčilovat, že takhle to nebylo), ale v tom případě se ptám proč? Proč zrovna tahle ohavná (resp.oficiální) verze někoho může inspirovat k napsání a zrealizování filmu? Odpovědí je mi sekvence záběrů ze znásilnění a jména sponzorů snímku (Blesk, Frekvence 1 atd). Je to prachsprostý bulvár. Chce šokovat a místo dramatu ukazovat detaily nahoty a násilí. Chce hrát na první signální, stejně jako titulní stránky Blesku. A nespasí ho ani nudné taneční sekvence, které měly film někam povýšit. Herecké výkony neskutečně nevyrovnané (prkenný pár vyšetřovatelů vs přirozený Jan Kačer). Plus kiksy typu: v hlášení televize je popsané, že mrtvole chybí náušnice (to policisté každému rádi řeknou, když chtějí aby pachatel zlikvidoval stopy). "Značné stádium rozkladu mrtvoly" vidíme na vlastní oči (prostě trochu bledší nahá žena). Atd atd.. Pro mě je tenhle styl natáčení filmu opravdu odpad.(26.3.2013)

• Paity

F. A. Brabec si od toho asi sliboval mnohé, ale každý kdo tehdy odcházel z kina byl dost rozčarován a to ještě říkám hodně zaobaleně.(22.5.2013)

• netahlo

Bara Seidlova sexy jako vzdy, jinak ale bida s nouzi. Obsazeni Bambase tezkej pruser.(1.2.2014)

• Luciášek

Mělo by být trestné pošpinit něčí památku takhle stupidní slátaninou. Je to ostuda F.A.Brabce, že takhle ponížil tu strašnou tragédii. Doufám, že tuhle sračku neviděla maminka Ludmily Cervanové.(30.5.2014)

• Moskoe

Nejsilnější je na tom filmu asi odpor k tomu samotnýmu činu. Přehlédněme, že to nebylo "na motivy" a co zbyde...(12.4.2007)

• peetriss

Na tomto filmu je špatně snad vsechno... herecké výkony, režie, scénář - vše je slabé. Potenciál skutečného příběhu byl zcela nevyužit a jako by toho nebylo málo, vše bylo zničeno nanervylezoucími častými tanečními vsuvkami. Nevyvážený paskvil, který už raději nechci vidět. Dávám dvě hvězdičky, a to jsem hodně shovívavý!(9.8.2010)

• Geller

Film, který věrohodně zpracovává vyšetřování dnešní policie. Snímek je první polovinu velice nudný a roztahaný, to právě kvůli jeho věrohodnosti. Druhá polovina je už mnohem lepší a zajímavější. Ke konci drsný počin, jehož největším plusem je hudba, která je opravdu na vysoké úrovni.(8.7.2005)

• alenka

nebylo to zase tak strasne, jak sem cekala. herecke vykony rozhodne komentovat nebudu, ponevadz typy jako kraus by zaslouzily bud profackovat nebo alespon herecky kurz. kamera byla odvazna, tim nemyslim nahou seidlovou, ale spis prilis zbytecne krkolomne pohyby a ve stinech zanikajici postavy, ktere asi maji znazornovat vnitrni rozpor a drama. ale libila se mi hudba :)(7.4.2006)

• Wishkah

Pokud můžu soudit za sebe tak bych panu Brabcovi poradil, ať se drží kamery, protože ta v každém jeho filmu stojí za to. Ale režisér je to mírně tragický, herce vést neumí a vybírat už vůbec ne. Ševče drž se svého kopyta(12.7.2010)

• kaiser

Skutočný prípad je hanbou slovenskej justície, tento film je pre zmenu hanbou českej kinematografie. Tak trestuhodne zahodiť potenciál námetu sa len tak nevidí. Zbytočne je vymenovávať, ktoré zložky filmu boli zlé, ktoré dobré. Zhrniem to: všetko zle, zle, zle!!! Jeden z najhorších filmov, ktoré som v poslednom čase videl.(17.5.2011)

Taková hrůza to nebyla, amatérská česká detektivka, chtějíc jí dělat na moderní způsob. Napětí rostlo a i emoce a atmosféra (především nakonci) byly, takže myslím dobré. 7/10(9.1.2012)

• Hawk

Velmi slaby scenar, od nehoz se odvijeji podprumerne herecke vykony. Zvlastepak dvojice mladych detektivu ( uprimne receno vzhledem k jejich vysetrovacim metodam se ani nedivim ze na nic nemohli dojit :) Zamrzelo mizerne zpracovani zajimavych okolnosti kolem pripadu ( uplaceni, vyhrozovani, ...), ktere byly v podstate pouze receny. Naopak bych vyzdvihnul zajimavou a dle meho nazoru vybornou kameru.(25.1.2005)

• Denver

Jan Svěrák dobře věděl, proč si po Jízdě našel jinýho kameramana (ne, že by Jízda byla špatně natočená). F. A. Brabec umí dělat pěkný obrázky, ale mělo by se mu zakázat sedat si na režisérkou židli. Měl by zůstat za kamerou a i tam by ho měl někdo hlídat, aby se trochu ovládal.(13.6.2009)

• gonga

Rozjezd k uzoufání nudný, pak se v ději přeneseme o tři (?) roky dál a najednou vidíme, že to jde, všechno se najednou pohne, získá spád a říz, i když "vata" scény se tu a tam ještě objeví-na co tam jsou byť jistě hezky nasnímané scény tance? Scénáristická klička v půlce filmu, kdy se děj posune o tři roky, to mi hlava nebrala pěkně dlouho. Dokonce mě to přinutilo si film několikrát přetočit zpět. Taková blbost! Nechápu, jak se to tvůrcům mohlo stát. Škoda. Stropnický výborný, Anička Polívková výborná,Bartoška výborný ačkoliv scénka s J. Stefánkovou v rudém prádle působila jako z Playgirls, David Kraus působivě slizký, ostatní zapomenu do rána. Ten film mohl být dobrý a v lecčems byl dost přesný, ale...Vlastně mě to dost mrzí. K F.A.Brabcovi jako režiséru podobně jako k V.Bilakovi jako krejčímu: "Nepúšťat na filmy!". Howgh.(15.6.2009)

Mně osobně film nadchl, je poměrně nekonvenčně zpracovaný a přitom není zas až tak moc zamotaný, vztahy mezi postavami i dějová linie není při prvním zkouknutí naprosto bezproblémově viditelná ale herecké výkony, kamera a hlavně hudba je vynikající...(30.11.2011)

• Dement

Kamera a vizuální stránka filmu byla perfektní, ale zbytek je fakt špatnej a to doslova.(5.3.2005)

čekala jsem hodně veký průšvih, který se nekonal...zaujalo pár hereckých výkonů, stejně jako kamera...nicméně jana štefánková by si neměla už nikdy hrát na herečku(14.7.2008)

• RadimFišer

Na film jsem se díval cestou z Prahy a nějak jsem u něj usnul. Byl jsem ale unaven. Podle mě je velmi známý pro tanec Bolero, obsažený v něm. Napínavost se pohybuje někde na průměru. Lehce se to zvyšuje u erotických scén. Frajeři jako Bartočka a další se objasňují jako opravdoví sexy muži. To je to co jsem viděl. A také mrtvolu ženy někde u splavu. Bůh chraň ať je takových žen co nejméně. Čin z 80. let je snad pryč. Nedokáži si představit, že by se něco podobné=ho stalo mé sestře.(9.10.2008)

Některé postavy příliš karikaturizované, taneční scény zbytečně zdlouhavé, docela málo napínavé. Zas tak špatné to ale nebylo.(24.12.2011)

Skutečná mrazivě tragická událost osmdesátých let převedená filmařským ansámblem do současných lokací hlavní metropole. F.A.Brabec se pomocí nepokojné kamery, nezkresleně realistických záběrů nebo tanečně stylizovaných vsuvek snaží, jak je u něj zvykem, vizuálně pohrávat s divákem, ale za přispění nepřirozeně laického herectví mnoha aktérů je výsledkem spíše taková podvečerní televizní detektivka. Bolero se dozajista nestane zásadním žánrovým kouskem české kinematografie, ale na zaplácnutí díry v tuzemské poptávce to s přimhouřením jednoho oka stačí.(10.1.2012)

• ladybird32

Celý film strašne iritujúca hudba, úplne zbytočné tanečné vložky a herečka s neuveritelne škaredým nosom, ináč celkom dobrá televízna kriminálka :-)(12.5.2012)

• plagjoklas

Vyýborný námet - mizerne spracované. Všetci tam šukajú permanentne s krásnymi ženami, (takmer) všetci sú neskutočne bohatý a bez štipky morálky (čo sa dá ešte odpustiť), ale čo tam preboha robili tie trápne tanečné scénky??? Ten film by sa zaobyšiel úplne bez nich a potom by odo mňa dostal aj o tú hviezdičku viac. PS: Najviac ma nahnevalo že som na tomto filme bol v kine s ex-priateľkou (vtedy ešte nebola ex :)). a toto určite nie je film pre zamilovanú dvojica. Mno to bola asi moja chyba :)(21.12.2004)

Slušná česká kriminálka, ovšem až na pár komických scén...(31.5.2006)

Čekal jsem ukrutnou kravinu, ale zas tak hrozné to nebylo. Celkově film shazují špatné herecké výkony (výjimku tvoří duo Bartoška - Stropnický) a jednoduchý, lehce předvídatelný scénář. Film se nese v duchu zajetých kolejí a žádné zvraty se nekonají. Naštěstí snímek provází výborná hudba a občasné „Bolero“ vsuvky, takže mou pozornost film udržel až do konce. Celkově jsem to čekal mnohem horší, ale znovu už bych si to určitě nepustil, není totiž proč…snad jen pro komickou scénu Vlastimila Harapese když se dozvěděl o smrti své dcery, myslel jsem si, že dostal záchvat smíchu, ale on to měl být srdcervoucí pláč, hrůza. Slabé tři hvězdičky.(14.3.2007)

• Blondak80

To bylo krimi?? Aha...(9.10.2007)

Hodně drsný film - myslím ve svém žánru jako lichotivé označení. Výborný střih, kamera, hudba - a herecký výkon snad všech představitelů - především Báry Seidlové. To je film, ze kterého mi běhá mráz po zádech. Přičtu-li k tomu fakt, že byl natočen podle skutečné události... Co bych tvůrcům vytkla, to je snad určitá zmatenost při převypravování. Retrospektivní pohled na věc se mi líbí, zde se však člověk trochu ztrácel. I tak se ale jedná o velmi dobrý film posledních let, který nemá vyzyvatele.(18.1.2008)

• pravo

Tesil som sa na zaujímavý pohľad na vraždu, jej pozadie a spôsob vyšetrovania a keďže som mal informáciu, že filmový prípad je inšpirovaný skutočným prípadom vraždy medičky Cervanovej, ktorej kauza zamestnávala súdnictvo SR aj po mnohých rokov, hodne som sa tešil a bum. Zabudol som totiž, že režisérsku taktovku ovláda režisér, ktorý síce dokáže vyčariť obrazovo nádherný film, ale skúsenosti s vystavaním kriminálneho príbehu sú nulové. Postavy ma nedokázali absolútne zaujať a teda film som pozeral absolútne nezaujato čo považujem za obrovskú chybu. Pri tomto filme mi je viac-menej ľúto premrhaného dobrého filmového námetu a nevyužitie solídneho hereckého obsadenia. Najviac ma zaujala postava v podaní A. Polívkovej, ktorú som mal doteraz možnosť vidieť iba druhýkrát vo filme (po Účastníkov zájazdu) a to je na jeden film sakra málo.(15.5.2008)

• jenjan

„Nádhera…moc krásný…nádhera…to je vono…výborně…tak je to senzace…pořádně se na mě podívej…taak…nemáš mě ráda..“ „Hele to je dobrý, kdo tě to naučil?“ No teda, až jsem se z toho "vorosil" tady! Otřesný případ znásilnění a zabití mladé dívky na němž se volně popásl F.A. Brabec se svými zvrhlými choutkami.. Stačí jen pocítit momenty na které tvůrce klade důraz.. Mám pocit, že tady nejde o námět, který vlastně jen „volně inspiruje“, ale o ubohý pokus o ztvárnění ještě ubožejší společnosti. Bizardní tečkou je, když v závěrečné scéně "výkvět národa“ topí nebohou dívku, tělo mizí ve vodě, prostřih na taneční parket, kde nám Bambas s "vážně-smyslným“ pohledem zatleská.. Ty vole Bambas! Tak je vidět, že pan režisér má i jiné záliby, než jen poezii. Hrůza..(29.1.2009)

• Redix

109 minut nudy.(9.12.2009)

Vynikajuci krimi triler z ktoreho som mal husiu kozu...(19.8.2011)

• edie sedgwic

Napad zasadit legendarny pripad vrazdy Ludmily Cervanovej do sucasnej doby a este k tomu do Ciech sice moze byt aj fajn napad, jeho spracovanie, ktore pocas trvania celeho filmu skripe, uz je druha vec. Prilis zjednoduseny pohlad a hollywoodsky pristup Cechom malokedy vychadzaju.(27.10.2013)

• mira007

Hodně atraktivní a výbušné téma, ale to zpracování mi přišlo hrozně impotentní. Když někoho vražděj tak bych čekal, že tam bude křik, zoufalost, slzy, strach a ne, že u toho bude hrát taková uondaná muzika. Bída.(16.2.2015)

• Hapretor

Jako nebylo to debilní. Záživné dostatečně. Ale stejně podprůměr. Herecky nic moc.(1.8.2016)

Na naše poměry celkem dobrej film,mělo to i myšlenku a některý scény i rozesmáli.Ale ještě to neni BEST(30.5.2006)

• burnfly

sledovani tohohle filmu je zabavne asi jako salmonela - totalne neschopni herci (az na Bartosku a tomu cest, ze s epropujcil takoveto sracce) a stupidni dialogy, ktery se vsichni drive nepo pozdeji zacnou smat, a kdyz do toho pridate ztvarneni ceskych policistu a la Hollywood, vznikne moooc hezkej prujem(30.6.2006)

• cyright

jediná pasáž, kdy se brabcův styl v tomto folmu vyjímá, je poslední čtvrthodina - zachycení zločinu a rozuzlení.. to je vynikající a hodně silné, jakobyto celé chtěl natočit jen kvůli tomu..zbytek filmu je plytká předehra k závěru.(20.5.2007)

Neviem, čo Vám na tom filme tak vadí ... záverečná dramatická scéna je natočená IMHO veľmi slušne ...(17.1.2008)

• swiss

Kameramanská onanie...(15.1.2009)

Působivý příběh, rozhodně mi vyrazil dech... Ale... Jak již mnozí psali, spousta nedostatků výsledek kazí.(20.8.2010)

• markotter

Celkem obyčejná detektivka s výbornou hudbou a kamerou. Docela se mi líbil způsob rozplétání zločinu pozpátku, kdy víme, kdo je kdo a jen nevíme, jak to dopadne. Co film dle mého úplně srazilo hodně dolů byl obzvlášť polarizovaný casting, kdy na jedné straně stáli dobří (někdy i velmi dobří) herci (Bartoška, Polívková, Kraus, Stropnický ...) a na druhé straně zbytek, nebojím se říct ubohých deklamátorů, který o herectví sotva zavadili.(26.1.2013)

