poster

Černý stín

 • anglický

  The Death

 • portugalský

  A Falecida

 • anglický

  The Deceased

Drama

Brazílie, 1965, 90 min

Režie:

Leon Hirszman

Scénář:

Eduardo Coutinho

Střih:

Nello Melli
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Terminus
  ****

  Film z dob, kdy „Ademir [fotbalista týmu Palmerias São Paulo] znamenal tolik co Pelé“ – nemocná Zulmira se upne k výroku kartářky a živí v sobě obavy z uhranutí. Film, jehož důležitou část tvoří přístup hrdinů k fotbalové kultuře. „To je pech, ztratit ženu před důležitým zápasem!“, říkají čerstvě ovdovělému Toninhovi kamarádi. Muž se však na zápas vydá. Co na to ale jeho svědomí? V hlavní roli poznáme Fernandu Montenegro, protagonistku ceněného Hlavního nádraží.(16.8.2005)

 • Dr. Hawkeye
  ***

  Černý stín (A Falecida) aka Nebožka aka The Death aka The Deceased*** Brazílie 1965*** Režie: Leon Hirszman*** Scénář: Eduardo Coutinho, Leon Hirszman (podle hry Nelsona Rodriguese)*** Kamera: José Medeiros*** Hudba: Radamés Gnatalli*** Střih: Nello Melli*** Hrají: Fernanda Montenegro (Zulmira), Paulo Gracindo (Gui-marães), Ivan Cândido (Toninho), Nelson Xavier, Joel Barcellos, Dinorah Brillanti, Hugo Carvana, Lucy Costa*** Jazyk: Portugalština*** 90 minut*** Hlavní hrdinka si vysní velký a slavný pohřeb. Peníze, které si našetřila si však po její smrti užívá muž a ona je pohřbena v té nejlevnější rakvi. Film využívá flashbacky, čímž činí tento lehce cynický snímek ještě atraktivnější.(28.1.2008)

 • Velemír
  *****

  Depresivní, tíživý, bezútěšný, ale také neobyčejně působivý - takový je film o ženě, připravující se na svou smrt - tíseň prosakuje z každého milimetru celuloidu - všechny plány zúčastněných osob jsou zmařeny a zůstává jen zoufalství…(6.2.2007)