Zimní válka (festivalový název)

The Winter War

Předloha:

Antti Tuuri (kniha)

Kari Sohlberg

Juha Tikka

Taneli Mäkelä, Vesa Vierikko, Timo Torikka, Heikki Paavilainen, Antti Raivio, Esko Kovero, Markku Huhtamo, Martti Suosalo, Matti Onnismaa, Konsta Mäkelä, Samuli Edelmann, Tomi Salmela, Vesa Mäkelä, Aarno Sulkanen, Esko Salminen, Kari Kihlström, Kari Sorvali, Ari-Kyösti Seppo, Ville Virtanen, Esko Nikkari, Eero Melasniemi, Pertti Sveholm, Helena Haavisto, Kalevi Kahra, Pirkko Hämäläinen, Tarja Heinula, Leena Suomu, Teemu Koskinen, Eero Mäenpää, Miitta Sorvali, Leea Klemola, Esa Suvilehto, Tiina Björkman, Hannele Mäki-Röhr, Veikko Nousiainen, Ahti Kuoppala, Juuso Hirvikangas, Hannu Keskijyrä, Aarre Pekkarinen, Jari-Petri Kuisma, Jaakko Vaissi, Kari Koivumäki, Kauko Laine, Yrjö-Juhani Renvall, Kalle Paananen, Sari Jokelin, Eeva Aalto, Veikko Hemminki, Pentti Rautavuori, Vesa Leinonen, Seppo Ruotsala, Pekka Keltto, Raimo Kössö, Simo Kaappola, Risto Mäki, Pini Hellstedt, Jan Nyman, Ulla-Maija Parikka, Esko Jantunen, Veikko Aaltonen, Ilkka Järvi-Laturi, Seppo Kulmala, Markku Köngäs, Matti Mehtola, Tuomas Niemelä, Tuomo Riihinen, Mikko Kallio, Tapani Miilunpohja, Tuomo Rautanen, Tuomo Mäenpää, Paavo Haapamäki, Timo Peräinen, Ossi Kimari, Simo-Pekka Vääriskoski, Leo Kostamo, Risto Höylä, Timo Jyllikoski, Paul Jyrälä, Santeri Kinnunen, Raimo Mikkola, Sari Mällinen, Mila Niemi, Hannele Nieminen, Mika Nuojua, Ilpo Nurmi, Marko Röhr, Eero Saarinen, Markus Similä, Simo Tamminen, Martti Tschokkinen, Pekka Uotila, Juha Anttila, Jari Juutinen, Pertti Lamberg, Jussi Kuittinen, Juhani Mustonen, Arto Koskinen

• ravenir

Příznivci "díla" prominou, po dlouhé době mě něco přinutilo komentovat. 83% nabádá k respektu a komentáře nadšených uživatelů, které srovnávají s Bratrstvem neohrožených (??!). Výsledek - bez první úvodní hodiny celé 2 hodiny 15 minut bojů na jedné louce, schovávání se před ruským dělostřelectvem, které má celou louku jako na dlani, a před letadlama. Zezačátku přinášel zprávy o celkové situaci ve válce veterán z občanské války Ylli, ale jakmile dostal v první minutě války zásah do hlavy, bylo po zpravodajství. Ani slovo o perfektní poziční válce, kterou Finové vedli, o přepadové strategii malých komand, o rychlých přesunech v závějích sněhu, které dělaly Sovětům obrovské problémy (mimochodem, tady jsem měl pocit, že se to celé natočilo v říjnu a sníh dovezli z hor, dyť ho tam bylo pár?). Prostě - velký nevyužitý potenciál, ko konci už jsme přetáčel na rychlost 2x, to se nedalo vydržet! Kdyby to bylo tak dobré, jak to bylo děsně zbytečně dlouhé...(11.2.2013)

• TOPmoovie

na rok 1989 dobre technicky urobeny film. ale hodnotil som to z dnesneho pohladu. a hlavne to, o com bola tato vojna a to tento film neukazal. za najdolezitejsie povazujem finske utoky , pocas presunov ruskej armady v uzkom lesnom prostredi, kde dokazali fini rozdelit a dokonca znicit jednu velku cas ruskych sil. a svoje zohral aj kruty mraz vtedy. tento film ukazal iba urcitiy lokalny boj o jeden maly zakop..takze dostojny nazov zimna vojna si nezasluzi. jednozance tu chyba v com bola takticka velkost finov a ich heroicky vykon v tomto tazeni. a to bolo neskutocne vacssie ako je dokonca v tomto filme ukazane.(13.2.2017)

