Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Přátelství nebo láska?
Sebastianovi je 16 let a vede šťastný život. Je pohledný po svých rodičích, má dobré přátele a ve škole se mu také daří. Tak jej vidí jeho okolí. Sebastian už ale delší dobu tajně miluje svého nejlepšího přítele Ulfa. Jednou se Sebastian pokusí Ulfa při hře políbit na ústa. Ten jej však odmítne, což uvrhne Sebastiana do ještě větší beznaděje. Uzavírá se před svými rodiči a přáteli. Teprve po dlouhé rozmluvě s dívkou, která je také do Ulfa zamilovaná, otevře se rodičům a přátelům. Okolí se postaví k Sebastianovi přátelsky a ten tak nalézá novou rovnováhu a také naději. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Lucina84 

všechny recenze uživatele

Názorná ukázka tzv. "coming outu". Je v tom spíš psychologie o tom, jaké je to nepříjemné dát veřejnosti najevo, když je někdo něčím odlišný, byť i sexuálně, což si ještě dneska mnozí nedovedou představit, jaké to je. Je dobře, že tento ukázkový film vyšel na veřejnost. Divák v něm pozná, co takovýto coming out obnáší a jak probíhá u takovýchto lidí, jako je hlavní hrdina ve filmu. ()

igi B.

všechny recenze uživatele

IMDb - 4.8 (z 10) - 218 hlasů - 3.11.2008 - - - - - Ejhle! Jaký to zase jednou podivuhodný úkaz na ČSFD! Zajímavé je, že ty tři pětihvězdičkové hodnocení zde se na databázi objevily náhle za sebou 30.-31.10.2008 - tři dny před tuzemským uvedením filmu na dvd. Nepochybně těsně po "zhlédnutí" na nějaké homokládní předpremiéře, že... Nebo si tu zase někdo dělá nějaký multikárový marketingový čachry? - - - zona - hodnoceno 30.10.2008, Fahrenheit - hodnoceno 30.10.2008, mildasleha - hodnoceno 31.10.2008 - - - - - Film na dvd v distribuci od 3.11.2008 - DVD EDICE - - - - - Tak klucí - trošku inteligentněji... :-/ - - - - - (P.S. Budiž tento vstup nebrán jako řadový "komentář" k filmu. Každopádně mě odpudivě fascinují magoři, co se snaží takto zoufale vytvářet nějakou pseudorealitu. Ale možná je to jenom nějaký buzerant... Prosím - neplést buzeranty s homosexuály!) ()

Reklama

Disk 

všechny recenze uživatele

Největší slabinou tohoto filmu je neuvěřitelně předvídatelný scénář. Ono rádobyhledání sebe sama je pro diváka nudné natolik, že se neustále bude dívat na hodinky, kolik času mu ještě zbývá. Naprosto unylá a neinvenční hudba už to vůbec nezachrání. A stupidní dialogy, jak píše Radim, už teprve ne. Celý film se navíc bere smrtelně vážně. Přesto si jednu hvězdičku zaslouží, a to za Sebastianovo vyprávění pohádky o Červené Karkulce. To byl skutečně jediný moment, který stál za to. ()

anniehall 

všechny recenze uživatele

Uf... Mám rád švédskou kinematografii (Bergman, Hallstrom), zajímá mě i queer cinema, mám rád absurdní věci, ale tohle? Proboha co to bylo? Dlouho jsem neviděl něco tak k uzoufání nudného, hloupého, bezradného a ušmudlaného. Ach jo. Ve scénáři snad nebyla jedinná scéna, které by se dalo uvěřit a o nadsázku či hyperbolu rozhodně nešlo. Ach jo. Takhle mi zase jednou nezbývá než se zlobit sám na sebe. Většinou pečlivě selektuju, na co se dívám. Tady mi žánr trochu zaslepil oči, no nic, ponaučení pro příště. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Nepopírám, že podle popisu děje byla má očekávání od tohoto filmu veliká. A nakonec je z toho mírné zklamání. Nevím, čím si to zklamání vysvětlit. Jistě, děj nebyl kdovíjak zajímavý, originální či objevný, ale dalo se na to koukat a nepřišlo mi to zase po dějové stránce nějak extrémně špatné. Naopak některé pasáže z coming-outu hlavního hrdiny byly velice zajímavé a například scéna koupání ve vaně jedna z nejpovedenějších v celém filmu. Ale v čem mě tedy ten film zklamal? Chvilku jsem nad tím přemýšlel a dobral jsem se závěru, že tím, co způsobilo mé zklamání, je výběr herců do hlavních rolí. Mně se ti dva hoši v hlavních rolích vzhledově absolutně nelíbili. Rozhodně bych si do těchto rolí představoval někoho jiného, než dvě "máničky". Dlouhé vlasy hlavních hrdinů mi tam zkrátka velmi vadily, aniž bych dokázal říci, proč vlastně. Asi snad proto, že chvílemi jsem měl pocit, že místo dvou kluků sleduji dvě holky, a film tím ztrácel na efektivitě a důvěryhodnosti. Casting zkrátka nebyl nejpodařenější a k těm dvěma hercům jsem prostě nezískal sympatie, které jsou nutné pro vcítění diváka do pocitů hlavní postavy. Takže za zazdění mých očekávání vlastně může casting. A ten casting zabíjí právě onen dobrý příběh, který by s trochu mně sympatičtějšími herci mohl být klidně i za pět hvězdiček. Ale to by tam museli být opravdu sympatičtější herci. Takhle je to jen za tři hvězdičky, ale i tak mi to přijde jako docela dobré hodnocení. ()

Zajímavosti (1)

  • Film je natočen na motivy románu "Svart kajal" od Pera Knutsense. (Terva)

Reklama

Reklama