Nebyla to taková tragédie, jak jsem se obával. Přeci jen si dovolím tvrdit, že v našich krajinách nedokážeme pořádnou detektivku natočit, i přesto že v minulosti se točily jedna za druhou. Bolero naštěstí není obrazem beznaděje novodobé české tvorby, hlavně díky Brabcově stylu točení a slušné atmosféře, kterou dokáže navodit i za pomocí povedeného hudbeních doprovodu, ale velký mínus vidím hlavně v nepovedeném castingu s vyjímkou Stropnického a Seidlové- 60 %(31.1.2013)

Škoda snad jen toho toporného scénáře, ten totiž podráží nohy pozoruhodnému zpracování, solidním hereckým výkonům a vlastně celému filmu...(23.9.2013)

• tranquill

Splétání případu bylo zajímavé. Plejáda našich vynikajících herců však nic moc nepředvedla. Zbytečně moc skandálních scén, policisté byli nevýrazní... prostě jinak to na mne působilo dost ploše. Třeba série Expozitury, která měla podobnou atmosféru, dopadla podstatně lépe.(4.2.2014)

• ZnalecH

Proč? Proč se na ty český detektivky koukám? Nebojte se, už nebudu...(16.2.2015)

Zlatá mládež zobrazená v najlepšom svetle. Ono sa to v podstate ťahá tou monotónnosťou dole samo. Nedávno som pozeral jeden dokument, od slizkého Homoffa a jeho siedmich trpaslíkov a ten snímok veru nebol inšpirovaný skutočnou udalosťou, bol o skutočnej udalosti, jednostranne podaný a skutočne brakový. Preto nudné, miestami až neuveriteľne hluché Bolero trocha nadhodnotím, za pekný pohľad na druhú stranu mince. Nesnaží sa glorifikovať usvedčených vrahov a robiť z nich martýrov.(8.7.2015)

Vždy mi tento film niakým spôsobom unikal , ale neviem prečo... A tak som sa chopil ,a tak som nevedel čo mám od tochto filmu očakávať ,a dostal som prekvapivo veľmi slušnú kriminálku ,z celkom zaujímavým príbehom , ktorý sa že vraj ,, natočil podľa skutočných udalostí"... A prekvapivo aj herecké obsadenie je docela solídne a dobre zahrané... ,aj keď moje hodnotenie bohužiaľ nebude na plné hodnotenie ,ale zároveň u mňa sa film pohybuje medzi troma a štyrmi hviezdičkami... Moje hodnotenie filmu je.: 3,5 / 5 Ale pre jej zaujímavosť ,si film ešte určite pozriem... Film videný - na DVD ( 25.10.2016 )(27.10.2016)

• klukluka

Po všech stránkách (etiky nevyjímaje) naprostá příšernost.(5.3.2017)

Co se týká původní události, matně si pamatuju, že se něco takového stalo, ani mi nepřipadá, že to bylo už v 80. letech, měl jsem dojem, že k tomu došlo až po revoluci. Žádná vysoká filmařina to není, to si nebudem namlouvat, nicméně podívat se na to dá, je to vlastně takový předobraz všech těch různých kriminálek Anděl a podobně... Ač je to z r. 2004, nějak mi to připadalo (sám nevím proč), že je to natočeno na začátku "devadesátek". Přišlo mi takový divný, že z filmu nebylo patrno, že dopadení pachatelů trvalo několik let. Takový slušný průměr, ze kterého by asi bylo dobře vyzdvihnout hudbu, výkon Barbory Seidlové, pro kterou (pokud neměla dublérku) to asi nebylo úplně příjemné a za mně Kr. Filipovou, koukalo se mi na ni určitě líp než na Štefánkovou...(19.3.2017)

Na filmu je viditelný Brabcův výtvarný rukopis (alá Kytice). Mnoho kritiků neustálo jeho spojení s detektivkou. Mě to naopak velmi zaujalo a líbilo se.(2.1.2005)

• sup

Nebýt pohledné kamery a poslouchatelné hudby, horší film byste těžko pohledali. O čem to vlastně bylo?(4.12.2005)

F.A.Brabec asi je dobrý režisér, ale jako kameraman je mnohem lepší a konkrétně na tomto snímku to je hodně vidět. Po vizuální stránce výborné. Pokud jde o scénář, tak mám pocit, že Markétě Zinnerové jde mnohem lépe psaní pro děti než pro dospělé. Z hereckých výkonů zaujal jen Jiří Bartoška, který byl výborný, ale zůstal v tom sám.(21.5.2007)

• alsha

Obsahově i formálně velmi nechutné...(26.8.2007)

Nechápu proč v tom někdo hledá něco co tam ani být nemá. Je to fakticky rekonstrukce případu vraždy a znásilnění a tak to i bylo myšleno. Je pravda, že co se týká děje a dialogů, mohlo to mít větší spád, ale zase to vynahrazuje skvělá kamera a působivá hudba. K hereckému obsazení bych pár námitek měl, Štefánková prostě není herečka, Kraus ml. to samé a i když Polívková podává docela dobrý výkon, prostě jí nějak nemusim...Škoda, že B. Seidlová nedostala víc prostoru, ale ta záverečná scéna znásilnění byla hodně povedená, až mrazilo..(16.7.2009)

• dessa

Bolku, přestaň tu svoji dcerku takhle protežovat... Film o ničem... Námět tak do 50 minutového dílu detektivního seriálu...(17.11.2009)

• Rodin

Myšlenka dobrá, zpracování nikoli. F.A. Brabec šlápnul v tomto případě značně vedle, a ani vcelku slušně zpracovaná scána znásilnění ten film nebyla schopná jako celek zachránit. Takže tu jednu dávám za Vančurovou, Harapese a Polívkovou. Ti rozhodně nic nezkazili.(30.3.2010)

• josieaddms

Češi si hrají na Američany. Trapné, sprosté, ubohé. Příšerní herci a to: Trapnej Stropnický, Hnusnej Kraus, naprosto nehercký mladý Švehlík, svlečená Polívková... Prostě jedna hrůza za druhou. Příšerné dialogy které působily hrozně uměle. Nebylo to strašně směšné, jak si hráli na atmosféru a napínavost. F.A. Brabec je blbec, a nejen že je hrozný kameraman, on je taky příšerný režisér. Je to jen vykrádání navíc úplně bez vyřešení některých jednotlivostí v "případu". A ta hudba je na pár pohlavků.(21.7.2013)

Spíše nežli celovečerní film, by se to hodilo jako průměrnej díl kriminálního seriálu vysílaného v neděli večer v Tv. Na samostatnej film to je celkem málo, dosti utahané a táhlé. Nakonec se to dá bez úhon přežít, ale žádná hitparáda to teda není - takovej šedej průměr. 50 % Určitě jsou lepší cz kriminálky.(2.2.2014)

• Ozzy2

Vančurová-Harapes, z toho jsem měl lehkou depresi,hlavně ta fotka v obýváku z filmu Den pro mou lásku.Polívka jako majitel autosalónu, prostě vypadá i tady jako buran Bohuš Stejskal, možná ten autosalon zdědil.Otřesný detektiv Šimčík. Pouze Bartoška, Stropnický, Kraus, Polívková a Švehlík snesou přísnější měřítko.(26.3.2017)

Nic převratného se nekoná. Samotná detektivní linka dobrá, pěkně vygradovaná. Dokonce bych řekl, že se podařilo do filmu dostat kus z beznaděje pozůstalých a zvrácenosti činu. Co u mě ale film dost sráží, jsou umělecké ambice F. A. Brabce, které se do podobného filmu vůbec nehodí. Ty taneční záběry mě dokonce dost štvaly ...(29.1.2018)

