Animovaný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2000, 94 min

Na tuhle dětskou sci-fi se klidně můžou dívat i dospělí, protože děj není dělaný až tak infantilně, jako u jiných dětských filmů. Výhrady bych sice měl, ale celkově je to koukatelná podívaná, a docela slušně je i naanimovaná.(24.4.2003)

• Djkoma

Příběh kapku přehnaný, ale nevadí. Horší je to s průměrnou animací a protivníky lidí. Moc mě to nepobavilo a pro děti se mě to také moc nehodí, ale happy end se "nečekaně"koná.(11.7.2004)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $22,753,426Tržby Celosvetovo $36,754,634║ sa už nečudujem že to tak prepadlo a bez záujmu to zapadlo prachom, veľmi nevýrazné po všetkých stránkach, či príbeh alebo animácia, aj keď v animácii sa nájdu svetlejšie okamihy ale celkový dojem je skôr rozpačitý /40%/(9.4.2010)

Mirne nadprumerny animovany film, ktery narozdil od svych konkurentu nepostrada propracovanejsi scenar.(30.7.2002)

Dost mě mrzí neúspěch tohoto filmu, který způsoil, že u Foxů už další animované filmy točit nebudou. Putování vesmírem je provedeno dost zábavně, zajímavý je vývoj některých postav a samotný příběh je taky docela originální. Především jde o pastvu pro oči - úvodní zničení Země je provedeno naprosto geniálně.(5.8.2003)

rozpocet-$75 million trzby- $36,754,634(23.9.2006)

• zelvopyr

S jistou znalostí japonské animované školy mé nároky poněkud vzrostly :) a za víc než ** toto být nemůže -- muselo by být trochu neprovařené a nepředvídatelné...(4.3.2007)

• Wacoslav1

Po pravdě nedivím se, že to propadlo, ani mě to moc neuchvátilo. Za mě spíš podprůměrné sci-fi anime které i vzhledem k době svého vzniku nemá moc co nabídnout. Co však musím vyzdvihnout, tak to určitě perfektní soundtrack který to u mě skoro vytáhnul až do průměrného hodnocení.45%(30.5.2019)

mohlo to byť kľudne na 4* nebyť "komických" postavičiek.v tomto filme nemali čo robiť.ale inak mierny nadpriemer(15.6.2003)

Pekné sc-fíčko, ktoré neprekonal ani Final Fantasy, ale aj tak bol ten scenár trochu riedky. Ale vtipný...(10.11.2005)

• Chrustyn

Nevýrazný animák, kterému by možná více slušela filmová podoba, ale rozpočet by tvůrce nejspíše sežral. Některé akční scény jsou na pohled pěkné, ale celkově film nedokáže příliš pobavit.(12.9.2014)

Moc povedené, velice sci - fi a hodně dobrodružné. Ten snímek jsem viděl několikrát, kam se hrabou některé hrané filmy. Pěkně kreslené a ozvučené. Jsem mu povídal, na co chce KEČUP!!!(25.3.2009)

Škoda, že byl tenhle animák tak neúspěšný, za což asi může především špatné načasování. Mix CGI a klasické kreslené animace je to nadmíru povedený a hlavně nechybí hromada originálních nápadů (a to nejen těch vizuálních). Po všech těch novodobých trojrozměrných animácích s grafikou a postavičkami jak přes kopírák je tohle hodně svěží podívaná. A to nejen proto, že to vypadá parádně, ale také, že to vypráví ne úplně dětský příběh. Svou potemnělostí mi to trochu připomnělo Firefly, takže mě vlastně ani nepřekvapuje, že byl součástí tvůrčího týmu sám velikán Joss Whedon. Závěr se mi zdál trochu zkratkovitý a až příliš pohádkový a trochu tak shodil jinak dobře budovanou mystery atmosféru, ale divák se musí smířit s tím, že to je pořád animák pro mladší. Kdo má ale v sobě stále ještě kousek dítěte a nemá nakoukaná kvanta zcela jistě promakanějšího východního anime, toho tahle nenápadná pecka určitě bavit bude.(11.9.2018)

