Když se při udělování oscarů ptal Chris Rock obyčejných američanů na jejich nejoblíbenější film poslední doby, neřekli nic o "Milion Dollar Baby","Letec" či "Ray" ale White Chicks. Chlámal jsem se, protože mi bylo jasné o co asi pujde. Lehká (bláznivá) komedie se sexuálním podtextem dělající si legraci i z barvy pleti. Nakonec jsem se strefil úplně přesně. I tak jsem se ale u White Chicks sem tam pořádně nasmál a stupidní skutečnosti, jako je šílenej vzhled komiků na kterej snad nikdo nemohl skočit, nějak poslední dobou pořehlížím, snad to není deformace.(5.5.2005)

• Segrestor

Oficiální distributor považuje tuto komedii za bláznivou, ale spíš měl namysli komedii stvořenou blázny. Vlastně neměli namysli ani slovo komedie. Nechci ale nikomu toto tvrzení podsouvat, stačí se přesvědčit sledováním 100 minutového odporného hnusu. Děs, psychedelie a nutkání k self-defenestraci. To vás čeká pokud jste nějakými citlivými diváky, kteří preferují spíše Truffauta před Zeffirellim. Pokud jste obyčejnými diváky jako já, kteří směle vydrží i komedie s Jackem Blackem, budete přinejmenším zhnuseni principem filmu, jeho trapnou a nevtipnou zápletkou, idiotským výkonem všech zúčastněných herců a preferovanou touhou moderních dívek o nakupování naprosto zdrceni. Pakliže nejste ani jedním z nich, jste prostý masochista se sklony k mezirasovému sjednocení, tento film vás vezme za srdce. Pustíte si jej ještě jednou, jste s největší pravděpodobností hard core masochista a nemáte buňky k tomu dělat něco smysluplnějšího, jako třeba bloumat ulicí a nahlížet do výloh vietnamských kamenných obchodů, pozorovat několik hodin zklidněnou hladinu rybníka, krmit holuby imaginárním rohlíkem, jezdit metrem na všechny konečné stanice a celou dobu o tom vykládat spolucestujícím či zírat na svou obývací stěnu a předstírat zájem o švédský průmysl. Někdo to rád blond je naprosto, ale tím myslím opravdu naprosto, zbytečným a blbým filmem. Někdo to rád blond, ale někdo to radši nevidět.(2.6.2011)

• Radiq

No taková dosti blbost, s českym dabingem asi dost zmrvený, ale namaskovaní jsou teda skvěle. Několikrát dost dobrej joke, ale několikrát dost předvídatelné, trapné nebo moc americké. Po chlastačce s milovanou dívkou po boku je to možná ideální film, protože se můžete víc věnovat jí, než sledovat film, kterej nebude mrzet, když ho neuvidíte nebo uvidíte jenom útržky.(28.7.2011)

• tron

„Povedal vám už niekto, že vyzeráte ako Denzel Washington?“ - "...Občas." Bláznivá komédia o dvojici vulgárnych, neschopných, afroamerických policajtoch (bratia Shawn a Marlon Wayansovci), ktorí sa kvôli prípadu musia vďaka najmodernejším maskám vydávať za dve nasprostasté, belošské blondíny. Bolo by naivné od takejto zápletky čakať inteligentný scenár. Našťastie si to tvorcovia od prvej minúty uvedomovali (hoci je vidieť, že chceli nakrútiť Bad Boys 3, ale nemali talent, rozpočet a ani autorské práva a tak namiesto toho urobili Agenta v sukni 4) a pokiaľ sa naladíte na správnu frekvenciu, pobavia vás drastické komické výstupy typu "zaspávanie počas hádky", „rozťahovanie uzučkej dierky“, "vibrátor" alebo „tlstá sviňa v prezliekacej kabínke“. Plus vás dostanú všetky scény s brutálnym Terrym Crewsom (TRAINING DAY, sitkom Chrisa nemá nikto rád), ktorý má ešte väčší penis, ako Robert Rosenberg (!). Traja bratia Shawn, Marlon a Keenen Ivory Wayansovci (na snímke sa nezúčastnil iba Damon z POSLEDNÉHO SKAUTA) vedia byť vážni (Marlon - REQUIEM ZA SEN, Keenen Ivory - SÁM PROTI ZLU), ale oveľa radšej oplzlo žartujú o nechutných veciach (SCARY MOVIE 1 - 2). Je na tom niečo zlé? Neviem. Ale asi nie.(14.4.2009)

• VasaX

Už jsem to kdysi dávno viděl, a moc se toho nezměnilo, kromě mého předsevzetí "gotta comment 'em all". Hodnocení zůstává, jen komentář doplním a to díky tomu, že jsem měl to štěstí/smůlu/whatever to shlédnout znovu jako kulisu k noční práci u PC. Terry Crews pobavil, jen jsem nějak zpětně poznal (a docenil) že tam hraje Jamie King a hlavně Jenny Carpenter! Po několika letech s Jenny jako Debrou to byl trochu nezvyk, ale co už. Ve výsledku jako kulisa dobrý, ale do třetice to opravdu vidět už nepotřebuji.(23.7.2015)

• - Původní název byl "The Miltons", což zní jako "Hiltons", ze kterých si tento film dělá legraci. (HappySmile)

• - Pozorný divák si v pozadí určite všimne dom, ktorý sa objavil aj vo filme Vreskot 2 (1997). (Msscastillo)

• - Věta Terryho Crewse "Ó můj bratře, dostaneš svou vlastní", kterou říká Shawnovi Waynesovi předstírajícímu, že je poslíček na parkování aut, je převzata z reklamy, která v 80. letech často běžela na Black Entertainment Television. (HappySmile)