Animovaný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2000, 94 min

• zelvopyr

S jistou znalostí japonské animované školy mé nároky poněkud vzrostly :) a za víc než ** toto být nemůže -- muselo by být trochu neprovařené a nepředvídatelné...(4.3.2007)

Odzbrojující kinetický úvod nemá na poli animovaných filmů obdoby, o to větší škoda, že postupem času sklouzne příběh do vod šedi a nedokáže využít potenciálu, jež takřka Odysseovské putování nabízí. Joss Whedon probleskuje pouze v několika málo pasážích.(24.2.2014)

Animák nejen pro děti, ale i dospělé a navíc se slušným příběhem.(9.2.2004)

• Martin741

Nudna americka bachorka, nema to cim zaujat, nema to tempo a ani herecke vykony, fakt len dalsia americka sucharina. 0 %(19.5.2015)

Skvělá odpočinková záležitost, solidní scénář a animace. Bohužel některé podstatné detaily tu byly odfláknuty, jinak by bylo hodnocení mnohem větší.(19.2.2003)

Nevím proč se zrovna tenhle filmeček dočkal takové kritiky, že se studio rozhodlo dále netočit další animované filmy. Přitom to má skvělý hrdinský příběh (pravda, nikde není ani slovo o záchraně "Ameriky" ale jenom o záchraně "Země" .. takže možná proto). Grafika a animace jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy viděl, sci-fi příběh je taktéž super, vřele doporučuji všem..(25.4.2004)

Solídnejší Sci-Fi animák než by sa zdalo, miesto na nudu nehrozí.(9.6.2019)

• cross

Animovaná sci-fi, která se hodně nepovedla a to i přes obrovskou finanční sumu k realizaci snímku.Animace vesmíru, korábů a mimozemských Drejů je dokonalá, bohužel vše ostatní je standardní ruční práce, která je však např. narozdíl Atlantis spíše odfláknutá (ruzné mimozemské rasy).Celkově příběh nestojí za moc a v podstatě to celé není ani příliš zábavné (ani pro děti, ani pro dospělé).(18.9.2002)

Průměrný až mírně nadprůměrný animovaný film pro celou rodinu. Film nikoho neurazí a úvodní scéna , troufám si říct, že všechny naprosto nadchne. Při dalším pokračování tohoto filmu si však nejsem jist, jestli bude všem sedět. Charakter postav je super, scénář taktéž, jen mi tam něco chybělo co by mě více připoutalo ke křeslu a nenutilo mě občas koukat se kolem sebe , hrát si s ovladačem prostě být mylšenkama mimo jen ne upřeně s napětím koukat na obrazovku.(22.11.2004)

Když jsem tento film poprvé viděl, byl jsem unešen.(6.11.2008)

Dobrej animák.(3.7.2010)

Solídna anmiačka, ktorá dopadla ako menší prúšvih pre Warnerov, aj keď mi nie je úplne jasné prečo.(23.10.2003)

Vcelku zajímavá sájens fikšn pro děti. A občas i vtipná.(11.7.2007)

Spektakulárna rozprávka s krásnou animáciou a grande finále, ako sa patrí. AL DENTE (pre gastronomicky nezúčastnelých, "jemne nedovarené":D)(3.2.2009)

škoda, že film není celý počítačově animovaný, zasloužil by si to, ale i takhle je na co koukat....(8.7.2005)

Na svoju dobu vysoko nadpriemerný animovaný počin, ktorý geniálne kombinuje CGI a kreslenú grafiku. Príbehovo aj celkovým spracovaním sa však jedná o počin vhodný viac pre staršie publikum ako pre tých najmenších, takže z tohto dôvodu sa mu možno nedostalo až takého ocenenia, ako by mu náležalo. Holt, taký je svet, nespravodlivý, neférový. Ja som sa bavil pri premiére, bavil som sa aj po ôsmich rokoch po opätovnom zhliadnutí. To znamená, že kvalitu si snímok drží neustále a to je to hlavné.(31.3.2009)

Úžasné sci-fi se špetkou humoru, které nenudí /95%(27.4.2018)

Nádherně fantastický animovaný film se skvělou hudbou. Jak už několikrát padlo, obsahuje spoustu úderně působivých scén (např. když Korso nechá pilotovat Calea a loď oblétávají vesmírní andělé za zvuků It´s my turn to fly od Urge).(9.10.2006)

Sci-fi jaké mám rád a jaké jsem miloval před pár lety. Pro mě osobně kultovní podívaná.(18.9.2008)

Takové filmy já můžu.(22.3.2009)

Nějak mi ten film chytnul. Pokaždé se na něj rád podívám.(3.8.2011)