poster

Krysa

 • Velká Británie

  Rat

 • Slovensko

  Krysa

Komedie / Drama

Irsko / Velká Británie / USA, 2000, 89 min

Režie:

Steve Barron

Kamera:

Brendan Galvin

Producenti:

Alison Owen

Scénografie:

Mark Geraghty
(další profese)
 • Campbell
  ***

  Film jsem viděl když mi bylo asi tak 10 let celou dobu jsem totiž čekal že se jedná o horor krysy(obal jsem neměl proto ta shoda), no zklamání mě čekalo veliké. Ale i tak mě film jakž takž bavil. Dnes když už vím co a jak mi to přijde příliš utahaný a hodně klišoidní. Aspon že Postlethwaite je sympaťák a role mu sedla. Ale jinak celkem slabota.(5.5.2011)

 • Fingon
  ****

  70% Jeden krásně kousavý a černohumorný příběh o tom, jak se Řehoř Samsa... tak ne, ale chápete, že?:) Místy trochu rozvláčné, ale krásně udělané (jen velmi ztěžka jde rozeznat, kde se použila živá krysa a kde řádili borci a borkyně z dílny Jima Hensona), ozvláštněné záběry z krysí perspektivy (o doggy kameře jsem slyšel poprvé). Chtěl bych upozornit i na scénu, ve které se rodinka rozhodovala, jak naloží s problémem - a kamera brousila v makrodetailu a plynule z jedné tváře na druhou... Jen by mě zajímalo, kdo dělal titulky, když stabilně přepisoval jméno Conchita jako Kongita a o vakomyši zase napsal, že je z Kolumbie, když to mělo být město Colombo v Austrálii (a že udělali z Pia - Pius - Paula, to bych ještě pochopil, aby jim ten dabing, ze kterého se titulky přepisují, líp lezl do pusy).(21.1.2010)

 • sona123
  **

  Mám neblahé tušení, že sledování téhle parodie-komedie vyžadovala smysl pro anglický horor, a teď nemyslím ten britský, který mám ráda, např. v podání Simona Pegga, ale takový ten montypythonovský. Ale ať už je to jakkoliv, asi to mělo být vtipné a bráno s nadsázkou, no já kromě tří songů neocenila vůbec nic. Vtipné mi to nepřišlo a to je blbé, když na tom celý film stál.(27.12.2010)

 • igi B.
  ****

  >Pravdivý příběh< pekaře Huberta Flinna, dobrého to Irčana, kterýžto po kousnutí v krysu se proměnil, aby tím vytrestán pak polepšen vráil se zpět a >kouli otočil< ... ;o) . . . Bizarní crazy taškařice coby satirické podobenství o rodinných vztazích, hlouposti, pokrytectví, svatouškovství a chamtivosti, kde však nakonec soudržnost rodiny nad všemi strázněmi a protivenstvími navrch má... . . . Místy velmi zábavný filmek se spoustou nenápadných, ale skvěle vypointovaných legrácek a hlášek, které díky vpodstatě naoko vážnému hraní protagonistů a nesklouznutí do nějakých rádoby komediálních šaškovacích klišé vytváří skvěle absurdní atmosféru, tak něco mezi Kafkovskou "Proměnou", "Takovou normální rodinkou" a "Myšákem Stuartem Littlem"... ;o))). Prostě výborná oddechovka s poselstvím v mezích žánru - a kéž by všechny takové byly... - - - P.S. A pozor! Nečurejte po zdech, může se vám taky stát, že se ve psa proměníte! ;-) Jestli tedy ne v něco horšího... :o] - - - - - (Poprvé viděno 21.11.2008 na dvd, komentář zde jako první - 21.11.2008)(21.11.2008)

 • blackJag
  ***

  Nevyladěná polobajka, zajímavá v detailech, v celku ale trochu nudná. Automatická smířlivost lidí s přítomností krysy na místě člověka je chvílema vyloženě otravná, i když v rámci použitého vyprávěcího útvaru asi nezbytná... Sám sebe nepovažuji za člověka, kterému by britský styl humoru nějak vadil, říci ale, že jsem se tu byť jen usmál, lhal bych jako když tiskne. Hodnocení z mé strany tak do značné míry zachraňuje odevzdaný výraz Postlethwaita a příkladná megera Imeldy Stauntonové (na její roli si nedokáži dosadit lepší představitelku). II Scénář: Wesley Burrowes. Hudba: Pete Briquette, Bob Geldof. 55%(27.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace