Tikot

Nervous Ticks

Komedie / Romantický

USA, 1992, 91 min

Jeden z posledních filmů s Claire Stansfield, ke kterým jsem se propracovávala celou dekádu. A ta její scénka je tak WTF, že se mi o tom ani nesnilo. To se musí vidět. Vleze Pullmanovi do auta, předvede hysterák a pak se jde usmířit s bejvalkou. Naštěstí i to, co se děje kolem je řádně zábavné a rychlé, takže není problém odsledovat celý film a pobavit se. Raná 90. byla trhlá.(11.12.2012)

Tak tohle byla zvláštní komedie. Zvláštní a pěkně ulítlá a já na rovinu řeknu, že pokud bych byl na místě hlavního hrdiny, tak bych to asi všechno nezvládal psychicky ani fyzicky a už v půlce příběhu bych se zhroutil. Ale tím chci jen říci, že nehrozí a je velice nereálné, že by se tohle mohlo stát i ve skutečnosti. Stačí jen stručná rekapitulace, abyste pochopili, že tohle se opravdu zvládnout nedá. York Daley je poslední den v práci (pracuje u jedné letecké společnosti jako hledač ztracených kufrů) a za 90 minut mu letí letadlo do Ria, kam má odletět spolu se svou přítelkyní, která je ale vdaná. A za tu dobu se stihne zaplést do nějakého kšeftu s kufříkem s penězi, kde jde o život, několikrát málem zemře, v jeho bytě se spolu sprchují dvě lesbičky, manžel jeho přítelkyně ho chce zabít, pak ho chce zabít i jeho přítelkyně, kolem něj je nějak podezřele mnoho mrtvol a nakonec vybouchne na letišti kufřík s bombou. A York má poslední minutu, aby stihl odlet svého letadla. Prostě šílenost, pan scénárista měl asi velice bujnou fantazii. Ale i když to může znít jako kravina, tak musím konstatovat, že na této komedii je něco, co mě zaujalo a díky čemu jsem se chvílemi i docela dobře bavil. Zážitek ruší snad jen to, že je to opravdu celé vycucané z prstu. Ale i díky Billu Pullmanovi to dopadlo docela dobře a aspoň v tom průměru tato komedie zůstává, a proto uděluji tři hvězdičky.(16.6.2009)

Hrdina filmu zažívá takový fofr , že po skončení této komedie zjišťujete , že jste i Vy poněkud zadýcháni . Stále se totiž něco děje a Vás to nenechá vydechnout . Je to sice nenáročná , ale vzorově oddechová zábava .(27.11.2009)

Po prvom zhliadnuti som tomuto filmu nevedel prist na chut. Az neskor som pochopil, ze "konecne opat nieco ine". Zaujimavy namet aj spracovanie.(11.3.2015)