Dramatik a scenárista Emil Kočiš, absolvent dramturgie na VŠMU a dlhoročný dramaturg /DJZ Prešov, Čs. rozhlas, ČST/, sa vo svojich divadelných hrách a scenároch sústreďuje najmä na vnútorné dimenzie ľudskej psychiky a motivácie správania sa človeka v rôznych vzťahoch a životných situáciách. Skúma pohnútky, ktoré človeka vedú k viac či menej zásadným postojom, sleduje podnety okolia k rozhodnutiam hlavných postáv svojich drám.
Trojdielny televízny film Chlapec do náručia rozpráva príbeh mimoradne citlivého a vnímavého vidieckeho chlapca, ktorý sa prvý raz stretáva s väčším sklamaním vo svojom živote. Nenaplnená prvá láska ho nasmeruje do Bratislavy. Tu, v konfrontácii s mestským prostredím, kde už neplatia vopred stanovené a účelne hierarchizované vzťahy ako na dedine, dospieva od naivného a iluzívneho pohľadu na svet k poznaniu. K poznaniu reálnych, no neraz aj protirečivých súvislostí.

1. Staromódny príbeh
2. Zaľúbená poštárka
3. Škriatok z rozprávky (oficiální text distributora)

Trevor

Ady Hajdu, Milan Kňažko a Emil Horváth st., čo viac si môže človek, v úvodzovkách, priať. Radšej sedemdesiatu reprízu Sváka Ragana ako tie pokusy o filmy z prelomu socialistickej éry na éru vraj demokratickú, toto potopilo ešte aj Na krásnom modrom Dunaji...aj keď objektívne, videl som len prostrednú epizódu, možno by to tá prvá vytiahla na 2*. ()

Autogram

Miniséria staršieho dátumu z kategórie tých lepších. Príbeh o trampotách mladíka Adyho Hajdu s láskami a prácou je zaujímavý a herci ešte lepší, možno by sa zišlo niektoré motívy lepšie dopovedať a bolo by to výborné. ()

vitekpe

Priznavam, ze mi chvili trvalo, nez jsem si zvyknul na hlavniho hrdinu/herce Adyho Hajdu, ktery ze zacatku pusobi protivne. Ale vydrzel jsem a jsem rad. Velmi dobry tridilny tv film z odbobi socialismu, ktery rozhodne nenudi. Vsichni slavni herci jsou pritomni a navic se muzete dockat i veci nevidanych, treba kdyz Huba placa po nahym zadku prekrasnou Zuzanu Skopálovou a do toho tam prijde Ady, jeji milenec... to jsem se smal normalne nahlas. :))) ()

brumbrum

Dalsi zo schyzofrenickych pocinov z tej doby: asi do polovice celkom zaujimavy pribeh, clovek sa dokonca aj tak akosi tesi na ten dalsi zbytocny diel. A prave pocas druheho to uz zacina byt hodne debilna zlatanina, coz sa v tretom diely prekoprcne az do alkoholovych vizii surealistickych pseudoumelcov. Akoze prehanat sa po Blave s revolverom a zvazovat, co by bolo, keby dakoho ten uchyl odpraskol, a tak z dlhej chvile pali aspon do luftu, ked uz brata celkom nahodou akosi neodpraskol, medzitym obskace vsetko zenskeho rodu a furt je z toho striedavo znechuteny i romanticky zasmusily, tak toto ja nemusim. Uplny kreten s buchackou, zlodej bez moralky, rozmaznany socialistickym inkubatorom pre kretenov, co sa z nich nestanu bezdomovci len preto, ze ich drzal system. 1* z milosti, ze to slo cirka do prvej tretiny ako-tak dopredu a sprasilo sa to komplet az v poslednom diely. Skoda casu. ()

yannes

nooooo.... som presvedčený, že na fotografiách uvedených v galérií sa Ady Hajdu nachádza spolu s Oľgou Solárovou a nie s Táňou Kulíškouvou, ako je uvedené.....Inak celkom zaujimavé dielo, ()

Hombre8

Opět absolutně nechápu tragické hodnocení této parádní trilogie. Možná zase nevyhovující označení - drama. Příběhy mají velmi dobrý psychologický a i poetický přesah. Jinak ztotožnění s komentářem Pyromantika. ()

pyromantik

Vynikajuce trojdielne filmove dielko z cias davno minulych. Mladucky Ady Hajdu tu podava karierny herecky vykon, uloha mu sedi ako rit na serbel. Pribeh sa zaujimavo vyvija az do kriminalnej a tragickej roviny. Bezneho divaka mozu trochu obtazovat prehnane intelektualne a obcas trochu posahane dialogy, ale mne osobne v tomto filme prisli ako nevyhnutne. Hudba pana Breinera je urcite jednou z naj filmovych hudobnych kulis slovenskej kinematografie. Sprevadza nas neunavne celym dejom a dotvara tak dokonalu sentimentalnu atmosferu pochmurnej socialistickej Bratislavy. 5 klackov. ()