Real Jane Austen, The (TV film)

Dokumentární / Drama

Velká Británie, 2002, 60 min

Předloha:

Jane Austen (kniha)

Lesley Barber

Ged Murphy

Kostýmy:

Dinah Collin

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Fajn. Velmi pekne spracovany zivotopis JA. Velmi zive, posobive. Skveli herci!!! Gillian Kearney ako Jane Austen bola perfektna, tak si ju predstavujem :) Chvilu som sa smiala, ze v takomto kratuckom dokumente sa objavil znamy Jack Davenport (urcite ho vsetci pozname z Piratov Karibiku ako Norringtona). Odporucam. (BTW je to i na YouTube)(27.6.2008)

Dramatizovaný dokument o životě Jane Austenové. Skvěle obsazená herečka v roli Austenové. Dokument poskytuje fakta o životě Austenové, její době, často je citováno z jejích děl i dopisů, pro ilustraci jsou použity ukázky z různých adaptací.(29.2.2008)

Snad nejpodrobnější a doufám, že i nejvěrohodnější zpracování života Austenové. Konečně jsem vše viděla v kostce, bez delších sentimentálních a romantických výlevů. Konečně jsem se dozvěděla i něco nového. Konečně jsem spokojená, že vím, co potřebuji a i více.(7.5.2013)