poster

War Hunt

Drama / Válečný

USA, 1962, 83 min

Režie:

Denis Sanders

Scénář:

Stanford Whitmore

Kamera:

Ted D. McCord

Producenti:

Terry Sanders

Střih:

John Hoffman
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • majo25
  ***

  Film je zaujímavý hlavne z pohľadu obsadenia - mladučké trio Redford, Saxon a Skerritt (ešte bez typických fúzov) dopĺňa neskorší režisér Pollack. Čiernobiely film s jednoduchým príbehom o vojakoch v zákopoch predvádza asi to, čo je možné čakať od nízkoropočtového snímku. Niekto sa teší na život po vojne, niekto na život v nej. Chýba lepšia atmosféra i nosnejší príbeh, ale našťastie má kratšiu stopáž, takže ubehne. Fajn ten korejský chlapec.(21.1.2019)

 • T2

  Rozpočet $300,000(6.5.2010)

 • cheyene
  ***

  Válečné drama našlapané hvězdami kinematografie, tehdy však teprve vycházejícími. Navzdory tomu, že má snímek pouhých 83 minut, přišel mi poněkud rozvleklý, tudíž se pocitově nedostanu přes 3*, avšak to nic nemění na tom, že výpovědní hodnota War Hunt je působivá, zejména vliv války na Endora.(9.1.2018)

 • LiVentura
  ***

  Hrůznost války zůstává v každém, ale někoho dožene až k vlastní smrti... skvělí Redford a Saxon v nepříliš dobrém filmu, ovšem s velmi silným tématem..(29.12.2013)

 • liquido26
  ***

  Průměrný nízkorozpočtový snímek o válce v Koreji, který má své dobré momenty, ale celkově mě moc nebavil.(13.8.2015)

 • Pavlík
  **

  21. 11. 2013 (279.); černobílý film z válečné Koree, debutjící dvacetipětiletý pan Redford, film mi nic neřekl(21.11.2013)

 • JohnSmith
  **

  Dost dobře nechápu tak vysoké hodnocení. Tenhle snímek je zajímavý snad jen svým obsazením, jinak jde o příběh téměř o ničem. Mladý vojín se dostane do Koreje a je překvapenej z toho co tam vidí.(3.7.2013)

 • Bluerider
  ***

  Film je zajímavý především obsazením, výpověď o korejské válce byla asi v době vzniku vnímána jako kontroverzní a silná, dnes však působí poněkud schematicky, zvlášť když z hlediska děje zajímavá postava psychotického vojína Endora je jen velmi povrchně charakterizovaná. Silné scény (noční útok) se střídají s válečnými klišé (voják jásající nad zprávou o příměří je vzápětí zabit ostřelovačem). Dnes jde film brát jako poměrně střízlivý (je dost znát omezený rozpočet) pohled na válku očima frontového nováčka a je zajímavé srovnávat jej s ostatními podobně "nehrdinsky" laděnými snímky o válce v Koreji (Men in War, Steel Helmet).(26.9.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace