Yeokjeone sanda

역전에 산다

Reversal of Fortune

Komedie / Drama

Jižní Korea, 2003, 110 min

Neni to vyloženě špatný, ale já na tom, narozdíl od ostatních, neviděl nic extra, ba naopak mi přišlo, že příběh je jednak absolutně nepromyšlenej a za druhý hodně uspěchanej, kdy prakticky ty nejdůležitější okamžiky nikdy řádně nedokončí a to i když je to vcelku dlouhý, mimoto konec je hodně nudně podanej a celý to následně vyzní do prázdna. No, aspoň, že tady hraje rozkošná Ha Ji-won, která mě nutí nedat ještě nižší hodnocení(1.10.2008)

V klidu si plynoucí komedie - sice průměrná ve všech rysech, ale zato jede po celou stopáž stejným vyrovnaným tempem. Důležité je, že si herci v hlavních rolích dobře rozumí (jak Seung-woo Kim, tak Ji-won Ha) a vzájemně jim to šlape. Najdete jistě kvalitnější komedie, romance i sportovní dramata (a to nejen v Asii), ale proč to nezkusit vše smíchat dohromady právě s Reversal of Fortune? 60 %(4.2.2009)

• Lacike

Zapletka o druhej zivotnej sance je sama o sebe zaujimava. Problemom tohto filmu je hlavny hrdina, ktory je totalne nesympaticky hystericky hlupak, ktory si za svoj mizerny zivot moze len sam svojou systematickou neschoopnostou. Zrazu dostane druhu sancu v alternativnej linii a napriek jeho pokracujucej neschopnosti sa mu vsetko dari. Asi najviac ma stvalo, ze mu dost dlho trvalo kym vobec pochopil, ze doslo k nejakej zmene. Proste film, ktory som vdaka otrasnej hlavnej postave takmer nedopozeral.(27.4.2011)

Který chlap by si nepřál, aby se jeho život vmžiku od základu změnil a on se stal zničehonic místo obyčejného poskoka opěvovanou sportovní celebritou, pelešil se v posteli s krásnou manželkou uprostřed honosného baráku, vozil si zadek v luxusní limuzíně, čelil bleskům fotoaparátů a atakům atraktivní milenky... Ano, záměna osobností z krapet jiného soudku, než jak ji obvykle známe... Komedie tohoto typu by nemohla fungovat bez vhodného ústředního představitele. Buďme v klidu - Kim Seung-woo se cítí v kůži roztržitého dobráka Seung-wana evidentně jako ryba ve vodě a po většinu snímku podává nadprůměrný komediální výkon. A co by to bylo za korejskou komedii bez romantické linky? I tady se nemáme čeho bát - nejedné citlivce při pár dojemných scénách slzička ukápne... Komediální pohodovka, jež pobaví a pohladí... ale které přeci jen v uhnízdění mezi absolutní jihokorejskou špičkou něco málo chybí.(15.1.2007)

Komédie so zámenou osobností (dokonca aj vlastnej v akomsi pararelnom časopriestore) boli vždy studňou zaujímavých a veľakrát aj vydarených gagov. Aj napriek mierne naťahovanému koncu nie je Reversal of Fortune žiadnou výnimkou. Navyše má niečo, čo mňa osobne nikdy neomrzí, ba naopak, dokáže ma vždy príjemne okúzliť - romantiku na juhokórejský spôsob.(2.5.2005)