Casablanca Driver, boxer amatér a naprostý idiot, se rozhodne, že se utká s nejlepším boxerem La Rentou. Shodou okolností se mu podaří, aby se zápasu účastnil (ariva)

Jiri_Jaros

Nenechte se odradit hodnocením. Pokud jen trochu zastáváte francouzský smysl pro humor a jeho oblibu v absurdnosti, budete se popadat za břicho ještě ráno. Film je koncipován jako životopis boxera jménem Casablanca Driver. Boxera, který se shodou nepochopitelných událostí a konverzací dostane až na vrchol. Tedy přesněji pod něj. Děj se více či méně skládá s rozhovorů s osobami, které měli tu smůlu(štěstí) ho potkat. Nepřeberné množství načatých rozhovorů končících skřekem nebo nepochopitelnou reakcí Casablanci. Na rozdíl od některých, u náročnějších fanoušků) neoblíbených francouzských komedií (RRRrrr), se zde setkáte i s dobrou kamerou, kostýmy a propracovaností scény. ()

Jara.Cimrman.jr

"Zjistil jsem, že jeden z jeho problémů je, že nedokáže pochopit rozdíl mezi zdí a dveřmi." Hyperaktivní dement Casa mohl být náramně zábavnou figurou, ale z mého úhlu pohledu boxoval daleko za hranou trapnosti. Samozřejmě se mi líbily drobnosti jako šílené krádeže stěračů, zmatená prohlášení na tiskovkách, tréninkové úlety, atentát rotopedem i "chápavý" výraz hlavního hrdiny, ale to mezi tím bylo příliš belgické na to, abych se tomu dokázal zasmát. A přitom šance tam byly, ale při boxu se z nich špatně dávají góly. ()

zipacna

Divné, divně natočené, místy vtipné, místy nudné, prostě "Todo mač" ;-). Dobré jsou vedlejší scénky v pozadí, kvůli kterým je nutné sledovat film pozorně. Úplný konec s kočárkem těsně před titulky mě ale vážně dostal. Raději jsem se podíval na CSFD abych si zkontroloval zda to je jenom vtip. Uf, je! :-) ()

Phobia

Nemám nic proti absurdnímu humoru, třeba Monty Pythoni mě dokáží rozesmát, nebo filmy Rolanda Emmericha jsou komedie dle mého gusta ("2012" rules!:-)), ale humor této francouzské blbodie mě míjel v takové vzdálenosti, že snad opustil Sluneční soustavu. U sledování bajky o boxerském sociopatovi jsem po necelých 15-ti minutách nabyla nezvratnou jistotu, že "Casablanca Driver" je pro mě variantou splachování volného času do sanitární keramiky. Hodnotit nebudu, bylo by to stěží na 30%. ()