Mongoland (festivalový název)

Mongoland

Komedie

Norsko, 2001, 84 min

• hygienik

Arild Østin Ommundsen sa stále kochá a ako vidím vždy aj kochal nezávislými filmami (artom sa to nazvať nedá.) Prirovnania k Nude v Brne sú vystižné, rozdiel je len v tom, že tá česká ma bavila, ale tá nórska ma irituje.(8.3.2018)

Takový malý milý film z Norska. :-)(31.7.2019)

Konečně jeden z filmů, kde nemusím hledat kdo koho hraje. Pia je Pia, Kristoffer je Kristoffer a tak dál, paráda. Na debut Arilda Ommundsena to není vůbec špatný snímek i když tu předloženou formu barevné minulosti a černobílé současnosti jsem už v některém jiném filmu zaregistrovala. Soucítila jsem s Kristofferem, protože fobie z dopravních prostředků mně není až tak vzdálená a soucítila jsem s Piou, protože ta nejistota v jejich vztahu musí být psychicky ubíjející. Možná ještě hlubší prokreslení postav a vypíchnutí jejich emocí by Mongolandu určitě prospělo. Tak to vidím možná ale jenom já.(17.10.2016)

Jeden z prvních filmů, ve kterých si zahrál Kristoffer Joner. Taková norská Nuda v Brně. A nejen díky tomu, že film je zčásti černobílý. Zprvu měl být černobílý úplně, ale pak zbyl nějaký barevný materiál z natáčení filmu Detektor, takže byl Mongoland zpestřen barevnými flashbacky do minulosti. Příběh se odehrává ve Stavangeru (takové norské Brno) před Vánoci. Pia se vrací po půl roce v cizině a chce najít Kristoffera, aby zjistila, zda spolu ještě chodí. Potkává se spoustu všelijakých lidiček s občas prapodivnými životními trápeními. V podstatě jde o takovou skládanku stavangerských vtípků, kterou trochu drží pohromadě příběh Pii a Kristoffera. Za zmínku možná stojí i to, že všechny postavy jsou pojmenované po hercích, kteří je hrají.(20.7.2007)

hmm, čakal som predsa len čosi viacej, súc namaškrtený nórskymi komédiami z posledných 15-20 rokov. Nevadil mi prechod zo šedivej prítomnosti do farebnej minulosti, ale námet ma až tak nezaujal.(26.10.2016)

• - Film měl být původně kompletně celý černobílý. (Pumiiix)