DNA - Stvoření netvora

Charles Wood

Kostýmy:

Robyn Williams
  • choze

Pamatuju, že svého času to tenhle videošrot dotáhl až do našich kin a to ve stejném roce, kdy v nich úřadoval i spřízněný a samozřejmě mnohem lepší Hyamsův RELIC. Už český distribuční slogan nás připravuje na "něco z Vetřelce, něco z Predátora, něco z Terminátora" a předjímá tím hlavní zdroj zábavy při sledování filmu a sice rozpoznávání odkud co bylo vykradeno. VETŘELEC (souboj s monstrem v uzavřeném prostoru, vetřelcoidní look monstra, chlapeček utíkající před ním kanálem jako Newt... ) a PREDÁTOR (pohled monstra, schopnost zneviditelnit se, finální "pravěký" souboj s ním v džungli... ) jsou jasné a nakonec jsem se dočkal i zraněného černocha z T2, co odpálí základnu a dokonce scény z JURSKÉHO PARKU. S tímhle ale problém nemám, ten mám s tím, že je to celé hrozná nuda. Mark Dacascos sem byl bohužel obsazen jen kvůli exotické tváři a ani jednou si nekopne, to Jurgen Prochnow odvedl docela zábavného záporáka. Takže za něj a za akční finále s maketou helikoptéry ( najdete zde - http://www.youtube.com/watch?v=k2jBDVs_LOo ) půl hvězdičky. Distribuce u nás: Video-Spoj.(23.1.2009)

• Shakeus

Příšerný film, kterému dominuje jeden neuvěřitelně špatný trik. Hrozně jsem se nudil a už tu kravinu chtěl vypnout, když tu náhle, kousek od hlavního hrdiny spadne, asi na čtyřech snímcích, helikoptéra. To mě dokonale pobavilo, něco tak neskutečně špatného jsem snad nikde jinde ještě neviděl. Takže i u takového filmu se člověk může na několik minut zasmát.(16.11.2009)

V době, kdy jsem ještě chodil na základní školu, jsem tohle akční sci-fi béčko sjel u kámoše, který měl originální VHS, aspoň desetkrát. Je to sice až nechutná vykrádačka VETŘELCE a PREDÁTORA, ale na to já vcelku seru, protože William Mesa mi nepříjde jako režisér, který by sám sebe bral nějak vážně. Společně s Dacascosem a Balacauem se starají o solidní porci nenáročné zábavy a to mě osobně bohatě stačí. Výtku bych měl směrem k "počítačovým" efektům, které vypadají dost shitovně. Dalo se to, dle mého, zvládnout bez nich, protože ruční práce maskérů není ve filmu vůbec špatná.(27.2.2007)

• Martanecek007

Vemte lacinou verzi postavy insiporavnou kultovním Vetřelcem, pošlete jí do nějaké té džungle, nastražnte na ní všelijaké pasti, ať to má pořádný nádech Predátora a nechte se dobrovolně sežrat tímto "paskvilem", který tyto dva úžasné filmy jedině uráží. Nekutečná vykrádačka, která mě zaujala leda svým prvotním, chvilkovým a poutavým námětem. Jelikož jsou ještě mnohem větší bobky (bohužel) ve filmovém světě, než je tohle, tak tu jednu hvězdu tedy dávám, ale jsem zhnusená z toho, jak se někdo snaží kopírovat mojí oblíbenou postavu (Vetřelce) a udělat z toho takovou kravinu.(7.1.2016)

Tak nevím, viděl jsem daleko horší sračky, než tohle. Je pravda že je to béčko a někde jsem slyšel že to bylo dokonce v kinech z čeho bych zvracel, ale to nevím jestli je pravda. Nicméně film je strašný béčko o lovu netvora a lidech kterých se dneska natáčí 100 díky Syfy channelu. Takže za mě 3*. Je to sice blbej film a Prochnow je tu šíleně hrozně přehrávající a Dacascos je mi celkem nesympatickej, ale poměrně jsem se bavil, a to nemluvím o totálně směšný scéně s pádem helikoptéry. Ale i přes to všechno je to zábava. Aspoň pro mě.(11.8.2012)