Klenoty (TV film)

Roger Young

Předloha:

Danielle Steel (kniha)

Jonathan Estrin

50. Zlatý Glóbus za rok 1992 - nominace (2) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Anthony Andrews(4.3.2009)

Pochváliť musím : filmovú výpravu, prostredie.... Nepáčilo sa mi : film bol strašne dlhý, postupne to strácalo šťavu a záver filmu, to bola fraška..... 50%.(2.5.2012)

V rámci bombastického Hollywoodu sentimentálny výlev vystavaný na nudnom klišé, v rámci televíznych vymývakov nadpriemerná romantická záležitosť s úžasnou hudbou, detailne rozkúskovaným životom hlavných postáv, ktoré sa od tých našich veľakrát nelíšia a emocionálnymi situáciami... Je pravda, že sa v tom našla hlavne moja maminka, ale musíte mi dať za pravdu, že nudné pilcherovky na toto zďaleka nemajú.(16.1.2010)

Zďaleka niesom zanietencom Steelovej, ale tento film, síce rozdelený na dve časti som videl asi 2 razy, nakoľko to je veľmi obľúbený film polovičky, a ja som s ňou tak nejak prepozeral ten prvý diel až do konca. Steel a tvorcovia môžu vďačiť hlavnej dvojici, ktorú tvoria dvaja absolútne sympatický predstavitelia (O´toole + Andrews = veľká, v TV veľmi reálne vyzerajúca láska). Druhý diel som nevidel, a ani ma to netrápi. Takže, za prvý diel 4**** , 65,922%(25.8.2014)