DNA - Stvoření netvora

Scénografie:

Charles Wood

Kostýmy:

Robyn Williams

Tak nevím, viděl jsem daleko horší sračky, než tohle. Je pravda že je to béčko a někde jsem slyšel že to bylo dokonce v kinech z čeho bych zvracel, ale to nevím jestli je pravda. Nicméně film je strašný béčko o lovu netvora a lidech kterých se dneska natáčí 100 díky Syfy channelu. Takže za mě 3*. Je to sice blbej film a Prochnow je tu šíleně hrozně přehrávající a Dacascos je mi celkem nesympatickej, ale poměrně jsem se bavil, a to nemluvím o totálně směšný scéně s pádem helikoptéry. Ale i přes to všechno je to zábava. Aspoň pro mě.(11.8.2012)

• choze

Pamatuju, že svého času to tenhle videošrot dotáhl až do našich kin a to ve stejném roce, kdy v nich úřadoval i spřízněný a samozřejmě mnohem lepší Hyamsův RELIC. Už český distribuční slogan nás připravuje na "něco z Vetřelce, něco z Predátora, něco z Terminátora" a předjímá tím hlavní zdroj zábavy při sledování filmu a sice rozpoznávání odkud co bylo vykradeno. VETŘELEC (souboj s monstrem v uzavřeném prostoru, vetřelcoidní look monstra, chlapeček utíkající před ním kanálem jako Newt... ) a PREDÁTOR (pohled monstra, schopnost zneviditelnit se, finální "pravěký" souboj s ním v džungli... ) jsou jasné a nakonec jsem se dočkal i zraněného černocha z T2, co odpálí základnu a dokonce scény z JURSKÉHO PARKU. S tímhle ale problém nemám, ten mám s tím, že je to celé hrozná nuda. Mark Dacascos sem byl bohužel obsazen jen kvůli exotické tváři a ani jednou si nekopne, to Jurgen Prochnow odvedl docela zábavného záporáka. Takže za něj a za akční finále s maketou helikoptéry ( najdete zde - http://www.youtube.com/watch?v=k2jBDVs_LOo ) půl hvězdičky. Distribuce u nás: Video-Spoj.(23.1.2009)

• Dan9K

Naprosto zbytečně podceňovaný film. Rozhodně se nejedná o 22. nejhorší film v historii a něco, co by si zasloužilo pod deset procent. Je to zkrátka rutinní béčko, které nepřichází s ničím novým, ale dívá se na něj fajn, a není v něm nic vyloženě hloupého a směšného. Když se to srovná třeba s jinými filmy z top žebříčku nejhorších, u kterých je člověku neuvěřitelně stydno, je tohle naprosto normální pokoukaná. Ani často deklamovaný pád helikoptéry nebyl nijak extra směšný. Znám daleko horší efekty, tohle ještě docela šlo.(2.3.2013)

• blackJag

Netvor Balacau vzdáleně vypadá jako původní návrhy z PREDÁTORA a snímek s tímto nesmlouvavým vesmírným lovcem i nadále působí jako hlavní inspirační zdroj (pohled netvora, dokonalé mimikry, závěrečná "třenice" v džungli). V tomto směru je DNA opravdu hrozná kopírka (PREDÁTORA + všeho možného), celkem nudí a hloupým jednáním svých postav hodně štve, přesto 3. desítka nejhorších filmů ever?? Když už nic, je film natočen ve skutečné džungli a ne v botanické zahradě, je natočen na kvalitní filmový materiál, takže jeho barvy nejsou jak vyblité lečo a i to otravné děcko je tu nakonec po zásluze odpraveno (i když málo spektakulárně). Klidně bych mohl DNA označit nálepkou špatného filmu (ostatně jím také je), pořád je ale vidět rozdíl mezi sračkami 90. let minulého století a digitálními sračkami dneška - nefalšované nebe a dudy. 40%(23.7.2012)

• PRobin

OBSAHUJE SPOILERY: Čeká mě nelehký úkol: Jak popsat tenhle film tak, abych nekopíroval své starší komentáře? Takže se to neodehrává v džungli, ale v tropickém lese. A není tam emzák, ale "pradávný tvor, jaký se na této planetě nevyskytoval" ( a to je doslovná citace :). Pak už je vše jasné. Zlý doktor bažící po penězích, krásná agentka a poslední mohykán se míhají ve filmu, kde je honí kříženec Predátora, vetřelce a raptora ( tedy chlápek v oslizlém gumovém obleku). Osobní linku obstarává malý chlapeček, který se všude ztrácí a nakonec umře. Celek navíc připomínal černé divadlo, protože režisér spoléhal na hrůzu nahánějící kombinaci světla a stínu ( tma, tma, kanál, tma a lampička), během které se nic nestalo ( kluk se ztratil v kanálu honěn gumákem a já jsem usnul). Po probuzení jsem zjistil, že kluk vylezl z kanálu honěn vojáky ( zbytečný kompars, netřeba zmiňovat). Pak běhání a zmiňovaná smrt kluka a nejdetailnější vykrádačka Predátora (včetně navázaného kmene a predátořího pohledu). Poslední mohykán navíc ani nepolíbí agentku, jen v helikoptéře odlétají vstříc zapadajícímu slunci. Toliko k romantické lince tohoto díla :)(31.3.2013)