Saekjeuk shigong

색즉시공

Sex is Zero

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2002, 96 min

A to som myslel, že bude porovnanie s dnešnými Prci, prci, prcičky: Nahá míle korektné, ale ako náhle Sex is Zero skončil, tak viem, že ono to porovnávať snáď ani nejde. Áno, úvod by aj nejaké spoločné znaky niesol (až na to, že Kórejci sa libujú vo zvratkoch a prekvapivo odvážnych erotických scénach). No potom... Skúsim to povedať takto, raz som mal jedno dievča, ktorému som často hovoril, aká je krásna a bola to pravda, no ona na to reagovala, tak, že to nechcela počúvať a bila ma za to (no viete biť ako biť :)). Čo tým chcem povedať? Že aj kórejské filmu sú krásne, ale najradšej by som ich uslzenými očami zmlátil za to čo mi robia... A školský prideh Eun-shika a spol. je ďalší takýto prípad... ...s pár hluchými miestami, pretože som sa jednoducho stratil.(29.8.2007)

• Shit

Takhle by teen komedie opravdu vypadat neměla, korejci by na tohle neměli radši ani šahat, nejenže mě to prakticky vůbec nebavilo, jelikož vtipy jsou neuvěřitelně křečovitý, trapný a stupidní, ale ještě mi to náladu zkazilo, což už mi celkem vadilo, protože jsem do toho šel s tim, že mi to náladu spíš zvedne. A mimoto mě zklamala i Ha Ji-won, jak jí všude zbožňuju, tak tady je to bída, ale ona to stejnak u mě dohnala svým vzhledem, kór když tam cvičí aerobik a když ten obleček pěkně zvýrazní její křivky(24.10.2008)

Ještě před shlédnutím filmu jsem pročetl zdejší komentáře a věděl jsem do čeho jdu. Nakonec to nebylo tak špatné jak jsem se bál, spíše naopak. Prcičkovských vtipů nebylo zas tolik, občas tam byly opravdu hodně dobré vtipy a koukat se na mladé nádherné korejky, jak cvičí aerobik nebo jak ...ehm... souloží, je pastva nejen pro oči. Rozhodně bych ještě pochválil kameramana, protože ty obrázky jsou jako malované.(18.7.2006)

• May

Ano, Saekjeuk shigong je teen-komedie a jak už to tak většinou bývá, takové filmy nejsou zrovna moc chytré, nemívají propracované charaktery postav ani perfektní technickou stránku filmu, a vlastně ani nejsou moc vtipné, spíše trapné až k pláči. Ale i mezi takovými filmy se dají najít výjimky, které svůj žánr udržují jakž takž nad hladinou a při jejichž sledování se vám sice obrací žaludek naruby z všelijakých lidských výměšků, ale se zaujetím film dokoukáte a nenapadne vás ho vypnout kvůli jeho stupiditě. Nemyslím si, že je rozumné srovnávat teen-komedie s jinými žánry, stejně tak jako je podle mě nesmyslné je srovnávat s kinematografií východu. Jde o úplně jinou kulturu a ať už se tváří sebemoderněji, pořád je to jiný svět.(9.10.2004)

Nevím, co si o tom filmu myslet. Na první pohled a první hodinu se zdá, že jde o pokus japonců trumfnout American Pie, ale poté, co se tam stane jeden dějový zvrat, tak se film přestane na notnou chvilku přestane řadit mezi komedie a vy budete stejně jako já zmatení, protože něco takového se prostě čekat nedá... I když japonci jsou schopní všeho :)(16.12.2003)

• - Pro co nejdokonalejší ztvárnění role baletní herečky, připravovala se herečka Ji-won Ha (Eun-hyo Lee) náročnými baletními zkouškami před natáčením snímku celé tři měsíce. (Conspi)