Švadlena

Dressmaker, The

Drama / Romantický

Velká Británie, 1988, 90 min

• Medea86

Už jsem viděla i horší filmy, tohle podle mě sice bylo drama, ale romatické? Té romantiky jsem tam moc neviděla, celkově to na mě působilo dost studeně. A postavy? Rita mě fakt vytáčela - každou chvíli fňukala, až jsem si říkala: "Holka, ten ti za to nestojí." Wesley - takový frajírky nesnáším. Tetička Margot - shizofrenní a nedospělá (na jednu stranu chce Ritě pomoct, na druhou ji podvádí). Tetička Nellie - zprvu se jeví jako zahořklá katolická škatule, ale nakonec to (narozdíl od ostatních) "vyřeší" nejlépe. Shrnuto, podtrženo; pokud se chcete dívat na romantický film, tak si raději pusťte nějakou klasiku a ne tuhle válečnou depresi.(11.5.2012)

urcite si nevsimajte hodnotenie - primitivne bodovanie uzivatelov na csfd vyprodukovalo take potraty, ze vam nemozu dat ziadny objektivny obraz. film je akoby mimo zaner, musite vypnut hlavu a naramne sa bavit. zaner je najskor asi..absurdna komedia. ale svojou neviidanou originalitou a poctivym spracovanim vytvara uuzasne dielo . je to delo :)))(26.4.2016)