Výborný válečný film z finské kuchyně. Ostatně kdo jiný by měl vyprávět o sovětsko-finské válce, která byla konfliktem v období 2. sv. války, a přece do této války tak úplně nepatřila. Zimní válka, která skončila v podstatě neúspěchem Sovětů, jelikož se jim nepovedlo to, co Hiterovi v Polsku. Válka se protáhla a Stalin ji raději ukončil ze strachu z jara, které finskou krajinu promění v bažinu. Hrdinství a odolnost méně početné finské armády je ústředním motivem filmu, který znázorňuje, jak se Finové snažili udržet každou píď země. Talvisota potěší všechny milovníky válečných filmů, bojových scén je hodně a jsou kvalitně (až realisticky) znázorněny, což umocňuje zážitek. Není to úplně stoprocentní, ale pět hvězd to nakonec (pro mě) dá.(29.12.2017)

Jak psal v komentáři Kulmon: Komu se líbilo Band of Brothers, ten bude zbožňovat i Talvisotu.". Možná by tomu i tak bylo (samozřejmě s ohledem na datum a místo vzniku díla), kdyby byl ovšem film rozdělenej tak na tři, čtyři části. Takhle toho bylo prostě moc na jeden film. Přesto příjemnej zážitek, převážně ale pro lidi se zájmem o "Zimní válku" a finskou roli za druhý světový války obecně.(29.10.2011)

Naprosto dokonalý film ztvárňující Finsko-ruskou válku. V beznadějné situaci se houževnatí Fini dokáží bránit neřídnoucím masám Rusů. Nakonec z toho vyšli vítězně, i přes ztrátu některých území (jejichž přesné názvy si bohužel ted nevybavím). Jediné, co tomuto snímku vytknu, je zbytečná délka. Jinak naprosto dokonalý scénář a ztvárnění jak válečné techniky tak i taktiky tehdejší doby.(17.5.2012)

Válečné scény jsou vynikající, vypadají realisticky, ale film je příliš dlouhý. Chvílemi jsem se docela nudil. Hlavně těch prvních 50 min. bych zredukoval, kde se seznamujeme s postavami, ale nakonec jsem stejně pořádně nevěděl kdo je kdo.(31.5.2012)

• jayjay11

No nechápem tých čo tu hádzajú 4-5 hviezdičiek!!!! V tomto filme nieje nič čo by som chválil !!! Nedal som hviezdičku ale dal som odpad len preto aby som vytočil tých čo dávali neoprávnene vysoké hodnotenie a tým vytočili mňa! porovnateľný film so šeherezádou.(27.1.2013)

Na shlédnutí tohoto filmu jsem se velmi těšil, ale reakce byla rozporuplná. Na jedné straně se jednalo o velmi atraktivní téma, na druhé mi to připadalo příliš dlouhé Domnívám se, kdyby byl film zkrácen o cca 45 minut, že by mu to prospělo.(18.2.2013)

• augustin43

Střílení. Střílení. Střílení. Výbuchy. Výbuchy. Výbuchy. Letadla. Mrtvoly. Myšlenka žádná. Jako válka.(30.6.2013)

• VohenF78

Po přečtení komentářů jsem do filmu šel (jako velký fanda válečných filmů) s obrovským očekáváním. Bohužel k mému nemilému překvapení jsem byl zklamaný naprosto amatérským zpracováním a dějem vůbec. Srovnání s Bratrstvem neohrožených je absolutně mimo mísu. Někdo to tu už myslím psal, ani zmínka o nejslavnějším finském vojákovi jménem Simo Häyhä. Nemůžu jinak než odpad. Naprostá katastrofa.(28.9.2013)

Dost zdlouhavý film, pěkně vykrelene hrůzy války(4.7.2014)

O této části války se obecně mnoho neví, takže oceňuji nejen poměrně zdařile zpracované téma, ale i výběr tématu samotného.(2.11.2015)

Hrdinský boj Davidů proti Goliášům. Ale i když první část vypadá slibně, průběh samotných bojů je natočený ve stylu vlasteneckých válek, plný padajících stromů, prchajících Rusů a nechybí samozřejmě ani sauna.(31.7.2016)

1 2 3 4 následující >>