DNA - Stvoření netvora

Charles Wood

Kostýmy:

Robyn Williams
  • Fox85

Hrůza hrůz. Vezměte scénář napsaný odchovancem ústavu pro mentálně choré (který je ale velký fanoušek Vetřelce a Predátora), přidejte absolutní neherce a jednu známější "hvězdu" jako návnadu (zde Prochnow), rozbijte kasičku svojí dcery a za ty peníze natočíte lepší film, než je tento. Nejspíš existují ještě horší filmy, ale stejně je to odpad jako vyšitý.(15.10.2015)

Tak nevím, viděl jsem daleko horší sračky, než tohle. Je pravda že je to béčko a někde jsem slyšel že to bylo dokonce v kinech z čeho bych zvracel, ale to nevím jestli je pravda. Nicméně film je strašný béčko o lovu netvora a lidech kterých se dneska natáčí 100 díky Syfy channelu. Takže za mě 3*. Je to sice blbej film a Prochnow je tu šíleně hrozně přehrávající a Dacascos je mi celkem nesympatickej, ale poměrně jsem se bavil, a to nemluvím o totálně směšný scéně s pádem helikoptéry. Ale i přes to všechno je to zábava. Aspoň pro mě.(11.8.2012)

• blackJag

Netvor Balacau vzdáleně vypadá jako původní návrhy z PREDÁTORA a snímek s tímto nesmlouvavým vesmírným lovcem i nadále působí jako hlavní inspirační zdroj (pohled netvora, dokonalé mimikry, závěrečná "třenice" v džungli). V tomto směru je DNA opravdu hrozná kopírka (PREDÁTORA + všeho možného), celkem nudí a hloupým jednáním svých postav hodně štve, přesto 3. desítka nejhorších filmů ever?? Když už nic, je film natočen ve skutečné džungli a ne v botanické zahradě, je natočen na kvalitní filmový materiál, takže jeho barvy nejsou jak vyblité lečo a i to otravné děcko je tu nakonec po zásluze odpraveno (i když málo spektakulárně). Klidně bych mohl DNA označit nálepkou špatného filmu (ostatně jím také je), pořád je ale vidět rozdíl mezi sračkami 90. let minulého století a digitálními sračkami dneška - nefalšované nebe a dudy. 40%(23.7.2012)

• Haymar

Občas se nechat tu a tam "inspirovat" či si něco sem tam "vypůjčit", proč ne - pokud se to dělá citlivě, s mírou a s přispěním vlastních nápadů... Ale jen slepě vykrádat (tu predátora, tu vetřelce), bez špetky talentu a vlastní invence, to je pak zaděláno na pořádnej průser - a přesně tím je i DNA - stvoření netvora!(8.1.2009)

• DonPedro

Poskládat dobrou polovinu filmu ze scén, které postupně i na přeskáčku vykrádají Vetřelce a navrch ještě Predátora – tomu říkám umění. A když říkám vykrádají, tak nemyslím nějakou parafrázi, ale pěkně natvrdo přetočený útržek storyboardu. "Inspirované" scény vypadají o sto procent lépe než ubohý zbytek – za ty je první hvězda. A ta druhá je v podstatě za drzost.(3.9.2004)