poster

Svět podle Daliborka

 • anglický

  The White World According to Daliborek

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Svet podľa Daliborka

Dokumentární / Komedie

Česko, 2017, 105 min

Režie:

Vít Klusák

Kamera:

Adam Kruliš
(další profese)

Externí recenze k filmu (7)

 • Blok.ssknih.cz (Přemysl Doležal)

  "Na film je možné pohlížet v mnoha rovinách – nejen z hlediska toho, zda jde o realitu nebo fikci. Na hlavního protagonistu se můžete dívat s despektem, mohou Vás pobuřovat jeho nedostatky v podobě absence historických znalostí, jeho názory. Stejně tak jej můžete vnímat i jako velmi osamělého muže,…" (více)

 • CinemaView.sk (Ján Janočko) ***

  "Hej, niekedy je to sranda, niekedy je to smutné, niekedy sa pri tom človek zamyslí. Ale neverí tomu. Napokon, Daliborko nevyzerá ako človek, ktorý by niekomu mohol ublížiť. Vo svojej podstate je to romantik a básnik, hoci s neortodoxnými básničkami a vyznaniami lásky." (více)

 • Dokrevue.cz (Janis Prášil)

  "Představitelé českého angažovaného dokumentu v čele s Vítem Klusákem, Filipem Remundou nebo Apolenou Rychlíkovou představují citlivý barometr sledující extremizaci společnosti, kdy se tato temná tendence lidské psychiky dostává do červených čísel. Emočně nabitý závěr Klusákova snímku testuje…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Namísto případných protireakcí od ostatních turistů ve výletní skupince tak dojde k tomu, že Daliborovi srazí hřebínek sám režisér, čehož se může kdokoli chytit a diskutovat o tom, nakolik je Dalibor inscenovaný a manipulovaný Vítem Klusákem, a jestli si z něj dotyčný náhodou celou dobu jen nedělal…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) ***

  "Je fakt, že stylizací v duchu buranské komedie je Svět podle Daliborka daleko účinnější než obvyklé varovné morality, i když Klusák zapojuje laciné znaky sociálního a intelektuálního statutu. Každý kus nábytku, každý doplněk, jídelníček střídající sekanou s párkem i opilecké prozpěvování státní…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Svět podle Daliborka je výbornou komedií, při níž se budete skvěle bavit. Je až neuvěřitelné, nakolik je všednost Daliborka a jeho blízkých zdrojem autentického a přitom zcela bizarního humoru. Až do poslední čtvrthodiny, která pohled na Daliborka zceluje a jasně se vůči jeho názorům vymezuje, se…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Tvůrci údajně chtěli demytizovat české národní náckovství a ukázat, že nenávist je výsledkem jednoduché rovnice se dvěma činiteli – strachem a (osobní i společenskou) frustrací. Nelze se však zbavit dojmu, že při svém zkoumání narazili na příběh jednoho ubožáka, který si u mámy doma natáčí sprostá…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace