Slovácko sa nesúdí (TV seriál)

Komedie

Československo, 1975 - 1984, 7 h 9 min (Minutáž: 12x31 min)

Petr Tuček

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek, Jiří Tomek, Stanislav Tříska, Václav Kyzlink, Slávka Budínová, Karel Augusta, Svatopluk Skopal, Oldřich Navrátil, Vladimír Švabík, Vlastimil Brodský, Terézia Hurbanová-Krónerová, Arnoštka Mohelská, Jaroslav Dufek, Miriam Vránová, Nataša Baženová, Alois Liškutín, Stanislav Zindulka, Rudolf Šimara, Jaroslav Tuček, Zdeněk Ševčík, Hana Zaoralová, Michaela Čuperová, Michal Dočolomanský, Jana Švandová, Miroslav Středa, Adam Matejka, Zdeněk Maryška, Josef Karlík, Jiří Přichystal, Karel Hlušička, Bronislav Poloczek, Milena Steinmasslová, Soňa Valentová, Ladislav Mareček, Karel Kabíček, Ladislav Šamlot, Jana Hliňáková, Miroslav Mikulička, Karel Polášek, Michal Nevěčný, Milan Holubář, Eva Matalová, Helena Kružíková, Jaromír Roštínský, Světla Amortová, Zora Jandová, Jan Skopeček, Svatopluk Matyáš, Jan Kuželka, Daniel Dítě, Natalie Švabíková, Marie Beránková, Jana Gazdíková, Jindřich Světnica, Jan Pohan, Helena Trýbová, Vítězslav Jandák, Jiří Kodet, Aleš Jarý, Jaroslav Sypal, Oto Filip, Jaroslav Kyncl, Luboš Vraspír, Antonín Kala, Jan Vlasák, Jaroslav Kaňkovský, Karel Adam, Radek Balaš, Ota Filip, Josef Pospíšek, Eva Josefová, Jiří Binder, Michal Tomek, Kateřina Kolínová, Petr Kubík, Renata Javoříková, Milivoj Voltner, Magda Skopečková, Olga Rastická, Ladislav Svoboda, Zdeněk Blažek

Som Záhorák a Moravské Slovácko je ako múj druhý domov. Oblast kde sa natáčal tento seriál je mi velmi dobré známá. Jura Klásek a Matúš Pagáč tu zažívajú samé dobrodružstvá a dokonalo nás bavjá. Tak neváhajte a podívajte sa na tento podla mňa kultový seriál, kerý má stále tú neopakovatelnú atmosféru. Fírnajs kurník.(13.5.2012)

Jedním slovem: geniální! :D Více slovy: nevěřila bych, že mě něco tak prosťoučkého a neduchaplného dokáže zaujmout! Možná to bylo herci nebo já nevím čím, zkrátka mě to dostalo. Pět hvězdiček bez váhání :))) Jen mi prosím vás někdo řekněte, co znamená "nesúdi" - to asi nebude nesoudí, co :D (klidně do zpráv, vážně mě to zajímá) :) :D(27.6.2012)

Jako malému se mi tento seriál opravdu nelíbil. Nicméně postupem času jsem si ho prostě zamiloval. Rozhodně dělá dobré jméno tehdejší české kinematografii. Uřímné a uvěřitelné herecké výkony, Slovácko, smysluplný scénář a i fakt, že né všechny díly dopadnou happyendem a spravedlivě. Řekněme si na rovinu, kdo nemá rád stařečka Pagáče a Juru Kláska je opravdový škarohlíd a pražáček.(22.6.2010)

Jako malý jsem seriál moc nechápal. Jeho poetika na někoho, kdo do té doby v podstatě neviděl živou kozu, moc nezabírala a většině zápletek jsem nerozuměl, stejně jako tomu nářečí. I když už se od té doby spousta kamarádů skrze kvašené slivky postarala, abych měl k oné kultuře přeci jen blíž, tohle asi nikdy nebude můj šálek humoru.(8.12.2006)

"Toš sa nepaprč, pazúre hlúpy." Já se tedy ani trochu nepaprčím. Jenže jsem se jako zkušený lingvista pokusil sledovat tento seriál bez titulků a jsem z toho tak trochu pazúr. Nicméně sranda to je celkem solidní, ale na poli hudebním jsem raději, když cimbál zůstane v garáži a na poli módy, když se kroje venčí jen na maškarním. A na Slovácko jsem se bez tlumočníka odvážil vyrazit jen jednou, což už nikdy neudělám.(14.9.2016)

• - Oldřich Velen v jednom rozhovoru tvrdí, že celý štáb v důsledku natáčení zemřel na cirhózu jater. (sator)

• - Seriál se natáčel v několikách vesnicích, například v Hluku, Petrově, Pavlově, Svatobořicích-Mistříně, Vlčnově, Veletinách, Vacenovicích, Ostrožské Lhotě a Hradčovicích (konkrétně scény z hospody). (M.B)

• - V seriálu hraje manželku Jozefovi Kronerovi jeho skutečná žena Terezia Hurbanová-Kronerová. (M.B)