Keenen Ivory Wayans, režisér filmu Scary Movie, představuje bláznivou komedii NĚKDO TO RÁD BLOND s komiky Shawnem Wayansem a Marlonem Wayansem. Co se stane, když se dva nešikovní agenti FBI musí převléct za blonďaté dívky a pokusí se proniknout do vyšší společnosti? Skandál! Šílené situace a nonstop zábava provází bratry, kteří se ze smolařů mění v mladé ženy s postavením! S filmem NĚKDO TO RÁD BLOND plným dobré muziky se budete od začátku do konce skutečně bavit! (oficiální text distributora)

Trailer

Dever

Soundtrack Teddy Castellucci : 1. Latin Thugs 2. Dance City 3. U Can't Touch This 4. Guantanamera 5. La Bamba 6. Hey Ms. Wilson 7. Shake It (Like a White Girl) 8. Piano Quartet in E-flat Major, K. 493 9. It's My Life 10. A Thousand Miles 11. Realest Niggas 12. Trouble 13. Concerto No. 3 in F Major, Op. 8 ('Autumn')This Love ()

Tsunami_X

Primitivní a buranská komedie plná převleků, špatných hereckých výkonů a smutném poměru dobrých vtipů vůči těm trapným (1:10). Český distributor se počeštěným titulem snaží evokovat klasiku Billyho Wildera, která ač těží ze záměn a genderových nedorozumění stejnou měrou, používá k tomu prostředky, jež jsou o několik světelných let elegantnější a uhlazenější, než masový afroamerický humor pro nejširší vrstvu příjemců kabelové televize. Hvězdičku navíc dávám za odzbrojujícího Terryho Crewse, který si svou karikaturu vychutnal až na samou dřeň a za pointu scény s extází. ()

Jara.Cimrman.jr

"Něco je na vás jiného ... kolagen!" Přiznám se, že komedie založené na navlékání chlapů do dámských šatů mi připadají trapné, ale tohle je úplně jiná káva. Vydávat totiž dva černé agenty za dvě bohaté blond pipiny je nápad hrozně absurdní a splést si podobu dvou skoro třímetrových chlapů, nazouvajících boty č. 14, s dvacetikilovými kráskami nedokáže snad ani oko obdařené šedým zákalem. Přesto žádné podezření nemají kamarádky, novináři ani agenti FBI a to je hodně hazardní hra s divákem. Jenže kolem mne se v době projekce vyskytovala zábavychtivá společnost, která se při této hovadině bavila tak spontánně, že jsem se nechal strhnout. Abych se však tolik neshazoval, tak ta čtvrtá hvězda je za pozitivní vibrace Terryho Crewse a tak trochu jako výsměch tomu, kterak zdejší kritici zhlédli další kousek od Wayansů a zase se nachytali na to, že Wayansové jsou hovada, která to filmové umění vůbec ale vůbec neberou vážně.. ()

tron

„Povedal vám už niekto, že vyzeráte ako Denzel Washington?“ - "...Občas." Bláznivá komédia o dvojici vulgárnych, neschopných, afroamerických policajtoch (bratia Shawn a Marlon Wayansovci), ktorí sa kvôli prípadu musia vďaka najmodernejším maskám vydávať za dve nasprostasté, belošské blondíny. Bolo by naivné od takejto zápletky čakať inteligentný scenár. Našťastie si to tvorcovia od prvej minúty uvedomovali (hoci je vidieť, že chceli nakrútiť Bad Boys 3, ale nemali talent, rozpočet a ani autorské práva a tak namiesto toho urobili Agenta v sukni 4) a pokiaľ sa naladíte na správnu frekvenciu, pobavia vás drastické komické výstupy typu "zaspávanie počas hádky", „rozťahovanie uzučkej dierky“, "vibrátor" alebo „tlstá sviňa v prezliekacej kabínke“. Plus vás dostanú všetky scény s brutálnym Terrym Crewsom (TRAINING DAY, sitkom Chrisa nemá nikto rád), ktorý má ešte väčší penis, ako Robert Rosenberg (!). Traja bratia Shawn, Marlon a Keenen Ivory Wayansovci (na snímke sa nezúčastnil iba Damon z POSLEDNÉHO SKAUTA) vedia byť vážni (Marlon - REQUIEM ZA SEN, Keenen Ivory - SÁM PROTI ZLU), ale oveľa radšej oplzlo žartujú o nechutných veciach (SCARY MOVIE 1 - 2). Je na tom niečo zlé? Neviem. Ale asi nie. ()

Radyo

Možná někomu vyrazím dech, když dám tomuto filmu celé 3 hvězdičky, ale myslím, že si je zaslouží. Já jsem k tomuhle snímku přistupoval s velkým despektem a má očekávání byla hluboko pod bodem mrazu. Když jsem se stihl několikrát zasmát už v úvodní čtvrthodince, samotného mne to poněkud znejistělo. Nakonec jsem byl docela příjemně překvapen, tedy až na poslední dvacetiminutovku, kterou mohli tvůrci tak nějak "scucnout" do 5 minut a vyšlo by to asi nastejno. Nicméně slova některých zasvěcenců o "totálním šitu" se u mě tentokráte nepotvrdila. Btw. Oba hlavní hrdinové v maskách bílých prsatých blondýnek připomínali svými výrazy více australopitheky než kandidátky titulní strany bulvárního časáku. :-) ()

• Původní název byl "The Miltons", což zní jako "Hiltons", ze kterých si tento film dělá legraci. (HappySmile)
  • Snímek se umístil na 17. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)