Interceptor

Scénografie:

Gary T. New

Kostýmy:

Tricia Gray

Letecký kapitán Winfield je pověřen úkolem . otestovat neviditelného Stealtha. Dojde ale k nehodě a oni se musí katapultovat. Kapitán pak je předvolán před soud a letí dopravním letadlem, kde je naložen tajný náklad. To je přepadeno teroristy a akce začíná (( ::(6.2.2006)

Interceptor sice neobjevuje ameriku ale docela to odsejpá a navíc má tři esa v rukávu: vcelku přesvědčivého Divoffa (výjimečně klaďase), úlisě démonického záporáka (jako vždy) Prochnowa a poměrně hutnou, temnou atmosféru (a jednoho hnusnýho hada :)) Navíc nostalgické vzpomínky mi prostě nedovolí dát míň jak 3*(27.5.2010)

• Rakosnicek77

Děsivá slátanina po všech stránkách :-( Koukat jen v sebeobraně a ohrožení života :-) Dal jsem dvě třetiny, víc fakt nešlo zkousnout...(25.10.2015)

• choze

LET ČERNÉHO ANDĚLA, SUPERPILOT a INTERCEPTOR. Tři stíhačková béčka spojená jmény dvojice později prvoligových scénáristů Johna D. Brancato a Mikea Ferrise (HRA, TERMINÁTOR 3, TERMINATOR SALVATION). První jmenovaný snímek docela ušel, druhý jsem neviděl a třetí je strašlivě nudný šit, který u nás distribuoval Intersonic. Zajímavé na něm je jen to, že vznikl v roce 1992, kdy se s diehardovskými kopiemi přenesenými do dopravních prostředků roztrhl pytel (PŘEPADENÍ VE VZDUCHU, PŘEPADENÍ V PACIFIKU) a že své dražší kinobratříčky předběhl - měl totiž videopremiéru už v květnu, zatímco oba výše zmíněné tituly startovaly až na podzim. Jelikož die-hard schéma žádá větší prostor než je kokpit stíhačky, je prostinký šablonovitý děj táhnoucí se jako med zasazen do obřího vojenského letadla, které dvě stíhačky převáží a divácká očekávání se záhy smrsknou na jediné - netrpělivé vyhlížení jejich nevyhnutelného závěrečného souboje, který je bohužel jediným v celém filmu.(27.12.2008)

Co Kdyz ten porucik nebude mluvit? bude jeste nezna Angelinu! Prochnow si pred svym propadem do filmovych bazin jeste stihl strihnout super zaporaka v tomhle megabecku jeden z filmu na kterych jsem vyrustal a ted mi trvalo dlouho predlouho nez sem to sehnal a nazor nemenim Divoff dokaze bejt i uveritelnej sympatak co neovlada bojovy umeni teroristy umlati k smrti nebo utopi v hajzlu a predevsim je to sakra dobrej pilot film ma navic neuveritelne stisnenou atmosferu a skvelou hudbu chybi jen presvedcivejsi triky ale je to bcko tak co chtit navic je to prvni kousek tohoto zanru kde se objevil prechod z letadla do letadla pozdejsi snimky boeing 747 v ohrozeni nevyjimave uz to jenom prevzali(8.5.2012)

• - Letouny ve filmu jsou přesnými maketami stealth letounů Lockheed F-117A Nighthawk. (Peklop)

• - Skutečný F-117A nebyl přepadový stíhač (interceptor) a nelétal dvojnásobnou rychlostí zvuku, jak je řečeno v úvodu, naopak to byl podzvukový bombardér. Křídla nešla sklápět jako ve filmu, ve skutečnosti se musela odmontovat. Hubice tankovacího letounu je tak úzká, že se do ní člověk nevejde. Řezáním otvoru v nádrži by okamžitě vybuchly výpary paliva. V záběru výbuchu je místo F-117 stíhačka F-16. (Peklop)

• - Nákladní letoun je C-5 Galaxy, což je i napsáno pod lupou na plánu přepadení. (Peklop)