Město v ohrožení

Ellen Fine

Scénografie:

Algis Garbačiauskas
  • jatamansi

Další z řady katastrofických filmů, na který do pár hodin zapomenu. Koprodukce se projevila v nesourodé změti jmen, vědců, a protože i Litva, odehrává se hlavně v Rusku. Kontrolovat tam ale přijedou z nadnárodní společnosti. Pochopitelně nemohou chybět odborníci z USA. Černobyl se skloňuje ve všech pádech. „Už mi neříkej, co mám dělat. Už nejsme manželé.“ Protože do dramatu musí být zakomponován milostný příběh, případně manželský problém. A nezvladatelní teens.(16.6.2008)

• MM_Ramone

Zemetrasenie vážne poškodí zastaralú jadrovú elektráreň niekde v Rusku. Americkí odborníci, ktorých tam zoslalo samo nebo, sa snažia zachrániť túto nepríjemnú situáciu. Primitívny scenár. Ale to nie to najhoršie s čím som sa pri sledovaní toho titulu stretol. Musel som sa prekúsať podradnými hereckými výkonmi, lacnou kanadsko-litovskou produkciou, impotentnou réžiou Maďara Tibora Takácsa a smiešne úbohými filmovými trikmi, ktoré sú urobené skutočne veľmi amatérsky. Je to nepodarený, nízkorozpočtový video film. Odpad!(31.1.2010)

• Vědma

Nepočítala jsem, kolikrát ve filmu zazněla replika "Neboj se, to bude v pořádku!", ale bylo to x-krát. Vzhledem k tomu, že hrozil výbuch elektrárny, byl ten optimismus napováženou. No ale nakonec to v pořádku bylo. Herecké výkony byly vynikající. Obzvlášť osazenstvo elektrárny bylo úžasné. :-D To jak mě televize zásobují podřadnými katastrofáky je super. Příští týden bude nějaká Divoká sopka nebo co. Už se těším.(13.1.2012)

• Picour

Pohádkově laděná představa jaderné katastrofy na pozadí katastrofy přírodní. Možná nečekáte zázraky, ale výsledek předčí vaše očekávání. Fešná dáma prohánějící se po jaderné eletrárně ve světříku s výstřihem, poloha elektrány, kterou lze zatopit otevřením protipovodňových vrat a konečně finální pohodové zatopení palivových tyčí rožhavených na několik set stupňů vodou bez jediného výbuchu a následku. Science fiction mám rád, ale co je moc, to je moc.(14.1.2012)

Rusko je nebezpečná země. Zastaralé nekvalitní stavby, nezodpovědní jedinci a každou chvíli zemětřesení. A v takových příšerných podmínkách chce jedna americká firma provozovat poblíž Moskvy jadernou elektrárnu. Vážné problémy na sebe pochopitelně nenechají dlouho čekat. Milióny lidských životů jsou v ohrožení. Naštěstí se v elektrárně vyskytuje i jeden chytrý taťka a jeho bývalá, ještě chytřejší, manželka. A je to pár chytrý opravdu strašně hrozně moc, neboť jsou z USA. Tradičně mají i dvě nezodpovědná, lehce dementní, dospívající dítka. Naštěstí nakonec geniální mamka s taťkou svět zachrání. Samozřejmě taťka musí, jako vždy, zachránit ve finále i životy svých lehce retardovaných teenagerů, kteří jsou tam, kde být nemají. Při této misi zachrání život i zraněné učitelce své dcery, což je jasný bonus navíc a pro diváka ona pomyslná třešínka na dortu. Fanoušek špatného filmu se nemůže ubránit pocitu, že Tibor Takács umí točit ještě hůř, proto jen 80%.(23.10.2012)