Mikuláš? Ano, já totiž mám dvě jména. Mikuláš Bedřich, protože tatínek byl Mikuláš, něco jako byl Mikuláš Aleš a maminka, ta měla strašně ráda Smetanu, tak jsem taky Bedřich. Cyklus životních a profesních eskapád smolařského houslového virtuosa Mikuláše Myslivečka by patrně nebyl tak zábavný, nebýt Jaroslava Duška a jeho vybroušené slovní ekvilibristiky. Jenže hláška stíhá hlášku a nakonec se z toho vyklubala solidní komedie, která neurazí a tu a tam srdečně pobaví. Navíc naprosto dokonalá vsuvka v podobě sžíravé parodie tzv. uměleckého snobismu a jako vždy typově přesný Marek Vašut v roli egoistického hňupa.(3.7.2016)

Pohodová ničím neurážející televizní podívaná s výborným Duškem v hlavní roli. Většina herců své party sehrála s lehkou přřirozeností, scénář a z něj plynoucí děj je sepsán relativně zábavně a v odlehčeném duchu. Superlativy na toto dílko pět nehodlám, ale stejně tak jej nebudu ani zatracovat, či vinit z plagiátorství. Myslím, že 3 hvězdičky jsou minimum, co si tenhle snímek zaslouží.(6.8.2007)

• Phillo

Formálny film s veľkou dávkou nudy a neoriginality, ktorý sa až priveľmi snaží byť niečím diametrálne odlišným. Avšak stokrát omielaný príbeh nezachráni ani vynikajúci Dušek v hlavnej úlohe, ktorému už nikto nesekunduje. Absolútnym vrcholom trápnosti je Marek Vašut, ktorý kde sa zjaví tam sa zjaví (a že sa teda zjavuje dosť často) stále hrá to isté a to „bohatého gentlemana, ktorému niekto lezie do kapusty“. 30%(10.8.2007)

Trochu klišózní, ještě tolik neokoukaný Dušek se snažil, ale občas skřípal, až to bolelo. Ostatní herci byli mimořádně slabí, nevýrazní a jejich výkony byly přinejmenším amatérské. Až na jednu vyjímku: výtečná a krásná Alena Antalová to stačila odtáhnout sama, přestože taky nic nezahrála. Jasný důkaz toho, že milý úsměv a něžná krása láme i ty nejotrlejší:-)))(6.8.2007)

Mám rád filmy, o ktorých som predtým nepočul, ale keď večer zapnem TV, že si pozriem 5 minút a idem späť, v skutočnosti ho vydržím sledovať až do konca. Společník je presne takým filmom. Na to, že ide o tv produkciu ma veľmi potešil jemným humorom a nadpriemernými hereckými výkonmi (Dušek & Alena Antalová RULEZ!). P.S.: Od psa hlavneho hrdinu by sa kaskadérskym kúskom mohol učiť aj Komisár Rex :o)(27.8.2009)