• Hank

Nudne, predvidatelne, visualne sice pekne (mam dojem, ze pan FAB by se mel spise venovat tomu co mu jde, tedy onomu visualnu a ne tomu co mu jde prinejmensim rozpacite), ale jinak zde neni nic co by divaka upoutalo a na co by si vzpomnel jeste za nejaky cas...snad "uzasna" dvojice detektivu (kde to probuh vyhrabal - nebo je tohle prototyp prumerneho detektiva?) a scena zatykani, ktera pusobi spise jako parodie a slecna "prirozena" Stefankova....takze po dalsi zklamani....(6.8.2004)

• dobbin

Tak už asi vím, čemu se říká kinematografická masturbace.(20.5.2007)

• winstonik

Na tomto filme je najúbohejšie prekrúcanie nepopierateľného faktu, že "páchatelia" toho ozajstného príbehu, z ktorého film vychádza, sú v skutočnosti nevinní. To, že komunistom padli vhod, už dnes málokoho zaujíma. Už len kvôli tomu sa tento grc neoplatí pozerať. Film ako režijný počin je však tiež veľká mizéria, Brabcovo kameramanstvo v tomto thrilleri úplne kazí dejovú líniu, "detailovanie" pôsobí rušivo a nepríjemne. Film sa ťahá ako sopel a po hodine sa nedozviete o hlavných predstaviteľoch nič viac, než v prvých minútach. Posuny v deji nastávajú tým najjednoduchším prvoplánovým spôsobom: kamera nasvietená na hlavného hrdinu a ťažisková veta, ktorá všetko mení... Slabé, slabé, slabé.(28.1.2008)

Z filmu je sice dost cítit televiznost, některé herecké výokony jsou výkony spíše neherecké, ale na druhou stranu výborná hudba a kamera (holt Brabec) a zajímavě se rozvýjející zápletka, které sice na konci dochází dech, ale přesto nenudí, povyšují tento film nad většinu ostatních českých detektivek.(14.11.2008)

Solidní česká krimi. Nic víc, nic míň.(2.1.2009)

• HM

Komentář píši druhý den po zhlédnutí a pomalu si nemohu vzpomenout, o čem to bylo. Spíš si vybavuji naprosto otřesné herecké výkony. V. Harapes plní bod cimrmanovského hereckého desatera dokonale - jak smích, tak pláč uděláš nejlépe škubáním ramen. Pistoli držím věrohodněji já než slečna vyšetřovatelka, a to jsem střílela v životě tak 3x. Možná mohla odstřelit kamarádku zavražděné, svého kolegu a další herce, abychom se na jejich výkony nadále nemuseli dívat. Proč vůbec ve filmu hraje tolik lidí, když skoro žádný neposouvá děj dopředu? Navíc mi i vadilo, že do rolí vysokoškoláků byli obsazeni herci, kteří na to rozhodně nevypadají a ani věkově neodpovídají... Scénař je naprosto katastrofální - proč jezdí J. Potměšil sledovat auta na dálnici, čím obohacuje film těhotná přítelkyně ožraly? Ty můj kvítku medový, to se nikdo nedozví, protože nám to tvůrci zapomněli sdělit. Navíc jsou některé scény až nelogické... F. A. Brabec si sice umí pohrát s kamerou, ale k čemu to všechno? Na taneční výstupy se hezky dívá, ale není potřeba jimi prokládat celý snímek... Hudba je docela povedená, ale příště bych ocenila více motivů... Vůbec to nemusel být špatný film, naopak, ale toto zpracování námětu se rozhodně nepovedlo. Může se mi někdo divit, že nevyhledávám českou tvorbu?(5.4.2009)

• nula87

Taková standardní televizní rádoby detektivka s kameramanskými exhibicemi F.A. Brabce(12.6.2009)

• J0I-INY

Film nenadchne a neurazí. Místy však zarazí až strohé a umělé dialogy (zvláště pak ze strany mladých vyšetřovatelů). Víceméně zbytečné mi pak přišly scény zpomaleného tance, které se k filmu krom názvu téměř nijak nevázaly. 2,5*(22.10.2009)

Lepší česká detektivka. České detektivky bývají většinou odpady odpadů, ale na tohle se, myslím, dá koukat bez větším ztrát IQ. Děj se místy vleče a občas skoro až ztrácí smysl či význam, ale dá se na to koukat. To víte... Česko není Las Vegas(8.3.2011)

S odstupem času lepší, než se mi kdysi zdálo. Myslím, že mnoho recenzí je k F.A.Brabcovi v případě BOLERA apriori nespravedlivých. Scěny znásilnění jsou velmi přesvědčivé, herci přes Bartošku a slizouna Krause juniora až po okrašlující Štefánkovou (to bylo tělo!) obsazení přesně, Bára Seidlová si musela užít své, za což si taky zaslouží uznání. Nebojím se přidat čtvrtou hvězdičku a dát 70 %.(9.1.2012)

Dobře jsem se bavil. Zase takový průser to není. Sice všichni hned vědí jak to dopadne, ale děj je celkem zajímavý. Podotýkám že někteří herci jsou tam trošku omylem to je pravda.(10.11.2012)

• MyrnaAlec

Předloha byla sice reálná, ale ztvárnění nezapře "české drama" tzn. naprosto směšné vyšetřovatele a nulovou dynamiku vyprávění.(16.12.2012)

Jako detektivka chabé a nedynamické, jako skica společnosti a jejích hodnot zdrcující. P.S. Barboře Seidlové za její roli vysekávám poklonu.(8.2.2013)

• Cucina_Rc

Velmi kvalitní tématika, ovšem zcela amatérsky uchopena režisérem Brabcem. Špatně volené obsazení představitelů, kameraman ve snaze vyvolat napětí u diváka, zvolil nevhodné kamerové záběry, které naopak divákovu pozornost rozptylují a tím ničí možné napětí děje. Děj sám o sobě neuspořádaný, Jiráskova hudba byla absolutně nevhodná. Celkový dojem z filmu je snůškou neschopných a zavání amatérismem. Škoda promarněného tématu, při lepším zpracování mohla lépe vyznít tragičnost spáchaného trestného činu, v tomto případě ale vše vyznělo jako fraška.(15.7.2013)

Už plave.......Mohla si za to sama......Film inspirovaný skutečným zločinem s výborným hereckým obsazením. Líbila se mi kamera i hudba, ale scénář byl trochu slabší.(15.12.2014)

Příběh mě velmi zaujal...bylo to koukatelné ale některé herecké výkony...mi trochu shodili hodnocení(20.4.2017)

• Docentus

Škoda, škoda, látka měla potenciál... 2* za výtvarnou stránku/kameru, hudbu, Stropnického, Bartošku a Krause. Jinak je to docela opruz. Zbytečně roztahané. Proč všechny režisérské pokusy FAB dopadnou přinejmenším rozpačitě?(4.4.2004)

• Plastík

Mnoho rolí, špatné dialogy a přehrávající herci.(6.4.2008)

• sa_kra

Jeden z mála filmů, u kterých jsem skoro dvě hodiny litovala peněz za lístek v ceně hříšných 129 Káčé. Ukázkový příklad toho, jak rádobycool filmařina zabije skvělý námět.(14.6.2009)

Bolero byla po dlouhé době první novodobá česká detektivka, která mě vysloveně neurážela a jako takové ji odpustím trochu zmatečné vyprávění a herecké výkony některých neherců. Přihlédnu-li pak k nízkému hodnocení a hlavně k námětu, jaký zpracovává, šoupnu ji ještě o jednu hvězdu navíc, než jsem původně chtěl.(9.2.2010)

