Saekjeuk shigong

색즉시공

Sex is Zero

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2002, 96 min

Puberťácké, prcičkové, zamilované, nešťastné, bolestivé, nespravedlivé, nechutné. Rozhodně prvních pár minut filmu nic nepojídejte, jinak vám nebude chutnat. (vlastní zkušenost). Film je to pohodový, začátek je velmi vtipný, ulítlý, druhá půlka je o něco vážnější, přesto to velmi mile končí. Jak tu již tombac nadhodil, takové Prcičky po korejsku. ..ten začátek je fakt síla..(13.9.2010)

Nikdy předtím jsem žádnou korejskou teen komedii neviděl, tak nemohu porovnávat, jestli to, co se předvádí tady, je extrém, nebo jestli se takhle korejská mládež opravdu chová :-) ____ Ale popořádku: První hodinka se nese ve stylu nechutných teen komedií, které známe již z Ameriky. Parta kluků (sexuálních loserů a věčných masturbátorů) potká na vysoké škole a koleji partu holek (věčně tlachajících "kdo s kým"), postavy jsou typické a ze svých škatulek téměř nevybočí. Ovšem Korejci mnohem více "tlačí na pilu" - některé scény byly imho nechutnější než to, co předvádí např. American Pie, a zobrazení erotiky se téměř blížilo soft-pornu. ____ Je tu ale jedno "ale" - neřekl bych, že se jedná přímo o dějový zvrat, ale prostě se stane něco a na okamžik jako bych já (a možná i scénárista) zapomněl, že předchozích 60 minut jsem se více méně smál, a najednou brečím.... Takže 3* za tuctovou nechutnou teen komedii a * navíc za pár velmi silných scén (ti, kteří by tuto kombinaci nevydýchali, nechť si tu hvězdičku radši odečtou).(3.9.2004)

Původně jsem Korejce hodnotil za originalitu s jakou míchají teen komedii s dramatem, ale pak jsem viděl izraelské Eskimo limon, které je o čtvrt století starší a má děj natolik podobný, že korejský film je prakticky jeho remake. Jen s aerobikem a happy endem navíc. Sex is zero tak drží na třech hvězdách jen hezké Korejky. Škoda.(26.8.2007)

• May

Ano, Saekjeuk shigong je teen-komedie a jak už to tak většinou bývá, takové filmy nejsou zrovna moc chytré, nemívají propracované charaktery postav ani perfektní technickou stránku filmu, a vlastně ani nejsou moc vtipné, spíše trapné až k pláči. Ale i mezi takovými filmy se dají najít výjimky, které svůj žánr udržují jakž takž nad hladinou a při jejichž sledování se vám sice obrací žaludek naruby z všelijakých lidských výměšků, ale se zaujetím film dokoukáte a nenapadne vás ho vypnout kvůli jeho stupiditě. Nemyslím si, že je rozumné srovnávat teen-komedie s jinými žánry, stejně tak jako je podle mě nesmyslné je srovnávat s kinematografií východu. Jde o úplně jinou kulturu a ať už se tváří sebemoderněji, pořád je to jiný svět.(9.10.2004)

První polovinu filmu sledujeme korejskou obdobu Prciček, tudíž nás čeká pohled na kluky onanující u porna, trocha spermatu, větší množství blitek a nahoty, ze které by se americkému cenzorovi zatmělo před očima. Některé gagy jsou vtipné, některé trapné. Trapné je především šaškování největšího loosera Eunsika a výstupy dvou nadrženců, kteří si ho honí i mezi obecenstvem při turnaji v aerobiku. Ale z nějakého záhadného důvodu se mi první polovina docela líbila. To druhá půlka se nevyhýbá vážnému tématu. Na řadu přijde potrat, spousta slz a krve. Od tvůrců je to obrat o 180 stupňů. Tato část je jako melodrama celkem solidní, i když moc nedojme. Filmu jsem chtěl zpočátku udělit tři hvězdičky, ale za tu neskrývavou nahotu, pěknou vizuální stránku, hezká děvčata a aerobik jednu hvězdičku rád přidám. Kdo by se nechtěl podívat na krásná vytrénovaná těla mladých Korejek, že.. :-)) 7/10(1.10.2005)

• - Pro co nejdokonalejší ztvárnění role baletní herečky, připravovala se herečka Ji-won Ha (Eun-hyo Lee) náročnými baletními zkouškami před natáčením snímku celé tři měsíce. (Conspi)