Reklama

Reklama

Slovácko sa nesúdí

(seriál)
Komedie
Československo, (1975–1984), 7 h 9 min (Minutáž: 31–43 min)

Režie:

Petr Tuček

Předloha:

Zdeněk Galuška (kniha)

Hrají:

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Museli by ste hľadať poriadne dlho a prejsť nejednu dedinu, či mestečko, aby ste našli takých, ktorí by sa im aspoň trochu mohli rovnať. Pagáč a Klásek sú jednoducho príliš svojrázni muži na to, aby ste ich stretli iba tak. Týchto dvoch už sotva môže niečo prekvapiť. Azda len strata zmyslu pre humor, ktorým vyriešia každý problém. Bez akéhokoľvek zaváhania... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (177)

max15 

všechny recenze uživatele

Tož tento seriál sa ně opravdu moc lúbil. Zaprvní protože je to tady ze Slovácka, zadruhé protože tam nejsú žádně trapné vtipy, ale naopak takové věci keré sú směšné a možú sa stat no a zatřetí protože je to ze života na dědině. Mosím súhlasit s Isherwoodem, ten tvůj komentář je velice výstižný. Akorát ně tam vadijú ti herci z Čech, keří směšně napodobujú toto slovácké nářečí. ()

Jello Biafra 

všechny recenze uživatele

Som Záhorák a Moravské Slovácko je ako múj druhý domov. Oblast kde sa natáčal tento seriál je mi velmi dobré známá. Jura Klásek a Matúš Pagáč tu zažívajú samé dobrodružstvá a dokonalo nás bavjá. Tak neváhajte a podívajte sa na tento podla mňa kultový seriál, kerý má stále tú neopakovatelnú atmosféru. Fírnajs kurník. ()

Reklama

Mylouch 

všechny recenze uživatele

Kožuchy a pohodička na pomezí momentky z moravského života a divadelní stylizace s půvabnou ♫ hudbou a barvotiskovými stylizacemi předělů. Z mého pohledu vysoko převyšuje myjavského příbuzného Sváko Ragana s týmž Kronerem. Silný komediální standard 70.let (1. 6-dílná řada za účasti J.Dietla) a jeden z vrcholů P.Tučka. Kamera: Jiří Kolín ()

waxtrax 

všechny recenze uživatele

Zvláštní pozornost na tomto seriálu si zaslouží šestý díl s názvem Medicína. Zde totiž jednu z hlavních rolí, roli zlé a pomlouvačné tetky Peléščeny, ztvárnila neblaze proslulá Světla Amortová. Symbiózu povah této herečky a její postavy dokázali tvůrcové nejen ztvárnit v ději samotném, ale i v závěrečném monologu Jozefa Kronera: "Těžko sa léčí ludé, kteří pro zlé řeči žijů. Protože zlá povaha obyčajně roste ze závisti. A zlostné srdce sa daleko hůře léčí, než nemocný břuch." Lépe snad osobní profil a osud Světly Amortové vystihnout nelze. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Některé díly jsou naprosto famózní, střed seriálu nuda a pak se to opět zvedá. Místy herci vypadávají z rolí bo jsou přece jen z Prahy. Možná trochu víc preciznosti by bývalo nezaškodilo, ale jinak dobrá zábava, rozhodně filozofii Slovácka v tom člověk pochytí. Doporučuji vřele tento národopisný seriál.... ()

Galerie (8)

Zajímavosti (14)

  • Oldřich Velen v jednom rozhovoru tvrdí, že celý štáb v důsledku natáčení zemřel na cirhózu jater. (sator)
  • V závěru poslední epizody se objevuje autor seriálu Zdeněk Galuška. (M.B)
  • Natáčení seriálu bylo velmi náročné, protože herci Velen a Kroner trávili hodně času v místních sklípcích a členové štábu je často museli dlouho hledat. Nakonec to produkční vyřešil tím, že si opatřil brokovnici a před začátkem natáčení vyšel na náves a několikrát vystřelil do vzduchu, což bylo slyšet i ve sklípcích po celé vesnici, a oba herci na ten signál přiběhli na plac. (raininface)

Související novinky

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (více)

Reklama

Reklama