poster

Saekjeuk shigong

 • Jižní Korea

  색즉시공

 • Velká Británie

  Sex is Zero

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2002, 96 min

 • terunka003
  ***

  Puberťácké, prcičkové, zamilované, nešťastné, bolestivé, nespravedlivé, nechutné. Rozhodně prvních pár minut filmu nic nepojídejte, jinak vám nebude chutnat. (vlastní zkušenost). Film je to pohodový, začátek je velmi vtipný, ulítlý, druhá půlka je o něco vážnější, přesto to velmi mile končí. Jak tu již tombac nadhodil, takové Prcičky po korejsku. ..ten začátek je fakt síla..(13.9.2010)

 • Jhershaw
  ****

  Nikdy předtím jsem žádnou korejskou teen komedii neviděl, tak nemohu porovnávat, jestli to, co se předvádí tady, je extrém, nebo jestli se takhle korejská mládež opravdu chová :-) ____ Ale popořádku: První hodinka se nese ve stylu nechutných teen komedií, které známe již z Ameriky. Parta kluků (sexuálních loserů a věčných masturbátorů) potká na vysoké škole a koleji partu holek (věčně tlachajících "kdo s kým"), postavy jsou typické a ze svých škatulek téměř nevybočí. Ovšem Korejci mnohem více "tlačí na pilu" - některé scény byly imho nechutnější než to, co předvádí např. American Pie, a zobrazení erotiky se téměř blížilo soft-pornu. ____ Je tu ale jedno "ale" - neřekl bych, že se jedná přímo o dějový zvrat, ale prostě se stane něco a na okamžik jako bych já (a možná i scénárista) zapomněl, že předchozích 60 minut jsem se více méně smál, a najednou brečím.... Takže 3* za tuctovou nechutnou teen komedii a * navíc za pár velmi silných scén (ti, kteří by tuto kombinaci nevydýchali, nechť si tu hvězdičku radši odečtou).(3.9.2004)

 • inutihar
  ***

  Původně jsem Korejce hodnotil za originalitu s jakou míchají teen komedii s dramatem, ale pak jsem viděl izraelské Eskimo limon, které je o čtvrt století starší a má děj natolik podobný, že korejský film je prakticky jeho remake. Jen s aerobikem a happy endem navíc. Sex is zero tak drží na třech hvězdách jen hezké Korejky. Škoda.(26.8.2007)

 • May
  **

  Ano, Saekjeuk shigong je teen-komedie a jak už to tak většinou bývá, takové filmy nejsou zrovna moc chytré, nemívají propracované charaktery postav ani perfektní technickou stránku filmu, a vlastně ani nejsou moc vtipné, spíše trapné až k pláči. Ale i mezi takovými filmy se dají najít výjimky, které svůj žánr udržují jakž takž nad hladinou a při jejichž sledování se vám sice obrací žaludek naruby z všelijakých lidských výměšků, ale se zaujetím film dokoukáte a nenapadne vás ho vypnout kvůli jeho stupiditě. Nemyslím si, že je rozumné srovnávat teen-komedie s jinými žánry, stejně tak jako je podle mě nesmyslné je srovnávat s kinematografií východu. Jde o úplně jinou kulturu a ať už se tváří sebemoderněji, pořád je to jiný svět.(9.10.2004)

 • tombac
  ****

  První polovinu filmu sledujeme korejskou obdobu Prciček, tudíž nás čeká pohled na kluky onanující u porna, trocha spermatu, větší množství blitek a nahoty, ze které by se americkému cenzorovi zatmělo před očima. Některé gagy jsou vtipné, některé trapné. Trapné je především šaškování největšího loosera Eunsika a výstupy dvou nadrženců, kteří si ho honí i mezi obecenstvem při turnaji v aerobiku. Ale z nějakého záhadného důvodu se mi první polovina docela líbila. To druhá půlka se nevyhýbá vážnému tématu. Na řadu přijde potrat, spousta slz a krve. Od tvůrců je to obrat o 180 stupňů. Tato část je jako melodrama celkem solidní, i když moc nedojme. Filmu jsem chtěl zpočátku udělit tři hvězdičky, ale za tu neskrývavou nahotu, pěknou vizuální stránku, hezká děvčata a aerobik jednu hvězdičku rád přidám. Kdo by se nechtěl podívat na krásná vytrénovaná těla mladých Korejek, že.. :-)) 7/10(1.10.2005)

 • - Pro co nejdokonalejší ztvárnění role baletní herečky, připravovala se herečka Ji-won Ha (Eun-hyo Lee) náročnými baletními zkouškami před natáčením snímku celé tři měsíce. (Conspi)