poster

Pon

 • korejština

 • anglický

  Phone

Horor

Jižní Korea, 2002, 100 min

Režie:

Byeong-ki Ahn
 • obitus
  ***

  Znacne nevyrovnana korejska zalezitost. V prvni puli se, po nezbytnem uvodu, rozjede asijska ducharina te nejvyssi kvality. Nektere sceny jsou opravdu pekelne strasidelne a blizi se tem v Ju-Onech. Bohuzel pote se Phone zvrtne do milostneho dramatu, vypraveneho formou flashbacku, ktere je samo o sobe hodne zajimave, ale znacne rusi skvele vybudovanou atmosferu mraziveho horroru. Me rozladeni pak uz nespravilo ani celkem pusobive finale. BTW ta mala holka se skoro gumovym ksichtikem je opravdu uzasna :).(18.11.2004)

 • oli.G
  ****

  Vyrovná sa JU-ONom? No, možno keby som si tretinu zorného poľa väčšinu času nezakrýval vankúšom... Rozhodne to však fungovalo. Od ľakačiek, ktorým patrí prvá polovica snímky, až po s blížiacim sa koncom čoraz strhujúcejší, fantastickým finále zakončený príbeh o naivnej láske a temnom tajomstve, ktorý dominuje druhej polke. A tá malá je neuveriteľná...(31.3.2006)

 • Shit
  ***

  Jenom průměrnej asijskej horor, kterej občas sice dokáže zapůsobit a napnout,ale nikdy ne tak silně, abych se bál a to je asi jeho největší chyba, jinak je příběh takovej typicky asijsky promyšlenej, ale bohužel hodně podobnej RINGu nebo One missed call, takže opět nic extra překapivýho, ale pochvalu si určitě zaslouží ta malá holka, ta byla skvělá a ty její ďábelský pohledy docela stály za to(17.9.2008)

 • zelvopyr
  ****

  Korejci toho chtějí hrozně moc najednou. Tady to úplně na sto procent nevyšlo. Množství flashbacků je značně přes míru (odhaduji tak 30?) a ničí orientaci, budování děje sklouzne z příjemně silné duchařiny do melodramatické skoro až břečky. Úplně nesmyslný je uvádějící, ale zavádějící děj se zneužíváním dětí. Jako v Asii mnohokrát, ubrat na třetinu hysterické přehrávání a "romantiku" a film by byl stravitelný i pro západ. Můj vkus je poznamenaný, takže docela OK.(9.2.2013)

 • Adrian
  ***

  Najsilnejším pozitívom filmu je mladá herečka Seo-woo Eun, ktorá dokáže v priebehu sekundy na tvári vykúzliť zmenu z nevinného anjelského pohľadu na sršiace zlo v očiach, z ktorého ide hrôza už len pri letnom náhľade. Slabinou filmou je príbeh, resp. časť hlavného dejového motívu, ktorý je ľahko odhadnuteľný v prvej polovici filmu s inak početnými a veľmi umne strihovo vloženými flashbackmi. Vo výsledku ide o mierne nadpriemernú kombináciu hororu z thrillerom. 3,5*(29.12.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace