DNA - Stvoření netvora

Charles Wood

Kostýmy:

Robyn Williams
  • DonPedro

Poskládat dobrou polovinu filmu ze scén, které postupně i na přeskáčku vykrádají Vetřelce a navrch ještě Predátora – tomu říkám umění. A když říkám vykrádají, tak nemyslím nějakou parafrázi, ale pěkně natvrdo přetočený útržek storyboardu. "Inspirované" scény vypadají o sto procent lépe než ubohý zbytek – za ty je první hvězda. A ta druhá je v podstatě za drzost.(3.9.2004)

• beso74

Tvorca špeciálnych efektov William Messa si kdesi v polovici 90-tých rokoch zamanul, že ak vie robiť obstojné efekty, určite by zvládol aj nejaký ten film. Najprv to skúsil so žabkou, alebo priam poriadnou ropuchou ex pani Stallone Brigitte Nielsen v príznačnom filme Smrtiaca Misia, v ktorom takmer priotrávil svoje obecenstvo, potom nasledoval rovnako ne-úspešný mysteriózny horor The Darkening a do tretice to skúsil šťastie práve s DNA. A ako tvorca špeciálnych efektov sa tu nechal inšpirovať hneď tromi filmami: Indiána Jones, Predator a Relic. Výsledok? Vcelku uspokojivý, po tomto tu fiasku, ktoré nezachránila ani prítomnosť takých charizmatických hercov ako Marc Dacascos a Jurgen Prochnow, sa už takmer 20 rokov k réžii nevrátil, huráááááááááááá(4.7.2014)

V době, kdy jsem ještě chodil na základní školu, jsem tohle akční sci-fi béčko sjel u kámoše, který měl originální VHS, aspoň desetkrát. Je to sice až nechutná vykrádačka VETŘELCE a PREDÁTORA, ale na to já vcelku seru, protože William Mesa mi nepříjde jako režisér, který by sám sebe bral nějak vážně. Společně s Dacascosem a Balacauem se starají o solidní porci nenáročné zábavy a to mě osobně bohatě stačí. Výtku bych měl směrem k "počítačovým" efektům, které vypadají dost shitovně. Dalo se to, dle mého, zvládnout bez nich, protože ruční práce maskérů není ve filmu vůbec špatná.(27.2.2007)

• Shakeus

Příšerný film, kterému dominuje jeden neuvěřitelně špatný trik. Hrozně jsem se nudil a už tu kravinu chtěl vypnout, když tu náhle, kousek od hlavního hrdiny spadne, asi na čtyřech snímcích, helikoptéra. To mě dokonale pobavilo, něco tak neskutečně špatného jsem snad nikde jinde ještě neviděl. Takže i u takového filmu se člověk může na několik minut zasmát.(16.11.2009)

• Martanecek007

Vemte lacinou verzi postavy insiporavnou kultovním Vetřelcem, pošlete jí do nějaké té džungle, nastražnte na ní všelijaké pasti, ať to má pořádný nádech Predátora a nechte se dobrovolně sežrat tímto "paskvilem", který tyto dva úžasné filmy jedině uráží. Nekutečná vykrádačka, která mě zaujala leda svým prvotním, chvilkovým a poutavým námětem. Jelikož jsou ještě mnohem větší bobky (bohužel) ve filmovém světě, než je tohle, tak tu jednu hvězdu tedy dávám, ale jsem zhnusená z toho, jak se někdo snaží kopírovat mojí oblíbenou postavu (Vetřelce) a udělat z toho takovou kravinu.(7.1.2016)