Povídkový film vypráví o osudech pěti lidí, kteří v jeden chladný zimní den přicházejí do polské metropole. Každý v sobě nosí naděj, že tu změní svůj život. Varšava, město s tragickou minulostí a nejistou budoucností, jim na počkání neplní sny, ale každého nutí čelit vlastnímu já. Klára a Pawel jsou mladí a ve Varšavě hledají práci. Andrzej a Wiktoria už přežili pár životních zklamaní, ale chtějí uvěřit, že spolu je může potkat štěstí. Otec do Varšavy přichází hledat dceru, která před třemi měsíci bez slova zmizela z domu. Těchto pět lidí se jednoho večera potká na křižovatce osudu kvůli autonehodě. (oficiální text distributora)

Faye

Jeden den v zimní Varšavě. Příběhy lidí, kteří přijíždějí do hlavního města s jasným cílem. Klára má v úmyslu se nastěhovat ke svému příteli. Pavel tady chce pracovat. Otec najít svoji ztracenou dceru a Viktorie ta si stopla neznámého a zdá se i sympatického muže, ale zdání mnohdy klame. Všední příběhy obyčejných lidí, kteří někoho hledají, na něco se těší. V jednom kratičkém okamžiku se všichni střetnou. Nenašli to co hledali a dál bloudí studenou nocí. Stejně jako starý muž, který hledá někoho, kdo ho zná „ zapomněl jsem kde bydlím, všechno si pamatuji, jenom adresu ne.“ A já jsem zase hledala nějakou závěrečnou pointu a místo ní.na obrazovku, k mému velkému překvapení, vkráčela žirafa, která se také brodila sněhem nočního města. A ta mě tak rozhodila, že jsem film ani nehodnotila. P.S. Dnes už můžu, bylo mi to vysvětleno. Žirafa je odkaz na několik jiných polských filmů, které jsem neviděla, ale konkrétně ve „Warzsawa“ měla symbolizovat setkání s ..a to vám neprozradím, možná to pochopíte sami a když ne, zeptejte se chytré kamarádky jako jsem to musela udělat já. ()