poster

Slovácko sa nesúdí (TV seriál)

Komedie

Československo, 1975 - 1984, 7 h 9 min (Minutáž: 12x31 min)

Režie:

Petr Tuček

Hrají:

Jozef Króner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek, Jiří Tomek, Stanislav Tříska, Václav Kyzlink, Slávka Budínová, Karel Augusta, Svatopluk Skopal, Oldřich Navrátil, Vladimír Švabík, Vlastimil Brodský, Terézia Hurbanová-Krónerová, Arnoštka Mohelská, Jaroslav Dufek, Miriam Vránová, Nataša Baženová, Alois Liškutín, Stanislav Zindulka, Rudolf Šimara, Jaroslav Tuček, Zdeněk Ševčík, Hana Zaoralová, Michaela Čuperová, Michal Dočolomanský, Jana Švandová, Miroslav Středa, Adam Matejka, Zdeněk Maryška, Josef Karlík, Jiří Přichystal, Karel Hlušička, Bronislav Poloczek, Milena Steinmasslová, Soňa Valentová, Ladislav Mareček, Karel Kabíček, Ladislav Šamlot, Jana Hliňáková, Miroslav Mikulička, Karel Polášek, Michal Nevěčný, Milan Holubář, Eva Matalová, Helena Kružíková, Jaromír Roštínský, Světla Amortová, Zora Jandová, Jan Skopeček, Svatopluk Matyáš, Jan Kuželka, Daniel Dítě, Natalie Švabíková, Marie Beránková, Jana Gazdíková, Jindřich Světnica, Jan Pohan, Helena Trýbová, Vítězslav Jandák, Jiří Kodet, Aleš Jarý, Jaroslav Sypal, Oto Filip, Jaroslav Kyncl, Luboš Vraspír, Antonín Kala, Jan Vlasák, Jaroslav Kaňkovský, Karel Adam, Radek Balaš, Ota Filip, Josef Pospíšek, Eva Josefová, Jiří Binder, Michal Tomek, Kateřina Kolínová, Petr Kubík, Renata Javoříková, Milivoj Voltner, Magda Skopečková, Olga Rastická, Ladislav Svoboda, Zdeněk Blažek
(další profese)
 • xenopus
  ***

  Některé díly jsou povedené, některé méně, druhá šestice lepší a celkově lehký nadprůměr. Mému vkusu se nejvíc líbila citlivá epizoda o Jankovi, kozím vrahovi (celkovému posmutnělému vyznění dopomohl zejména klarinetový hudební doprovod) a pak epizoda Hlt za tři krejcary, kterou považuji za nejvtipnější. Nemůžu říct, že bych ze seriálu byl kdovíjak odvařený, vlastně jsem chvílemi zíval. Ale jednou až dvakrát za život to vidět můžu - za kult ho nepovažuji, za nenapodobitelný originál ale určitě ano.(15.3.2016)

 • Master19
  ****

  Tož, vydařené vyprávjání. Všedně-nevšední příběhy, všudypřítomní Pagáč s Kláskem a vsuvky s vymalovanými okraji jsou to, co činí tehnle seriál trošku jiným a tak oblíbeným. Je určitě pravda, že ten, kdo v tomto kraji nikdy nebyl a nenasál jeho jedinečnou atmosféru, nemůže si úplně užít ani příběhy z tohoto seriálu.(11.6.2006)

 • pekas
  *****

  Jo, některé fóry a výrazy jsou tam opravdu skvělé a originální. A jak jdou díly za sebou, zdá se, že i čím dál lepší. Laskavě podaný humor, skvělé nářečí, rodina se u toho po čtyřiceti letech od vzniku pobavila náramně. "Když se toho napiješ, bude z Tebe tři dni vycházet i to, co jsi nikdy nesnědl". 83%(12.8.2014)

 • mr.bredok
  *****

  Mosím sa připójit k těm ogarom a robám co dali najlepší hodnocéní. Sú v tem životní múdra, co neplatíja enem na slovácku. Možu doporučit aj přečténí knížek: Slovácko sa súdí a Slovácko sa nesúdi od Galušky, protože všecko natočené nebylo. Já su z teho pomezí a tož su jednů nohů z valach a druhů ze slovácka a možu řéct že ten folklór tu eště trochu je, ale ztrácá sa a proto je tento seriál tak vzácný.(14.5.2009)

 • Isherwood
  *****

  Tož, ten kdo nebývá v centrumu tehoto kraja, nemože nikdá pochopit, co je na temto seriálu tak fajnového. A plést semkaj jakési hanácké nářečí je capina, protože tentok kraj se jmenuje Moravské Slovácko a kemu to nende pod fúse, ať si hnedkaj chlópne jednu po papuli lebo skončí na kerchově Originální lidová slovesnost vypravěče Zdeňka Galušky patří v místním kraji ke kultu, který vedle modlitebních knížek patří k povinné výbavě každé řádné knihovny. Seriálová podoba tohoto díla mohla sice dopadnout lépe (hlavně někteří pražští herci nikdy nedokáží s lehkostí vyslovit většinu peprných slov), ale naprosto geniální obsazení Jozefa Krónera zvedá toto dílko na úroveň předlohy(25.2.2006)

 • - Kniha pana Galušky se jmenuje "Slovácko sa sůdí", ale zásahem vedení ČT musel být název seriálu změněn. (sator)

 • - Seriál se natáčel v několikách vesnicích, například v Hluku, Petrově, Pavlově, Svatobořicích-Mistříně, Vlčnově, Veletinách, Vacenovicích, Ostrožské Lhotě a Hradčovicích (konkrétně scény z hospody). (M.B)

 • - Jozef Króner a Oldřich Velen byli jediní herci, kteří si zahráli ve všech dílech. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace