poster

Svět tajemných sil (TV seriál)

 • Velká Británie

  The World of Strange Powers

 • Slovensko

  Tajomný svet A. C. Clarkea

Dokumentární

Velká Británie, 1985, 5 h 38 min (Minutáž: 26 min)

Producenti:

John Fanshawe
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (54)

 • Karlos80
  *****

  Pro mě osobně jeden z nejúspěšnějších záhodologických seriálů, zaměřený na paranormální a parapsychologické jevy, od skutečného záhadologa, světoznámého spisovatele, vizionáře, autora světoznámého bestselleru "2001 Vesmírná Odyssea". Pořad byl v naší televizi odvysílán dá se říct jako jeden z prvních svého druhu, v době kdy se takovéto pořady na našich obrazovkách do té doby objevovali jen velmi zřídka nebo přesněji až na nějaké vyloženě vědecko-odborné vůbec. To vše daleko před podobně zaměřeným "Věřte nevěřte" později na Primě. Naposledy to tady u nás běželo snad někdy před deseti lety a už tenkrát to ve mě zanechalo velké a nesmazatelné stopy, a to jsem to k mé smůle bohužel jako puberťák ještě tak dobře nevnímal, alespoň tak jak bych si tedy přál:-) Samozřejmě že jako nejlepší a nejzajímavější se mi tenkrát jevili epizody jako Stigmata: Kristovy rány, duchové v domě ve kterém straší, ale to nebylo zdaleka všechno a těch doposud málo známých a místy stále nevysvětlitelných fenoménu tam bylo zdaleka víc. Tenkrát mi to moje hlava skutečně nebrala, a myslím si že se to vymykalo i kdejakému zdravému rozumu, později mě to však chytlo natolik že jsem se o takovéto věci začal zajímat blíže (četl jsem různé knížky, mimochodem i stejnojmenou, sháněl různé články atd.) Zajímám se o to dodnes a podobné pořady či dokumenty, nevynechám z nabídky televízních programů takřka nikdy. Co se týče uměleckého zpracování, námětu i scénáře a nakonec i samotného perfektního průvodce tak po této stránce je tento pořad téměř bezchybný..(11.3.2007)

 • Skejpr
  *****

  Součást mého dětství, stejně jako Costeaovy dokumenty.(19.3.2008)

 • Gilmour93
  ****

  Důkazem o kvalitě tohoto paranormální jevy řešícího dokumentu je mráz, který vám přebruslí po zádech již při úvodní znělce. Při vzpomínce na kostelní foto mnicha s obličejem podobným masce z Vřískotu jsem na tom podobně jako Mi Nü-Chai..(3.9.2008)

 • Ainy
  *****

  Tento seriál si pamatuju už z dětství. Těšívala jsem se na každý díl, milovala jsem ty záhadné příběhy kterými nás A.C. Clarke provázel(26.7.2012)

 • Phobia
  ****

  Jóó, tohle mě kdysi ohromně bavilo a mrazilo mě z toho... Dnes už nejsem dítě, nad většinou záhad se ošklíbám či pobaveně pochechtávám, ale čas od času něco přece jen zarazí a připomene, že jsou různé divné, nevšední věci mezi nebem a zemí. Fajn bylo, jak se tenhle dokumentární seriál snažil věcem také přijít na kloub, místo aby pouze sypal z rukávu "zaručeně věrohodná" svědectví nadpřirozených událostí. 80%(7.8.2009)

 • mchnk
  *****

  V dětství určitě strach nahánějící křišťálová lebka, dnes absolutní a věčný respekt k autorovi série knih Vesmírná odysea.(27.10.2012)

 • Fingon
  ****

  Tohle dávali fakt dávno... Nedávno se mi podařilo sehnat pár dílů, tak jsem si to zopakoval (celkem 4). Pro zájemce, tyto díly jsou ke stažení na http://www.guba.com(9.10.2007)

 • nash.
  ****

  Ten seriál přitahoval k obrazovce jako magnet a stále patří k těm, na které se nezapomíná. Nejen pro fascinující témata, předkládaná k posouzení způsobem, který divákům ponechával dostatek prostoru pro vlastní názor, ale také díky výtečnému českému znění, které některými hlasy prohlubovalo přítomnou magii až na hranici fascinace. Navíc jeden z mála, který dokonce i logické vysvětlení záhadných jevů podával způsobem, který nenabourával auru tajemství, ze kterého běhal mráz po zádech. Nenechal jsem si ujít jediný díl a dodnes patří k pořadům, které bych opravdu rád viděl znovu.(16.10.2014)

 • anderson
  *****

  "A. C. Clarke v súčasnosti žije na SRÍ LANKE." :-) Kultová veta, ktorá vždy uvádzala túto polhodinovú sobotňajšiu seansu vedy a mystérie. Najviac mi utkvela v pamäti príhoda s kňazom, ktorý raz pred svojou farou našiel "bezodnú jamu", ktorá sa samovoľne zväčšovala a napokon zničohonič zmizla. Hoci sa túto záhadu nikdy nepodarilo objasniť, dodnes ma desí viac než náš HDP. :-) (24.10.2006)(24.10.2006)

 • rawen
  ****

  Jako malé děcko mě tento seriál v TV pravidelně dostával, z nostalgie jsem si ho teď sehnal v originále - je docela zajímavý, ale příjde mi dost odfláknutý, umím si představit daleko lepší příklady paranormálních jevů, než jsou ty, které se objevily v seriálu, chyběla mi například taky samovznícení, levitace, ufo, bermudský trojúhelník apod. Navíc jak mám rád pana Clarka, přišlo mi, že v tomto seriálu hrál jen roli průvodce a jakéhosi "popouzeče" pro tým, který svou práci neodvedl úplně nejlíp. Z nostalgie si to zaslouží tak 7/10 - ale moc rád bych viděl podobnou záležitost, poctivěji odvedenou(24.7.2009)

 • NinonL
  *****

  Tento seriál mě jako dítě fascinoval.(1.6.2013)

 • L_O_U_S
  ****

  Jako malý jsem zhlédl díl o přízracích a ještě několik let potom jsem se bál být sám doma. (310.)(26.12.2007)

 • ilemas
  *****

  Vynikajíci dokument mého oblíbeného spisovatele Arthura.C.Clarka o záhadných jevech, ale chce to zachovat chladnou hlavu, všemu se nedá věřit. Rozhodně bych si přál, aby to vyšlo na dvd.(22.1.2010)

 • Stanley
  *****

  Seriál pojednává o zdokumentovaných záhadných jevech, nevysvětlitelných událostech a zaznamenaných zázracích, vybraných z archivu spisovatele a vynálezce A. C. Clarka, sběratele záhad. Jednotlivé díly seriálu jsou zpravidla zaměřeny každý trochu jiným směrem a Clarke, který pořadem provází, k nim obvykle dodává své poznatky a názory, přižemž vždy zůstává prostor na samotném divákovi, aby si mohl vytvořit názor vlastní na zmíněné fantastické jevy, které se skutečně staly a které se často vymykají racionálním vysvětlením. Nejednou se stáváme svědky nevyvratitelných důkazů o tom, že žijeme ve světě plném záhad, o němž ještě mnohé nevíme a nechápeme. Zároveň však seriál není zaměřen čistě jednostranně, zabývá se i odhalováním kdejakých podvodů vydávajících se za paranormální jevy, takže Clarke se nesnaží jen oslňovat diváky s jeho nasbíranými záhadami a věšet jim tím bulíky na nos, ale jde mu zejména o objasňování nejasných a tajemných skutečností. Nicméně přesto každý po zhlédnutí třeba jen jediné části tohoto výjimečného a velmi poutavého seriálu musí dát za pravdu tvrzení sv. Augustina, že: "Zázraky se nedějí v rozporu s přírodou, nýbrž v rozporu s tím, co o ní víme."(27.4.2004)

 • Dannysek4U
  *****

  Klenot!!!(17.11.2009)

 • Decker
  *****

  Pamatuji si ze tento serial bezel hodne davno (alespon co jsem zaznamenal) na Ceske televizi a vim ze me vzdy hodne bavil a vzdy jsem se tesil na dalsi dil. Objasnovani zahad a jejich vysvetlovani je hlavni myslenkou tohoto skveleho serialu, kterym provazi Artur C. Clarke.(27.9.2004)

 • eye candy
  *****

  Po mašinkách druhý nejlepším mysteriózní večerníček. Pan Clarke se snaží přijít na kloub neobjasněným záhadám (pamatuji si ducha v kostele u varhan, zachyceného na fotografii, to byl myslím jeden z mála případů, které racionální cestou nedokázal Arthur vysvětlit, i když oceňuji jeho teorii o uklízečce) Pokud si dobře pamatuji, za pomoci křišťálové lebky potom v posledním díle vykouzlil létající talíř a zmizel navždy ve vesmíru(26.10.2006)

 • Master19
  *****

  Ta skleněná lebka byla jedna z nejstrašidelnějších věcí, co jsem si kdysi dovedl představit. :-)(29.11.2008)

 • ybuko
  *****

  Arthur C. Clark, vynalezce telekomunikacni druzice.(23.12.2006)

 • Compadre
  *****

  Tajemný svět A. C. Clarka..tak tenhle seriál jsem jako malý absolutně zbožńoval..bohužel jediné co mi po těch letech zůstalo v paměti je strašidelná křišťálová lebka ze začátku každého dílu..sakryš tohle bych chtěl vidět znova!(26.8.2009)

<< předchozí 1 2 3