PLANET BOB(31.10.2007)

Táto rozprávka, nie je moc pre deti...skôr je pre teenagerov, ale je skvelá a akčná hlave...odporúčam ju(5.10.2008)

• MartinezZ

Bohužel propadák. předvídatelný, nezajímavý, klišé. Animace ošklivá, zápletka "originální až to praštilo". Vlastně tam bylo až na hudbu a skutečnost, že to bylo sci-fi, špatně všechno. Pak se nedá moc divit, že to při nákladech 75 milionů utržilo slabých 37. Propadák. //PS: Proboha, těch 75 mega se podělo KAM?(19.5.2011)

ani nie tak priemerny animak, ale to jeho dysnejovske zakoncenie... no to je klise ako sa patri..(17.11.2005)

Na poctivých pět hvězdiček to asi není, ale přesto je dám, protože tohle je asi jeden z nejnedoceněnějších filmů 90. let. Upřímně řečeno ten neúspěch dost nechápu, scénář napsal Joss Whedon, takže příběh je napínavý a postavy plastické a uvěřitelné (na poměry žánru), 2D animace spojená s tou počítačovou funguje perfektně, skvělá je i hudba, a některé scény jsou vizuálně i zvukově doslova dechberoucí (honička s Wake Angels, schovávaná v ledovém pásmu), tak že Lucas může jen blednout závistí. Jistě, je to film spíše pro odrostlejší děti, ale odkdy je tohle samo o sobě negativní? Titan A. E. možná doplatil na to, že byl zkrátka ve špatný čas na špatném místě, narodil se holt v době, kdy 3D animáky provedly státní převrat a sesadily 2D kreslené filmy z trůnu. Stručně a krátce - nic pro "karlovarské" filmové intelektuály, ale fanoušci Star Treků, Hvězdných válek a podobných věcí rozhodně nebudou zklamaní.(13.1.2005)

Ja jsem se u teto detsky odlehcene verze puvodniho Heavy Metallu docela bavil a docela se divim, ze ostatni ne. Neni to takovy ten typicky sladak, co z nej kape med predem zadem. Kazdopadne vekovou skupinu, pro kterou je to urceno tezko odhadnout...(24.8.2005)

Nadupaná animovaná sci-fi. Polovička hraných snímkov tohto žánru nezabáva tak, ako toto. Aj napriek samoúčelnosti niektorých scén, kvalitný biják.(11.3.2011)

Výborná atmosféra filmu, hudba a pěkná animace prostor vytváří kouzlo, které tento kousek vyzařuje. Na animaci postav si člověk musí zvyknout a přesto že vypadají ne zrovna dokonale časem zapadnou. Kdyby bylo takových animovaných záležitostí víc, vůbec bych se nezlobil.(19.10.2007)

Odzbrojující kinetický úvod nemá na poli animovaných filmů obdoby, o to větší škoda, že postupem času sklouzne příběh do vod šedi a nedokáže využít potenciálu, jež takřka Odysseovské putování nabízí. Joss Whedon probleskuje pouze v několika málo pasážích.(24.2.2014)

Animák nejen pro děti, ale i dospělé a navíc se slušným příběhem.(9.2.2004)

• Martin741

Nudna americka bachorka, nema to cim zaujat, nema to tempo a ani herecke vykony, fakt len dalsia americka sucharina. 0 %(19.5.2015)

Skvělá odpočinková záležitost, solidní scénář a animace. Bohužel některé podstatné detaily tu byly odfláknuty, jinak by bylo hodnocení mnohem větší.(19.2.2003)