• chrustie

Fatální chyba nastala už při výběru herců, něco tak příšerného sem v českém filmu neviděl už řadu let. Jasný odpad od začátku až po konec, nebýt docela působivé dějové linie. U sledování českých filmů, hlavně tedy těch s kriminální zápletkou, se nemůžu zbavit jednoho velmi nepříjemného pocitu, kterým je naprostá nízkorozpočtovost. Scény jsou chudé, místy trapné (popravení psa v lese) a proboha co ty přitroublé pohledy, když se otevírají kufry aut dálkovým ovladačem??? Dementní obličeje "ne"herců, které mají navodit atmosféru "vyšší" společenské třídy, určitou stylovost, celé to křičí do prázdna, jak zapadlý trabant v blátě. České čistokrevné kriminálky, jsou v značně zaneseném septiku a cesta na denní světlo, bude hodně těžká (v současné době v nedohlednu).(28.9.2010)

Tak já vůbec nevím jak hodnotit tak jsem dal střed. Kamera se mi moc líbila a děj byl taky celkem dobrý ale vše sráží dolu naprosto neomluvitelný výkon mladých herců, kteří snad ani nehrají. Jedinou světlou vyjímkou je snad Martin Stropnický, David Kraus a Bartoška (který do toho taky mohl dát více, hlavně když jde zastřelit svého psa). Ale naprosto otřesní byly Harapes (ač tam byl jenom párkrát tak to stačilo) a ta mladá holka co hrála tu vyšetřovatelku byla naprosto otřesná a doufám, že už jí víckrát v ničem neuvidím.(24.10.2010)

• Coliseum

Výsostnej doklad arytmie českýho filmu. Tepe to naprosto mimo.(6.7.2011)

Tak tomu vynikajucemu ceskemu filmu kraluje David Kraus. Rola aroganteho kretena mu sadla ako uliata.(16.8.2011)

• SaiHuri

Viděl jsem porno s názvem Bolero a bylo to lepší.. teda aspoň jsem jim to trochu věřil :)(24.12.2011)

• route60

Bolero je místy těžce nudný, F.A. Brabec natočil film inspirovaný opravdovým případem ale já mu vůbec nevěřím, zbytečně roztřesená kamera herci kteří neumí hrát, hlavně David Kraus je příšerný atd. mám rád České filmy ale Bolero se opravdu nepovedlo.(28.9.2012)

Velmi slušně natočené, skvělá hudba, skvělá kamera a velmi dobří herci. Bohužel má snímek i své proti, jako např. taneční scéna mimo děj, detektiv na vozíku, nebo jiný chodící po městě se zbraní připnou k opasku tak aby byla vidět, a dalších pár maličkostí. Tyto však nejsou nějak moc podstatné, jen zbytečné. Proto má film u mne tři a půl hvězdy v tom nejlepším slova smyslu. 20120509-201306259811/10130s.u.(25.6.2013)

• Luswani

Docela dobrý námět, ale zpracování bylo až nepříjemné. Především ta extrémně otravná hudba jinak dobrého Jana Jiráska. 25%(3.2.2014)

Řekl bych až nechutně realisticky natočeno, třeba Kraus hrál toho rozmazlenýho parchanta perfektně, Polívková byla taky pěkně na přesdržku. Celkově dobré herecké výkony, až na Stropnického, ze kterého prostě nikdy žádný super herec nebude. Ale pořád je to spíš taková slušná tv podívaná, žádná extra kvalita. Občas to na mě působilo, jako kdyby si Brabec opět zkoušel co nejrychleji natočit nějaký film, chtělo by si trošku víc pohrát s jednotlivými postavami, zatáhnout do příběhu více psychlogie, bylo to takové jednotvárné a uspěchané. 50%(28.9.2014)

Poměrně solidní detektivka, která však by potřebovala doladit přeci jen dialogy, některé části scénáře a nelogičnosti. Herecké výkony nijak neoslní ani vyloženě nezklamou. Hodnocení: 60 %(14.12.2014)

Kdyby někdo dal Krausovi (respektive postavě, kterou hraje) přes hubu (pardon my french), tak by to možná byly 4 hvězdičky(3.5.2020)

Tenhle film je moc smutný, taková ta deprese vrcholí hlavně na konci. Souhlasím s tím, že některé výběry herců jsou totálně mimo (Štefánková, kamarádka zavražděné, dvojice vyšetřovatelů), jiné sednou moc dobře (Potměšil, Bartoška, Polívková). Ale jedna věc mě zaráží. Kdyby ti dva mladí vyšetřovatelé některé studenty hned na začátku zmáčkli, dozvěděli by se přece to, co jim pak složitě našel scénář až po dvou letech. Zajímavé cameo Vančurová-Harapes.(19.1.2006)

Byl to Brabec. Spíše kameraman nežli režisér. Spoustu známých tváří trochu vyvážilo slabší režii a scénář.(21.5.2007)

Až zblajznete svůj nedělní oběd, uvaříte kafíčko a usednete se zákuskem na gauč, můžete si k tomu pustit Bolero. Dobře se vám u toho posedí.(22.5.2009)

Vcelku slušná kriminálka.... zvýrazňuji KRIMINÁLKA..... Velmi dobře natočená, snad jen trochu zmatek s časem.... člověk netušil, jestli je 14 dní, nebo 10 let po zločinu. K myšlence filmu mohu říct asi toto.... koukáte na pořad MTV "Sweet sixteen"? Ne???? Nekoukáte??? Jen pro tu zábavu se na to koukněte.... čerství šestnáctníci pořádají obří párty kde nesmí chybět polovina jejích soukromé střední školy, masáže nehorázného nadbytku peněz, nespokojenost s podprůměrnými auty jako dárek a nekonečné hysterické a patetické scény.... no prostě Americká paráda a tyto pořady nás čekají za pár let v našem prostředí. Kde skončí tito mladí lidé s dokonale ušlapanou cestičkou a pocitem, že jsou nadlidi? Doufejme, že v kriminálu.... mají k tomu dokonalou výchovu. Netuší, totiž, že i nadlidi mohou dopadnout na dno. Musím souhlasit s rozporuplnými hereckými výkony. Tento propastný rozdíl, byl bohužel až příliš znát. Možná tolik neutratit za hvězdy jako Bartoška a Stropnický (kteří asi jako jediní zahráli na výbornou) zbylo by možná i na lepší obsazení vedlejších rolí (Švehlík zase přehrával). No asi bylo potřeba nějakého taháku. Pobavily mě hrátky v obsazení, kdy Polívka hrál otce Polívkové a Harapes manželku Vančurové. Dávám 3,6.... zaokrouhleno nahoru... :-)(3.12.2009)

Nechápu proč zrovna tento film má tak nízké hodnocení. Naopak mě to přišlo výborný, mrazivý, beroucí dech. Výborná kamera a vynikající hudba to akorát podtrhovala. Myslím, že i herecké výkony byly výborné, co filmu chybělo bylo na akčnosti, ale to mě vůbec nevadilo, naopak. Zpracování bylo neobvyklé a jiné. Film poukazoval na problematiku spratků z dobrych rodin , což si myslim že fakt sedlo do dnešní doby.(31.12.2011)

Na naše poměry rozhodně nadprůměrná kriminálka, podpořená hodně zajímavou hudbou. Při některých, dost naturalisticky natočených, scénách, mi opravdu moc dobře nebylo. Já si myslím, že se to panu Brabci docela povedlo.(8.1.2012)

• BarVo

Naozaj neviem, čo skôr tomu vytknúť. Jednoduchšie bude vymenovať prednosti: kamera a Anna Polívková. Bodka.(9.1.2012)

Krutý a zajímavý příběh. Nelituju, ale podruhé už NE(14.8.2012)

• retrix

Ani jsem filmeček nedokoukal. Je to typ filmu, kde čekáte, že něco přijde, proč se na to dívat, a ono pořád nic.(11.11.2012)

TAK TOHLE BYLO DOST DOBRÉ , TEDA PRO MNE .(13.12.2012)

