The Last Blitzkrieg

• Slovensko Tajné komando (více)

Ich úlohou je v prestrojení sabotovať a miasť nepriateľa a obsadiť kľúčové pozície pre chystaný útok! Skupinka amerických vojakov plánuje útek z nemeckého zajatia. Nik z nich zatiaľ ani len netuší, že jeden z nich – muž, ktorého poznajú ako seržanta Leonarda Richardsona (Van Johnson) – je v skutočnosti nemecký špión, poručík Hans von Kroner! Krátko nato, ako von Kroner nahlási plánovaný útek svojmu nadriadenému, odvelia ho spolu so všetkými plynulou angličtinou hovoriacimi členmi Wehrmachtu na tajnú misiu. Ich úlohou je postaviť sa v prestrojení do čela ardenskej ofenzívy, sabotovať a miasť nepriateľa a obsadiť kľúčové pozície pre chytsaný nemecký útok! Pre tento účel dostane Von Kroner k dispozícii trojčlenný tím skúsených operatívcov. Jeho „najväčšou hviezdou" je dôstojník Wilitz (Kerwin Mathews), ktorý sa sústavne chvasce tým, ako zneužíval a týral úbožiakov v čase, keď patril k jednotkám SA.... (TV Dajto)

lopja

Celkom dobre spracovany vojnovy film z roku 1959. Trosku nerealny lebo si nemyslim ze syn generala dokaze raz bojovat za nemcov a v momente zmenit stranu, ale celkom dobre sa to dalo pozriet. Urcite odporucam popozerat. ()

brasek

Polozaujímavý vojnový snímok s veľmi hlúpym koncom. Príbeh má miestami tempo, ale niektoré situácie sú naivné a autentické dokumentárne zábery uberajú na hodnote, pretože celé to má zrazu amatérsky charakter. A hlúpy koniec? Samozrejme je absolútne nepredstaviteľné aby nemecký dôstojník zmenil stranu v konflikte. ()

KapitanKuraz

Je to take "hlupucke", ale dobre sa na to pozeralo a ubehlo to ako voda (az som mal pocit ze to netrvalo ani hodinu). Trochu ma vsak sklamal koniec, zasluzil si natiahnut o minutu, dve. ()

Volodimir2

Koncom leta 1944 sa nacistické vojenské sily ocitli pod dvojitým tlakom. Britské a americké armády sa približovali k Tretej ríši zo západu a silná Červená armáda čiže ZSSR z východu. V spojeneckom tábore začali oslavovať úspech a verili, že vojna skončí do konca roka a na Vianoce budú všetci doma. No takéto zmýšľanie sa ukázalo, ako veľmi nepravdivé a to, čo Werhmacht rozpútal v zime 1944 v Ardenskom pohorí, zaskočilo každého. V radoch tejto armády pôsobil aj špeciálny oddiel SS Otta Skorzenyho. Na vyvolanie zmätku v radoch spojencov v prvých dňoch operácie Hitler vyslal za nepriateľskú líniu špeciálnu skupinu po anglicky hovoriacich vojakov SS, oblečených do amerických uniforiem a s americkými zbraňami. Za líniou mali spôsobovať chaos meniť smerovky na cestách, posielať vojakov i celé jednotky nesprávnym smerom a podobne. Napriek Hitlerovým očakávaniam Skorzeného muži prezlečení za amerických vojakov nespôsobili za nepriateľskými líniami priveľa zmätku a mnohí skončili pred popravnými čatami. Tento film je práve o tejto jednotke. ()