Nevím proč se zrovna tenhle filmeček dočkal takové kritiky, že se studio rozhodlo dále netočit další animované filmy. Přitom to má skvělý hrdinský příběh (pravda, nikde není ani slovo o záchraně "Ameriky" ale jenom o záchraně "Země" .. takže možná proto). Grafika a animace jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy viděl, sci-fi příběh je taktéž super, vřele doporučuji všem..(25.4.2004)

Solídnejší Sci-Fi animák než by sa zdalo, miesto na nudu nehrozí.(9.6.2019)

• cross

Animovaná sci-fi, která se hodně nepovedla a to i přes obrovskou finanční sumu k realizaci snímku.Animace vesmíru, korábů a mimozemských Drejů je dokonalá, bohužel vše ostatní je standardní ruční práce, která je však např. narozdíl Atlantis spíše odfláknutá (ruzné mimozemské rasy).Celkově příběh nestojí za moc a v podstatě to celé není ani příliš zábavné (ani pro děti, ani pro dospělé).(18.9.2002)

Průměrný až mírně nadprůměrný animovaný film pro celou rodinu. Film nikoho neurazí a úvodní scéna , troufám si říct, že všechny naprosto nadchne. Při dalším pokračování tohoto filmu si však nejsem jist, jestli bude všem sedět. Charakter postav je super, scénář taktéž, jen mi tam něco chybělo co by mě více připoutalo ke křeslu a nenutilo mě občas koukat se kolem sebe , hrát si s ovladačem prostě být mylšenkama mimo jen ne upřeně s napětím koukat na obrazovku.(22.11.2004)

Když jsem tento film poprvé viděl, byl jsem unešen.(6.11.2008)

Dobrej animák.(3.7.2010)

Solídna anmiačka, ktorá dopadla ako menší prúšvih pre Warnerov, aj keď mi nie je úplne jasné prečo.(23.10.2003)

Vcelku zajímavá sájens fikšn pro děti. A občas i vtipná.(11.7.2007)

Spektakulárna rozprávka s krásnou animáciou a grande finále, ako sa patrí. AL DENTE (pre gastronomicky nezúčastnelých, "jemne nedovarené":D)(3.2.2009)

škoda, že film není celý počítačově animovaný, zasloužil by si to, ale i takhle je na co koukat....(8.7.2005)

Na svoju dobu vysoko nadpriemerný animovaný počin, ktorý geniálne kombinuje CGI a kreslenú grafiku. Príbehovo aj celkovým spracovaním sa však jedná o počin vhodný viac pre staršie publikum ako pre tých najmenších, takže z tohto dôvodu sa mu možno nedostalo až takého ocenenia, ako by mu náležalo. Holt, taký je svet, nespravodlivý, neférový. Ja som sa bavil pri premiére, bavil som sa aj po ôsmich rokoch po opätovnom zhliadnutí. To znamená, že kvalitu si snímok drží neustále a to je to hlavné.(31.3.2009)

Úžasné sci-fi se špetkou humoru, které nenudí /95%(27.4.2018)

Nádherně fantastický animovaný film se skvělou hudbou. Jak už několikrát padlo, obsahuje spoustu úderně působivých scén (např. když Korso nechá pilotovat Calea a loď oblétávají vesmírní andělé za zvuků It´s my turn to fly od Urge).(9.10.2006)

Sci-fi jaké mám rád a jaké jsem miloval před pár lety. Pro mě osobně kultovní podívaná.(18.9.2008)

Takové filmy já můžu.(22.3.2009)

Nějak mi ten film chytnul. Pokaždé se na něj rád podívám.(3.8.2011)

Zajímavý nápad. Animace ujde. Vtipné to je také. Nejen pro děti. To chválím.(1.6.2012)