• vooddoo

Pro mě to vyznívá jako takový slabší průměr. Protože jsem se chvílemi nudila, pak jsem se zase pro změnu ztrácela v ději. Patřičně zaujmout mě dokázal až konec s rozuzlením případu. Čekala jsem od tohoto snímku rozhodně víc. Bára Seidlová se také moc nepředvedla. Hodnotím **.(1.2.2013)

• Saxos

Film inspirovaný skutečným krimi případem, který se odehrál v roce 1976 na Slovensku. Medičku Cervanovou někdo opil, znásilnil a zavraždil. Byla nalezena několik dní po jejím zmizení v potoce nedaleko Bratislavy. Z celé věci bylo následně obviněno a odsouzeno 7 mladíků. V případu bylo několik rozporů a po roce 1989 byl proces obnoven. V roce 2009 nejvyšší slovenský soud však vinu všech potvrdil. V současnosti jsou již všichni na svobodě. Po uvedení filmu Bolero několik odsouzených podalo žalobu na ochranu osobnosti proti scenaristce Zinnerové. Požadovali odškodnění a omluvu. Po vzoru slovenského soudnictví prošla žaloba až k ústavnímu soudu. Naštěstí smeteno ze stolu. O případu vzniklo i několik dokumentů. Bohužel filmové zpracování nebylo šťastné.(17.12.2014)

Body dávám za téma kriminálky a za trefně natočený život mladých parchantů z rádoby zbohatlických rodin, který nám tu demokraticky vyrůstají, a který systém chrání. Byla doba, kdy nebyl problém je postavit ke zdi i s rodinami a byl by klid, ale to by jsme byli nedemokratický, což musíme úplně demokraticky a v duchu humanity a solidoriti zavrhnout. Jsou to přeci všichni nadprůměrně inteligentní mladí lidé, které tato společnost potřebuje a navíc úctyhodné rodiny. Za obsazení víc nedám, toho Potměšila si strčte za klobouk.(7.1.2018)

Žánrově nevyhraněnou detektivko-thrillerovou společenskou sondu drží po herecké stránce hlavně staří harcovníci Stropnický s Bartoškou, jejich (především Stropnického) výkony stojí za vidění na celém filmu nejvíc. Z kladů se dá vyzdvihnout ještě slušná atmosféra, přesně obsazený mladý Kraus, erotické scéna se Štefánkovou a velmi dobrá Anna Polívková. Naopak naprosto k neukoukání jsou dle mého soudu zdlouhavé a manýristické scény s bolerem, které mi připadají zcela přebytečné, mnohokrát zmiňovaná dvojice mladých kriminalistů, která jako by vypadla z nějakého sitcomu, slaboučký Harapes a taky neujasněnost v žánru: není to ani detektivka, ani thriller, ani drama - od každého něco a ode všeho nic. Přesto se film dá dodívat a myslím si, že pořád patří k tomu lepšímu, co je u nás v tomto směru k mání.(26.10.2004)

• esmoke

Tak tohle važně ne! Nečekla jsme žádnou extra třídu, ale prostě jen normální český filmek.Co ale vypadlo z kombinace špatného scénáře, hrozných hereckých výkonů (až na 2), nevýrazné a místy dokonce až hrozné hudby a někdy pěkné kamery, jsem si nepředstavoval ani ve snu. škoda peněz, škoda času.(2.12.2004)

Musím říci na úvod, že mne tento snímek velmi zaujal. Je samozřejmě nejprve potřeba překousat některé né příliš povedené herecké výkony některých naštěstí nevýznamných postav a režisérovu nucenou uměleckou atmosféru ve scénách nebo spíše pasážích děje ,kam nepatří. Nicméně po vyškrtání těchto nedostatků tohoto snímku se z něj stane velmi zajímavý příběh se zajímavou dějovou linií. Hodnotím tedy 3 * protože by se tento snímek dal natočit profesionálněji a stal by se z něj jistě úspěšný kinematografický počin.(28.4.2005)

Pribeh je ubohej,ale snazili se a to mam rad..Kamera super, ale vůči ději škoda filmovýho pásu(25.7.2006)

A tak viděl jsem už lepší české detektívky,ale že by to byl ten uplný podprůměr...Zase tak hrozné to nebylo(3.3.2008)

• SKAmilka

Námět byl zajímavý, ale tím to všechno skončilo...(29.8.2010)

Má to atmosféru, na české poměry dost odvážné záběry nahých scén. David Kraus se na svou roli dobře hodil.(9.1.2012)

Pro mě to vyzněla jako klasická detektivka (do thrilleru to má hodně daleko) - nic překvapivého. Pro J. K. Listera průměrný film. Líbil se mi M. Stropnický. Spíš bych tento film přidal jako díl k seriálu Kriminálka Anděl, alespoň mi to tak chvílemi připadalo. Jinak? Průměr.(10.1.2012)

Ale jo, určitě to není špatný detektivní film. Další variace na téma nedotknutelnost bohatých. Skvělý Alois Švehlík v roli rodiče.(7.6.2012)

• jdosek

Herecká "esa" jako Stropnický či rozmazlený nýmand Kraus mě měla odradit...bohužel jsem se masochisticky na tu strašnost podíval...(19.7.2012)

Češi detektivky umí, a kvuli Fabiánové to ze stolu "neschodím"(8.7.2013)

Hviezdičku dole musím dať za to, že po filmárskej ani umeleckej stránke nejde o žiadnu parádu, aj keď niektorí herci podali skutočne výborné výkony a niektoré scény boli podľa mňa skutočne natočené na úrovni a môžu ostať v pamäti. Zvyšok môjho hodnotenia patrí odvahe tvorcov chrstnúť konečne hyenám ako aj celej verejnosti pravdu do ksichtu. Pravdu, ktorá je strašná a z ktorej je človeku zle, aj po zhliadnutí tohto filmu, čím film podľa mňa splnil svoje poslanie nielen šokovať ale aj oboznámiť a upozorniť širokú verejnosť na tento prípad, ktorý sa týka nás všetkých, či chceme alebo nie.(17.9.2013)

ako to vlastne bolo?? Čo chceli dosiahnuť natočením tohto filmu?? Príliš háklivé a aktéry (alebo nevinné obete) sú stále príliš aktuálny, takže ako príbeh ok, ale ako podľa skutočnej udalosti...to nehodnotím.(14.4.2014)

Zajímavá kamera a hudba, ale přišlo mi to nevyvážené. Chyběl šmrnc, nebylo to pro mne divácky přitažlivé. Pokud znám vraha dopředu, o to napínavěji mi režisér musí vyprávěnku podat, abych měla důvod vydržet do konce. Ti dva mladí vyšetřovatelé jak herecky, tak scénáristicky jsou velkou slabinou. Spád to má až od okamžiku, kdy Potměšil začne hledat slabé místo. Skoro se mi chtělo říct, že kdyby ti dva mladí dělali svou práci lépe, bylo by se na to přišlo dřív. Na druhou stranu zajímavé herecké dvojice/trojice (Švehlíci, Kačer-Potměšil, Vančurová-Harapes, Polívka-Steimarová-Polívková). Obsazení Štefánkové mi uniká... Slizký Kraus je násilník už od pohledu, je dobrej.(15.12.2014)

Tak tohle byla extrémní nálož! Nevím, jestli to bylo víc silným scénářem, skvělou režií, přesvědčivými hereckými výkony nebo větou, která ve mě zůstane snad navždy: "Nevím, co je horší, jestli být matkou vraha, nebo oběti." Ale tohle je fakt mazec! Dal bych i 4, ale protože je to nechutné téma, dávám 3*(5.4.2015)

• zeromen

Česká kravina!(9.6.2015)

• Zema24

Dobré herecké obsazení až na Aloise Švehlíka, který mi tam neseděl a Jan Kačer také ne. Film jako celek na mě působil zdařile, ale postrádal jsem zápletku a napětí. 45%(21.10.2015)

