Animovaný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2000, 94 min

• MartinezZ

Bohužel propadák. předvídatelný, nezajímavý, klišé. Animace ošklivá, zápletka "originální až to praštilo". Vlastně tam bylo až na hudbu a skutečnost, že to bylo sci-fi, špatně všechno. Pak se nedá moc divit, že to při nákladech 75 milionů utržilo slabých 37. Propadák. //PS: Proboha, těch 75 mega se podělo KAM?(19.5.2011)

slušné. Titan ae není moc pro děti, protože by z těch názorových veletočů mohli dostat bolení hlavy. Dospělé neurazí, a scénář má hlavu a patu. Jedním ze spoluautorů je i Joss Whedon a je to na něm znát, dýchá z toho nadhled na všechny strany. Přiznám se, že jsem čekal, že ona kýžená loď Titan, kolem které se to celé točí bude nějaký ultrabitevník, takže mě konec docela překvapil. Jen jemi divné, kde v ledovém poli získali tolik hlíny, aby z toho splácali celou Novou Zemi. Eh, vlastně Boba jem myslel. Jediné mínus je v nevýrazných záporácích. Animace je slušná a třeba úvod a tříštění ledových polí v závěru je dechberoucí.(20.3.2009)

Americký sci-fi film, kombinující techniku tradiční kreslené a počítačově vytvořené animace, zajišťuje zábavu pro děti i dospělé. Neutuchající naděje v znovuobnovení lidstva Vás vtáhne do příběhu a máte potřebu fandit až do samého závěru. Děj plný dynamiky, hvězdný dabing, úžasný zvuk a skvělá hudba, která vše umocní. Celosvětové tržby nedosáhly ani polovinu rozpočtu, což se však při částce 75 mil.$ není čemu divit.(30.12.2014)

Nevím proč se zrovna tenhle filmeček dočkal takové kritiky, že se studio rozhodlo dále netočit další animované filmy. Přitom to má skvělý hrdinský příběh (pravda, nikde není ani slovo o záchraně "Ameriky" ale jenom o záchraně "Země" .. takže možná proto). Grafika a animace jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy viděl, sci-fi příběh je taktéž super, vřele doporučuji všem..(25.4.2004)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $22,753,426Tržby Celosvetovo $36,754,634║ sa už nečudujem že to tak prepadlo a bez záujmu to zapadlo prachom, veľmi nevýrazné po všetkých stránkach, či príbeh alebo animácia, aj keď v animácii sa nájdu svetlejšie okamihy ale celkový dojem je skôr rozpačitý /40%/(9.4.2010)

• - Redakce Motion Picture Sound udělila devítičlennému týmu zvukařů cenu Golden Reel. (Terva)

• - Film získal tři ceny Annie, a to v kategoriích vynikájící úspěch v animaci, významný úspěch v efektech a nejlepší design. (Terva)

• - Film byl v roce 2001 oceněn cenou Saturn a Golden Satellite v kategorii nejlepší Sci-fi film. (Terva)