Kemp hrůzy (neoficiální název)

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Horor / Komedie

USA, 1989, 80 min

Fritz Gordon

Bill Mills
  • Flipnic

Oproti předchozím dvoum dílům tohoto u nás méně známého "camp slasheru" je to ještě mnohem horší kousek. Už prostředí, kde se samotný děj odehrává - les a v něm tři tábory čítající tři stany. Vrah je od začátku znám, stejně jako v druhém díle, a chodí si mezi těmito třemi tábory s tím, že se prý má s někým vyměnit. Pak všechny povraždí a pokračuje tak pořád dokola až do konce. Strašlivé herecké výkony, nudné prostředí, již o několik úrovní méně nápadité vraždy, nulové napětí, trapný humor. A hlavně, gore se téměř nekoná, i když některé vraždy jsou docela dobře vymyšlené. Kamera klasicky uhne někam do háje. Prostě trapárna jakých vznikly v 80. letech stovky. Bohužel se úroveň předchozích dílů už vůbec nepodařilo udržet ...(25.11.2008)

• darkrobyk

Podprůměrná záležitost stejně blbá jako jednička. Dvojka se vydařila, ale trojka je opět mizerie. Jen občasné vtipné hlášky a kopice mrtvol si zaslouží maximálně dvě hvězdy. Angela se snaží býti cynická, ale tím, jak si vraždy odůvodňuje, svůj cynismus popírá. Koneckonců ani vraždění příliš originální není - umlácení, upálení, rozdrcení pádem z výšky (cha, už vidím, jak tam tu nebožačku sama vytáhne) a sekačka na trávu (byla by fajn, kdyby se trikoví specialisté trochu namáhali). Ať už lítají sekery, nebo se míhá nůž, strach mít nebudete. Plus si ještě zaslouží metalová hudba... ,,Použiješ na mě nůž, vrtačku, kyselinu z baterií nebo mi usekneš hlavu jako synovi?" ,,Ne, pistoli!"(29.7.2014)

• tron

Hardcore panna (alias panna z presvedčenia) Angela sa vracia po tretí raz a tvorcovia sa sériu snažili uzavrieť premostením na jeden z predchádzajúcich dielov, nakoľko v trojke proti (rafinovane zamaskovanej – má parochňu) Angele štartuje otec jednej z jej obetí – náhodou policajt, ktorý je presvedčený, že keď ju stretne, zabije ju. Nakoniec ale o žiadny ultimátny súboj nejde. Vraždy sú síce kruté (kosačka na hlave, odtrhnuté ruky), ale je vidieť iba to, ako k nim dochádza a nie výsledok Angelinej krvavej roboty. Prvé dve časti neboli nijako enormne brutálne, ale predsa len sa našlo dosť krvi a sexu a umierali dokonca aj malé deti. Trojka bola evidentne značne cenzurovaná resp. prestrihávaná, čo pôsobí trocha... trocha... zvláštne. Postavy, herecké výkony, scenár, dialógy, nič z toho samozrejme nemá veľký zmysel hodnotiť. Ale Angela je ako hororová persóna celkom zaujímavá, polo-kultová záležitosť.(15.2.2017)

• petero

Oproti dvojke je funny stránka jasnejšia, no opäť nefunguje. Na hororovú sa nepritlačilo vôbec, opäť je nulová. Vraždy sú divné, hlavne použitým nástrojom, náklaďák hneď v úvode, suchý konár (WTF), kde sa vzala tu sa vzala elektrická kosačka na trávu (heh), jedine sekera je OK. Vraždy sa odohrajú v zlomku sekundy a sú poväčšinou mimo záber, takže prd z toho. Slabá séria, jedine jednotka stojí ako tak za pozretie.(21.8.2008)

• rollman1

Bože!!! kde to spěje ? Ano, mordy jsou efektivní a bodycount obsáhlý, ale kde je logika? Atmosféra ? I tady jsou postupně zabíjeni hloupí teenageři, kterým to vlastně budete přát aby už zdechli a i tady už předem víte , kdo umře a jak to skončí. No jako pokračování nejslabší článek série. jako podívaná bez mozku ? proč ne ?(5.8.2012)