Krummerne 3 - Fars gode idé

Krumákovci 3 - Otcov dobrý nápad

Krumákovci

Komedie

Dánsko, 1994, 90 min

Třetí díl z trilogie Drobánkových se oproti prvním dvěma povedl o něco méně. Zásadní problém vidím v dvouleté odmlce. Téměř polovinu hlavních a důležitých vedlejších postav hrají jiní herci, než v předchozích dílech (kromě Drobka byli přeobsazeni i představitelé domovníka Svendsena, Toma a Yrsy). Pomalu se z filmu vytrácí vtipnost, i když některé situace, jako stanování v bytě nemají chybu. Humor zde zachraňují především pasáže s Borisem a Ivanem, kteří jako obvykle prchají z výkonu trestu a jejich osudy se opět protnou s Drobánkovými. Drobkův zápal pro fotbal mě vůbec neoslovil, neboť sport nepatří zrovna k mým zálibám a ve filmech už vůbec ne. Na druhou stranu mě příjemně potěšilo přestěhování Drobánkových na jejich původní bydliště a taktéž podkresová hudba známá již z prvního dílu. Více se mohla rozvinout zápletka se sestrou paní Olsenové, toto téma mi přišlo málo využité. Ale i přes některá negativa se stále jedná o nadprůměrnou, ničím neurážející rodinnou komedii. Po několika shlédnutí jsem si i na tento třetí díl docela zvykl a z původních 3 * zvyšuji na 4. 80%(16.1.2014)