Tahle komedie mi už na vždy bude připomínat léta na střední škole. Už jen to si přesdtavit dva černochy převlečené na blondýny :) A pak prej: Tvoje máma je tak stará, že má mlíko v prášku a když kojí vypadá to takhle:) A pak tu máme Latrella co si dává Thousand Miles, mazec... proště a jednoduže tenhle film je nářez...(12.1.2011)

• cherita

Sourozenecká láska je hezká věc, ale v některých případech není nejlepší nápad ventilovat ji na veřejnosti. To se týká i těchle povedených bratří a jejich filmů, které u mě vyvolávají místo záchvatů smíchu jenom spoustu otázek. Chápu, že nemá cenu lkát nad tím, že si nikdo nevšiml rozdílu mezi holkama a převlečenýma černochama, ale proč se musel každý druhý chlap do těch kreatur s gumovým ksichtem zamilovat? Bylo to opravdu nutné?...a proč má ten film v určitém okruhu lidí takový úspěch?(9.5.2008)

• tommy187

Už to píšem takmer všade, ale toto nie je komédia. Toto je nejaká snaha o paródiu, alebo o komédiu, ktorá je dosť nepodarená ... Keby ten film mal aspoň prívlastok rodinný tak by som sa na neho díval ešte ako-tak podarený film. Ale akčné, alebo krimi komédie to majú vždy dosť ťažké ... Oceňujem snahu Keenena Ivory Wayansa, a keby tam nebolo jeho meno by som uvažoval ešte o krutejšom hodnotení. Bohužiaľ, nudil som sa ... Sorry :).(17.3.2013)

Tenhle film jsem si nechtěl dlouho ani půjčit, protože jsem si myslel že to bude ukrutná zhovadilost !! Ale.... jakkoliv velká to byla blbost, bylo to tůůůze zábavné :o)) Smekám před Wayansovými, který celej film neuvěřitelně odtáhli - jejich výkon byl pětihvězdičkový..... "Je jasný že namaskovat dva černochy tak aby z nich byly missky není tak jednoduchý jako udělat z Robina Williamse babičku, takže to se dá odpustit - ale nechápu, proč si v americe myslí, že komedie se nedá natočit bez těch zbytečnejch sraček!! To bohužel sráží body i týhle, jinak skvělý komedii. 70%(26.3.2008)

Něco na způsob někdo to rád horké, ale o dost horší. Tady se tvůrci snažili o co nejvíc trapasů a nebo vtipnejch scének vyplívajících z převlečení hlavních hrdinů za ženský a občas to vypadalo dost křečovitý, ale některý vtipy se docela povedly, tady byly vlastně buď super vtipy nebo absolutní trapárny, řek bych že to bylo tak půl na půl. Je na tom hodně vidět že to dělal rodinka Wayansů, kerý povětšinou hrajou v různejch bláznivejch komediích, hlavně marlon Wayans tam dělal různý blbý držky, ale dá se to přežít a v některých částech filmu i dobře pobavit(6.5.2005)

• - Bratři Wayansovi si spolu zahráli také ve filmech Scary Movie: Děsnej biják (2000) a Scary Movie 2 (2001). (Deeside)

• - Pozorný divák si v pozadí určite všimne dom, ktorý sa objavil aj vo filme Vreskot 2 (1997). (Msscastillo)

• - Věta Terryho Crewse "Ó můj bratře, dostaneš svou vlastní", kterou říká Shawnovi Waynesovi předstírajícímu, že je poslíček na parkování aut, je převzata z reklamy, která v 80. letech často běžela na Black Entertainment Television. (HappySmile)