The Last Blitzkrieg

Edward Scaife

Hugo de Groot

Sam Katzman
  • brasek

Polozaujímavý vojnový snímok s veľmi hlúpym koncom. Príbeh má miestami tempo, ale niektoré situácie sú naivné a autentické dokumentárne zábery uberajú na hodnote, pretože celé to má zrazu amatérsky charakter. A hlúpy koniec? Samozrejme je absolútne nepredstaviteľné aby nemecký dôstojník zmenil stranu v konflikte.(9.5.2017)

Celkom dobre spracovany vojnovy film z roku 1959. Trosku nerealny lebo si nemyslim ze syn generala dokaze raz bojovat za nemcov a v momente zmenit stranu, ale celkom dobre sa to dalo pozriet. Urcite odporucam popozerat.(13.11.2016)

Je to take "hlupucke", ale dobre sa na to pozeralo a ubehlo to ako voda (az som mal pocit ze to netrvalo ani hodinu). Trochu ma vsak sklamal koniec, zasluzil si natiahnut o minutu, dve.(1.2.2016)

Koncom leta 1944 sa nacistické vojenské sily ocitli pod dvojitým tlakom. Britské a americké armády sa približovali k Tretej ríši zo západu a silná Červená armáda čiže ZSSR z východu. V spojeneckom tábore začali oslavovať úspech a verili, že vojna skončí do konca roka a na Vianoce budú všetci doma. No takéto zmýšľanie sa ukázalo, ako veľmi nepravdivé a to, čo Werhmacht rozpútal v zime 1944 v Ardenskom pohorí, zaskočilo každého. V radoch tejto armády pôsobil aj špeciálny oddiel SS Otta Skorzenyho. Na vyvolanie zmätku v radoch spojencov v prvých dňoch operácie Hitler vyslal za nepriateľskú líniu špeciálnu skupinu po anglicky hovoriacich vojakov SS, oblečených do amerických uniforiem a s americkými zbraňami. Za líniou mali spôsobovať chaos meniť smerovky na cestách, posielať vojakov i celé jednotky nesprávnym smerom a podobne. Napriek Hitlerovým očakávaniam Skorzeného muži prezlečení za amerických vojakov nespôsobili za nepriateľskými líniami priveľa zmätku a mnohí skončili pred popravnými čatami. Tento film je práve o tejto jednotke.(9.2.2016)