• MilesTeg

Když jsem se při závěrečných titulcích zeptal kolektivu, se kterým jsem film viděl, jestli jim to nepřišlo jako parodie, zareagoval PeS+: „Může být nějaké scifi po GalaxyQuestu něco jiného než parodie?“ Nesouhlasím s tím, že už by se nedal natočit vážný vědeckofantastický film, ale kvůli úspěšnosti se bez vtipných míst žádný film neobejde. A tady najdete spoustu výborných obecně srozumitelných hlášek jako „Zdržte je, opravím to za okamžik!“ „A jak dlouhý okamžik potřebuješ?“ „Tak pár hodin.“ Jsou bohužel nadabované česky, jako celý film, a ačkoliv nejsem v angličtině dost dobrý, troufám si odhadnout, že očekávané obhroublosti v napjatých situacích prostě v originále nejsou. Mohli je ovšem udělat u nás, jenže tohle měl být rodinný film a většina diváků se měla rekrutovat z dětí. Možná byly na jiných představeních, na tom našem v 18 hodin v pátek nebylo jediné. Objevilo se i pár titulků – časové a místní údaje, v originále zelené – ale ty působily jako nepovedený vtip, například „Planet Bob“ = „planeta Bob“. Proč film považuji za parodii? Protože si vypůjčil množství stěžejních nápadů z jiných scifi filmů a jednoduše je překreslil či „přetrikoval“ – třeba z jednoho klasického StarTreku nebo ze Dne nezávislosti. /---------/ Tento film je také zvláštním pokusem spojit počítačově kosmické triky a klasický kreslený film. Většina postav je nakreslena americkým standardem – jako Lví král, Anastázie nebo Legenda o Mulan – s občas protivně disneyovskými figurkami, takže působí přes veškerou snahu stále dvourozměrným dojmem, ale pohybuje se v počítačovém přiblížení vesmíru, které se hodně podobá realitě a většinou ji vylepšuje. Dalo by se to přirovnat ke skvělému spojení hraného a kresleného filmu – Kdo se bojí králíka Rogera, kdyby Ano, je zde kdyby. /--------/ Kdyby celý Titan A.E. nebyl prošpikován nejen převzatými scifi nápady, ale i snad všemi americkými filmovými klišé. Hlavní hrdina je vychován emzáky různého stupně roztomilosti a nevraživosti a jinými lidmi pohrdá, i když ho okolní rasy za jeho původ šikanují, ale vše se náhle změní, když pozná JI. Hlavní záporák je nakreslen jako typický drsňák se skrytou zlobou a je namluven hlasem, který ho ihned prozrazuje. Otec hlavního hrdiny je jak vystřižen z portrétu „Francouzské letecké eso první světové války“ (ale na Snoopyho nemá), i když se děj odehrává kolem třetího milénia. ONA ho nemůže ani cítit, ale za pět minut ohrožení, které je od sebe oddělí, by ho láskou sežrala. Je to rodinný film, takže sex nebude, ale kdybych měl brát vážně závěr, tak pošlu JEHO i JI do mateřské školky, aby se něco přiučili. Ono je toho ještě víc, ale to by snad stačilo. /-----------/ Jestli potřebujete zabít čas, zajděte se na to podívat, ale nic než rozptýlení od toho nečekejte. Není to film, o kterém budete přemýšlet ještě druhý den – na to je příliš komický. A není to ani film, po kterém se budete smát ještě druhý den – na to je příliš vážně míněný.(27.3.2006)

V celku podarená odľahčená animovaná sci-fi. Zo začiatku naozaj super, potom to trochu stratí svoje čaro, ale stále je to dobré. Animácia je na úrovni a najmä vesmírne zábery sú ešte stále nádherné. Čakal som trochu lepší príbeh, ale aj keď ničím neprekvapil, ničím ani neurazil.(3.7.2012)

Cool!(8.9.2007)

Takový ten průměrný film, u kterého se dá jednou za pár let o víkendu odreagovat.(8.5.2005)

Veskrze průměrný animák s místy otřesnou animací a děravým scénářem, který z podprůměru vytahuje poslední třetina filmu. 55%(11.11.2010)

docela povedenej animáč. Jedna hvězda navrch za muziku.(6.12.2017)

Snímek vcelku zábavný, jen mi neni jasne, jak ho brat. Nejakou dobu se vzdy tvari "solidne," cili vázne, jen aby ho za chvili degradovala nejaka, rekneme "detska" scena...(4.5.2003)

Kdo četl knížku, bude fakt ohromenej tím, jak dokázali filmově ztvárnit to, co si leckdo jen domýšlel. Můžu ze svý vlastní zkušenosti říct, že je to vážně hodně dobře udělanej film. Samozřejmě v dnešní době ztrhujícíh efektů, může někdo říct, že je to jen průměrná nebo podprůměrná ukázka "pohádky", ale člověk, kterýmu alespoň drobet v krvy koluje sci-fi, neodsuzuje klasiku a nevadí mu spojení rádoby klasický a počítačový animace, užije si hodinu a půl příjemný podívaný.(22.11.2010)

Hvězdičky za krásnou animaci a na tehdejší dobu fakt hezké zakomponování 3Dčka, ale moc mi nesedlo tempo - jsem zmlsaná. Na sci-fi hezké, občas mi vrzal lipsync a hudba nebyla úplně můj šálek čaje, ale protože mám slabost pro kreslenku, v rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami nakonec dám čtyři. Není to úplně něco, co pustíte maličkým špuntům, a těm větším to zase v dnešní době už asi přijde nudné, ale na tu dobu pecka - mrzí mě, že jsem film zmerčila až s takovým zpožděním.(25.11.2016)

Velmi příjemné překvapení. Nadupaný sci-fi příběh plný akce. Jenom je trochu škoda, že grafika je na svou dobu spíše standardní. Kdyby Titan A.E. disponoval enginem Kaeny nebo Final Fantasy, bylo by to teprve žrádlo!(28.1.2005)

slušné. Titan ae není moc pro děti, protože by z těch názorových veletočů mohli dostat bolení hlavy. Dospělé neurazí, a scénář má hlavu a patu. Jedním ze spoluautorů je i Joss Whedon a je to na něm znát, dýchá z toho nadhled na všechny strany. Přiznám se, že jsem čekal, že ona kýžená loď Titan, kolem které se to celé točí bude nějaký ultrabitevník, takže mě konec docela překvapil. Jen jemi divné, kde v ledovém poli získali tolik hlíny, aby z toho splácali celou Novou Zemi. Eh, vlastně Boba jem myslel. Jediné mínus je v nevýrazných záporácích. Animace je slušná a třeba úvod a tříštění ledových polí v závěru je dechberoucí.(20.3.2009)

Poměrně slušná, napínavá vesmírná jízda plná skvělých efektů a jedinečné hudby.. Takto stručně bych chtěl ohodnotit sci-fi animáček, na který se může klidně dívat i dospělí divák.. Děj totiž nepůsobí zrovna infantilně, jako jiné filmy pro děti.. ****(27.7.2012)

Pěkně se odvíjející pohádkové sci fi, takže jsem vydržel až do konce a nelituju. Až na nějaké animace a citové úlevy dobré tedy 3*(13.7.2013)

Americký sci-fi film, kombinující techniku tradiční kreslené a počítačově vytvořené animace, zajišťuje zábavu pro děti i dospělé. Neutuchající naděje v znovuobnovení lidstva Vás vtáhne do příběhu a máte potřebu fandit až do samého závěru. Děj plný dynamiky, hvězdný dabing, úžasný zvuk a skvělá hudba, která vše umocní. Celosvětové tržby nedosáhly ani polovinu rozpočtu, což se však při částce 75 mil.$ není čemu divit.(30.12.2014)

• stuj

Začátek vypadal zajímavě, ale bohužel, za čas začal film nudit. Druhou půlku už jsem jel celou zrychleně.(9.8.2016)