• PORTER44

Slabota jak dějově tak herecky,slabý napětí ,policajti vyšetřují jak ponocný žádná akce jen výslechy a nuda,docela dobrý hudební doprovod.(3.4.2016)

• Snakefinger

Tak nevím jestli to byla společenská sonda do zlaté polistopadové mládeže a jejich tatínků rychlokvašek nebo opravdové krimi drama. Pokud krimi drama tak notně unylé, pokud sonda do polistopadové éry tak se lehce povedlo.(6.3.2017)

Slusna hudba, nesympaticky Kraus hra tak, ze kazdy otec co ma dceru by mu najradsej poskakal po hlave....Seidlova v zivotnej forme(teraz je nejaka vysusena)(7.1.2018)

Mám rád filmy podle skutečné události. Škoda, mohlo to být lepší.(8.1.2018)

Nebýt 23leté Barbory Seidlové, tak je to jen další z průměrných českých detektivek. Krásná Zubejda si tu ale moc dlouho nezahraje, což je velká škoda. Potěšilo mě poměrně rozumné zpracování bez zbytečných akčních efektů, kdy se skutek postupně rozkrývá z jednotlivých vysvětlení a svědeckých výpovědí. Snad díky tomu celý příběh působí reálně a nenuceně.(12.6.2018)

• mlékař dan

souhlas s Tsunami_X(1.1.2006)

• kvetazal

Úsměvná snaha o cosi.(17.8.2008)

• Scott4

Na základě hereckého obsazení jsem čekal slušnou, dobře natočenou detektivku. Co jsem dostal? Po filmařské stránce skvělou kameru a příjemný hudební doprovod...a dál...NIC! Herecké výkony snad nemá smysl komentovat. Nechápu jak někomu mohli připadat jiné než naprosto hrozné ! ! ! ! Hercům s vyjímkou Bartošky a dejme tomu Stropnického jsem nevěřil ani "Dobrý den" ! Dialogy pronášeli naprosto uměle, nepřirozeně a s extra klasickou porcí přehrávaných emocí! Děj se odehrává pomalu, nudně bez jakkéhokoliv překvapivého rozuzlení. Někteří "herci" by měli mít zákaz točit. Jednu hvězdičku za kameru a hudbu a druhou za Štefánkovou a Seidlovou :-). Zajímavý komentář: kiddo(21.5.2009)

Ale spíš 70%. Samozřejmě se nejedná o nic zásadního, ale propadák to rozhodně není. I když už na začátku víme (a většina už před vstupem do kina či usednutím před obrazovku) o čem to je a bude, a to nejhorší vidíme pod úvodními titulky, přesto si po celý průběh film udrží vnitřní napětí. Čekání na objevení těla, čekání na zlom ve vyšetřování. Jsme nuceni (pokud nás myšlení nebolí) hledat důvody předvedení některých scén a postav, neboť mozaika se poskládá (poskládá?) až na konci. Já vidím roztěkanou kameru a "chaotický" střih jako plus s jedním malým minusem - herci na těch pár sekund před dalším střihem nemají co předvádět. Pro mě jediné samúčelně jsou scény s taneční skupinou. Má to být jen hezké a má to asi být kontrast k té hrůze kolem. Ale nefunguje to.(22.5.2009)

Mě se to opravdu líbilo, dokonce jsem si říkal, že jsem konečně po dlouhé době viděl český film, po kterém bych neměl nějaký blbý pocit za něco... Co se týče herců (kriminalistů), tak všichni naprosto výborní (strany zastupující padouchy), typově mi tam všichni celkem seděli - hlavně duo Bartoška, Kraus. Kamera - jasný, režie - taky dobrý, příběh - zaujal, hudba .... jo hudba těžko říct. Na jednu stranu jeden nádherný motiv, který se pěkně poslouchá, je tam ale pořád a line se v podstatě celým filmem. Kdyby k tomu Jan Jirásek složil alespoň ještě jeden zajímavý (a dle toho prvního na to určitě má...), nešetřil bych superlativy. I tak Bolero není podle mě třeba moc hanět, vidět se to určitě dá.(25.7.2009)

V podstate kriminalka ako kazda dalsia. Herci niesu nic moc ani pointa nieje z najvaznejzich. Obycajny priemer.(31.7.2009)

Moc mě překvapuje tak negativní hodnocení. Vždy, když tento film sleduju, jsem uhranutý atmosférou. Ze všeho nejvíc jsem fascinovaný hudbou. Už jenom proto prostě musím dát pět hvězdiček.(8.1.2012)

Na české poměry zvláštní snímek. Zvláštní v tom, že má někdo nutkání a touhu zfilmovat tolik zlého a špatného....navíc, které se opravdu stalo. Pro mne moc zdlouhavé utrpení, u kterého všichni znají konec.(11.3.2012)

Líbilo se mi takové zpracování. Husí kůži jsem z toho měla. Některé scény se hodně povedly a jiné mi zas vadily. Hudba byla tedy při nejmenším zvláštní(13.4.2012)

tohle je film o lidské bestialitě, je pravda, že kamera je roztěkaná a místy až nepříjemná, že psychologická sonda do duší pachatelů je až příliš plytká, a že příběh je až příliš zkratkovitý, ale přesto je to film, u kterého člověka až zamrazí(25.9.2012)

• Alesus

Barevná exhibice F. A. Brabce(17.11.2012)

• ciapok

...silne mi pripominas manzelku a kvuli tomu te nemam, takze se zdrz komentaru...:D(17.1.2013)

• jossC

Snaha natočit film podle skutečné události by "možná" s přivřenýma očima dostala i tři hvězdy,ale já tak strašně nemusím Davida Krause,že víc to prostě nepůjde.Snad kdyby produkce přihodila na DVD dvouhodinový bonus s Janou Štefánkovou,jak v jisté scéně nahrazuje Báru Seidlovou...Tak možná...Ale prosil bych aby to Janu neBOLERO a užila si to...:-)) Pak bych tu averzi k Davidovi možná překousnul...I když Barťák tam byl taky pěkně slizkej seladón.:-))No ale čtyři hodiny jako bonus by už asi byly moc....-)):-))(29.4.2013)

Už si na něj nikdy,ale nikdy nepodívám!! Je tak strašně hnusný,že mě bylo po něm zle ještě týden a to nemluvím otom,že jsem ho měla plnou hlavu. Mladý Kraus se mě ještě víc zhnusil a to už jsem ho už předtím neměla vůbec ráda. Celkově nebyl zas až tak špatně natočný,ale ten obsah byl pro mě tak šokující,že jsem ztoho byla opravdu špatná dlouho.(13.10.2013)

• elery

Krásné kameramanské cvičení... Záběry jako super designované obaly, ale bohužel prázdné. Forma zvítězila nad obsahem. Stejný problém, jako v Kytici: Téměř mistrné hry se světlem, barvou, expozicí, kompozicí... Na zbytek nezůstala energie, čas a možná ani peníze...(2.2.2014)

To čo nemám rada na filmových spracovaniach nejasnej historickej udalosti je, že zobrazujú jeden názor a ten sa stáva v očiach ľudí realitou aj napriek tomu, že skutočnosť mohla byť celkom odlišná. Hodnotiť, či mladí chlapci páchateľmi skutočne boli alebo nie, sa neodvažujem. Keďže ide o inšpiráciu skutočnou udalosťou, tak nemôžem film označovať ako jednostranný. Trochu nekľudná kamera mi vôbec neprekážala a práve naopak, pri záverečných kľúčových scénach dodala udalostiam patričnú lyrickosť. Farba obrazu snáď schválne dodávala nádych minulosti, aj keď je dej osadený do súčasnej Prahy. Niektoré dialógy a scény pôsobili lacno, vôbec nepridávali na spáde a mala som pocit, že pozerám nejaký podpriemerný domáci seriál. Ale asi najviac mi prekážal kučeravý vlasáč z partie mladých páchateľov, ktorý svojím vzhľadom absolútne nezapadal a pôsobil ako päsť na oko. Hudba akoby z Kytíc, čo mi absolútne nesedelo na tento žáner, ale spomínané kľúčové scény slušne dopĺňala. Z filmu mám zmätočné dojmy, isté scény veľmi dobre poňaté aj zahraté a iné ako z filmu Kameňák.(3.2.2014)

Nízke hodnotenie tak dobrého filmu je nepochopiteľné. Výborné spracovanie, ani trochu som sa nenudil, a herci nadštandartný. Jiráskova hudba je rovnako kvalitná ako kamera, ak nie ešte lepšia. Vo filme vytvára zaujímavú atmosféru.(11.7.2014)

Ano, film nemá úplně ideální herecké obsazení a děj je taky občas trošku zmatkovitý, ale celkově se mně to dost líbilo. Dokonce jsem to po čase zhlédl ještě jednou a opět ten stejný dojem. Mám rád filmy, které jsou inspirované skutečnými událostmi, i když je samozřejmě otázka, jak moc vykreslují skutečnost. Nejvíc se mně herecky líbili Bartoška a Polívková, mezi ostatními se najdou dobré výkony, ale stejně tak i slabší (mladí kriminalisté). Pro mě dosti zajímavé: 80%.(24.8.2014)

Takže navzdory nepříznivým kritikám se mi tenhle film líbil. Vůbec mi nevadilo, že znám pachatele vlastně od počátku, odpustím i scénáristické a dramaturgické přehmaty ( zlatá mládež, klišoidní fráze rodičů, nevýrazná ústřední dvojice kriminalistů). Hlavně má ale tenhle film ATMOSFÉRU! Možná je to tématem, možná "volně inspirováno skutečnou událostí", určitě hudebním motivem, prostě Bolero podle mě naopak mírně napravilo reputaci české tradiční kriminálky. A hlavně v době vzniku byla ještě Bára Seidlová normální, protože nedávno jsem s ní četl rozhovor a z jejích vyjádření a názorů jsem byl lehce konsternován...no ale to jsem trochu odbočil:-).(25.11.2014)

• Martinesis

"Sama si za to mohla..." plus pár dalších hlášek, ze kterých mrazí, to, že se tato událost stala na Slovensku dává příběhu punc určité syrovosti. Výborný výkon od Anny Polívkové. A to je asi tak všechno, co tento příběh obsahuje. Jednotvárná hudba, která mě v půlce filmu už začínala lézt na nervy plus taneční prostřihy (které bych taky zredukoval na polovinu). Příběh jeden svým pomalejším tempem, kdy si někdo povídá a v poslední půl hodině sledujeme rychlé dopadení zlosynů. Co bylo asi vůbec nejhorší, tak rozhodně výkony dvou mladých policistů a kamarádky oběti, kdy jsem si v určitých chvílích říkal jestli jsou v tom filmu, jako vtipný doplněk nebo jsou jejich role myšleny vážně. Je to škoda, mohla to být super česká krimi, takto je to film, který si člověk zhlédne, neurazí ho a vidět znovu ho nepotřebuje.(3.12.2014)

Film, který mi přišel vizuálně a dynamicky velice podobný jako ,,Sametoví Vrazi'' ale přesto mi tento příběh nepřišel tolik záživný aby mě uchvátil minimálně jako Sametoví vrazi.. 3*(13.6.2015)

• Rathe

Snaha natočit kriminální film podle skutečných událostí byl zajímavý nápad. Líbilo se mi, jak je divák vhozen doprostřed děje a nic netuší. A všechno se začne pomalu rozehrávat. Velké plus patří hercům. Nějaká stydlivost byl hozena za hlavu a točilo se plnou párou. Na druhou stranu, kromě ukazování těl nějak vysoké herecké výkony nepodali. Taky se mi líbilo obsazení herců, kdy rodiče a děti hráli rodinu i zde (př. Polívkovi). "Nevím, co je horší - být rodičem zavražděné dívky nebo rodičem vraha".(24.10.2015)

• harmonikar

Pri tomto filme ma absolútne nezaujímajú jeho filmárske kvality, pretože si myslím že je to hovadina od začiatku až do konca.Tvorcovia filmu síce uvádzajú že sa inšpirovali kauzou Cervanová,lenže ho natočili podľa oficiálnej, deformovanéj,bolševickej verzie,ktorú komunisti predostreli verejnosti v médiách v 80.rokoch.Tomu,kto sa chce o tomto prípade dozvedieť skutočné fakty odporúčam,aby si pozrel dokumentárny film Kauza Cervanová,pozrel si na YouTube reláciu Večer pod lampou,ktorá bola venovaná Kauze Cervanová a aby navštívil webovú stránku www.kauzacervanova.sk.Veľmi som sa čudoval,že sa do tejto zlátaniny nechali nahovoriť známi českí herci.Neskôr som sa dozvedel,že David Kraus potom ako si zistil podrobnosti o tomto komplikovanom prípade povedal o tom svojmu otcovi Janovi Krausovi,ktorý neskôr pokrstil DVD Kauza Cervanová.(7.12.2015)

Vobec to nie je špatný film, skôr naopak nadštandartný... A žiaľ podhodnotený. Brabec ukázal, že nie je len kameraman, ale vie natočiť aj príbeh. Od začiatku po koniec je film napinavý a zaujímavý. Herci ako Kraus sa prekonávajú. Mohla tam viac hrať Seidlová. Film je až prílíš rozbitý na množstvo postáv, ale nevadí to.(14.1.2016)

• rosomak123

O Boleru se dá říct asi totéž, co o všech ostatních bijácích, které F. A. natočil jako režisér: kameramani by neměli režírovat. Je sranda, když máte v kriminálce vypjatou psychologickou scénu a kamera místo aby sledovala herce, zabírá sklenice s jahodovým kompotem. Jsou totiž hezky nasvícené a ta červená vypadá na velkém plátně vypadá fakt luxusně:) Sranda.(30.8.2016)

• andydufrsn

Absolutně zmatečná časová linka, kdy najednou zjistíme, že už uteklo několik let, ale přitom tomu nic až doposud nenasvědčovalo, trapně, až debilně se hrající herci v rolích policistů a Brabcovi trapné umělecké záběry, které se k danému tématu nijak nehodily a rozekávaly už tak dost trapnej pokus o thriller. Shrnuto – Bída(27.3.2017)

Film je zaujímavý najmä pre divákov, ktorí sledujú Kauzu Cervanová a tá je aktuálna dodnes, novými faktami pre verejnosť. Z tohto dôvodu je film pre mnohých zármutkom, že prečo sa toto muselo stať. Takže nie slabo vymyslený scenár, aku tu niektorí píšu, ale scenár podľa života, kde vrahovia ešte majú tú drzosť predstupovať na verejnosť a tvrdiť, že sú nevinní. Vyšla kniha s faktami pred dvomi rokmi, ktorá ich usvedčila a odvtedy sklapli.(5.4.2017)

• radek72

Film beru jako natočený pouze na motivy vraždy studentky, se značnou dávkou "umělecké licence". Děj je vytržený z kontextu a posunut časově, snad z obav z případné žaloby odsouzených. Dokumentární hodnota filmu je v podstatě nulová.(4.11.2017)

Viděno dnes podruhé v TV, poprvé před lety, to jsem dal 4*, dneska mi to přišlo o dost horší - zdlouhavé, total blbá kamera, občas nesmyslné scény které jakoby do filmu nepatří. Snižuji na 3*.(2.3.2020)