Ve třetí epizodě se vše točí kolem Šárky a zejména jejích názorů na módu a úzkoprsé úsudky učitelů, rodičů a vůbec dospělých. Mladá slečna sní o světě módy a módních přehlídek a oblečení se pro ni stává téměř alfou a omegou bytí. V reálném světě se tak dostává do konfliktu s učitelkou, která po ní vyžaduje střízlivější styl oblékání. I kvůli tomu si zve Šárčiny rodiče do školy. Dívka se snaží zabránit nejhoršímu, takže nenápadně ovlivňuje otce Rudolfa, aby ho dostala na svou stranu, což pokračuje sérií jeho reálných i snových konfliktů s učitelským sborem. Jako vždy vše dobře dopadne, čemuž opět napomáhá celá řada zpěváků a zpěvaček, nově například včetně Judity Čeřovské, Karla Štědrého nebo Pavla Nováka, ale také vysněný přílet návrháře Christiana Diora do Prahy. Z dodnes známých písniček v této části zazněla třeba „Pojď se mnou, lásko má“ nebo „Podívej, kvete růže“. (Česká televize)

mikulem

V této epizodě zazní podle mě nejlepší píseň celého seriálu (lepší než Modlitba pro Martu) Denně čekám Marty Kubišové. Je to převzatá píseň, v originále jde o Anyone Who Had A Heart a zpěvačku Dionne Warwick, autorem hudby je Burt Bacharach. V originále je to pomalá soulová skladba. Verze pro Martu je rychlá a má neskutečnou energii, hned s prvními tóny mi naskočí husí kůže. I český text mi připadá lepší než ten původní. Den se zpátky nevrací. Běžně tenhle žánr neposlouchám a tento komentář je pro mě způsob, jak se vypořádat s emocemi, které ve mně ta skladba vyvolává, už od chvíle, kdy jsem ji slyšel poprvé. ()

Marthos

Jak by to vypadalo, kdyby se ve škole dbalo především na promyšlené módní kreace. A na pravdomluvnost. Nádherná karikatura Zdeňka Nejedlého v podání Darka Vostřela! Písničky: Muž a žena (Judita Čeřovská), Pojď se mnou, lásko má (Waldemar Matuška), Bi-bom (Karel Štědrý), Líbej mě, lásko má (Jaromír Mayer a Eva Pilarová), Bráním se dojetí (Václav Neckář), Denně čekám (Marta Kubišová), Jarní víra (Laďka Kozderková), Hádej, hádej (Pavel Novák), Růže kvetou dál (Helena Vondráčková) a dva hity od německé popové a beatové skupiny Joy & The Hit Kids. ()

javlapippi

"Ke mně chodí do krámu nakupovat celé ministerstvo školství!" Rieši sa otázka vhodnosti fintenia sa do školy. Z niektorých populárov sa stanú učitelia, z niektorých žiaci, vzdelávací ústav sa nadmieru liberalizuje, až musí pán otec prehodnotiť už prehodnotený názor. Zahraničie tentoraz reprezentujú dnes už zabudnutí Germáni v botanickej záhrade. Najlepší z celej epizódy je jednoznačne Vostřel, či už ako starý ale jarý riaditeľ vzdelávacieho ústavu alebo fúzatý módny guru z Paríža. Hodne vtipné. "Já nenavrhuju, já zpívám."  ()

sator

O tom že kdyby se chtělo, mohli by děti do školy chodit rády..a že kdybychom s nimi mluvili na rovinu jako s rovnými, všem by se nám to vyplatilo... V tomto díle si zahrála německá pop-beatová kapela Joy & The Hit Kids z Mannheimu, která existovala od roku 1966 do roku 1969. ()

• Tato epizoda byla natáčena na žižkovském gymnáziu Karla Sladkovského. (Dzonysek)
  • V tomto díle si zahrála německá pop-beatová kapela Joy & The Hit Kids z Mannheimu, která existovala od roku 1966 do roku 1969. (sator)