Suburbia

Rebel Streets

Thriller / Drama / Hudební

USA, 1983, 94 min

Skupinka amerických pankáčů si hraje na Mechanický pomeranč a obyvatelstvu na předměstí tu a tam tropí roztomilé žertíky. To se nelíbí dvěma buranům, kteří začnou osnovat pomstu. Čekal jsem sice nějaký kontroverzní pohled na střet punkové subkultury s bigotním Američany a nejspíš to byla i původní vize tvůrců, ale prostě se to nepovedlo. No ale i tak si člověk zavzpomínal na dobu barevných čír, ošoupaných džínů a těžkých bot až nahoru zavázaných. Za tuhle nostalgickou pusu musim dát pár procent navíc. 60%(24.3.2013)

"k tomuto filmu nejsou zatím žádné komentáře."? Tak to snad vidím poprvé. Já jsem čekal, že se tu banda pankáčů bude dohadovat, jestli film ukazuje pravou podstatu punku, nebo je to punk pro mainstreamové publikum. To je mi jedno, Suburbia je hodně nadprůměrný film, natočený neuvěřitelně naturalisticky, při některých scénách se mi zvedal žaludek - ne že by v něm byly nějaké nechutnosti, ale bez digitálních přilepšení to vypadá zkrátka až moc opravdově. Celý film jsem si říkal, že mi ten jeden klučina je povědomý, a on je to můj oblíbený basák Flea z RHCP :-)(25.1.2012)

• - Mnoho incidentů, které ve filmu jsou, je založeno na skutečných událostech. Režisér a scenárista v jedné osobě Penelope Spheeris si o nich přečetl v místních novinách. (Mol)

• - Pri jazde autom nazve Jack Diddley (Chris Pedersen) Razzlea (Michael Balzary) blchou (anglicky Flea), no on ho upozorní, že sa volá Razzle. Michael Balzary je basgitarista kapely Red Hot Chilli Peppers a má prezývku Flea, pod ktorou aj bežne vystupuje. (tiradentes)

• - Penelope Spheeris obsadil do filmu skutečné pankáče místo opravdových herců, aby docílil co největší reálnosti snímku. (Mol)