poster

Efekt nula

 • USA

  Zero Effect

 • Slovensko

  Efekt Zero

Komedie / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA, 1998, 111 min

Režie:

Jake Kasdan

Scénář:

Jake Kasdan

Kamera:

Bill Pope

Producenti:

Jake Kasdan

Střih:

Tara Timpone

Scénografie:

Gary Frutkoff, Maggie Martin (set dekoratér)

Kostýmy:

Kym Barrett
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  **

  Soukromého detektiva Daryla Zera (Bill Pullman) kontaktuje jeho nový zákazník. Bohatý pan Stark (Ryan O'Neal) ztratil klíče od sejfu, a má podezření na svojí bývalou přítelkyni. Daryl Zero se pouští do vyšetřování, což je pro něj trochu složitější, neboť je výstřední introvert a s celým okolím komunikuje pouze pomocí svého pomocníka Steve Arla (Ben Stiller). Toho ale práce pro Zera přestává bavit, a rád by se postavil na vlastní nohy ... Asi nejvíce vypovídající o filmu je to, že po týdnu, kdy jsem film shlédl, už si z něj kromě Billa Pullmana nepamatuji téměř nic. Ben Stiller zde byl až podezřele nevýrazný (i když pro film je to možná štěstí)...(4.12.2009)

 • Martin741
  ***

  Slusny, ale hranice priemeru nijako nepresahujuci film o samotarovi. Rezisera Jake Kasdana nepoznam, a tymto filmom odviedol len priemernu pracu. Bill Pullman bol na urovni, ale film rychlo vyfuci do prazdna a nezanecha vyraznejsiu stopu. Okrem Pullmana vyraznejsie na seba neupozornil ani Ryan O´Neal /Prilis Vzdaleny Most, Papirovy Mesic, Love Story/. Pravou rukou samotara je Ben Stiller. 59 %(5.5.2013)

 • karlee
  ****

  Docela zajímavý film, žánrově těžko zařaditelný, taky jsem celou dobu váhal, o co jde, chvílemi se to tvář jako paordie, chvílemii jako krimithruller, tu a tam trocha romantiky. Poslední scéna vše vyjasní, i když náznaky jsou roztroušeny v celém filmu, nebudu psát spoilery, ale je to pěkný mix pocty a parodie, ostatně stejně jako (nejmenovanný) originál.(6.4.2013)

 • Olík
  **

  Kdybych chtěl být hodně krutý, tak bych mohl napsat, že film jako takový nejlépe vystihuje už jeho název. Kasdanova prvotina není ani pořádnou komedií, ani pořádným krimi, ani pořádným thrillerem a to celé dohromady dává takové nezáživně šedivé nic. Já jsem však hodný strejda a vykouzlím efekt dvě hvězdičky………i když, kdyby Ben Stiller pokračoval ve své kariéře tímto směrem, dostal by se do bodu, v kterém se nyní plácá jeho efektně nulový spoluhráč Bill Pullman.(23.4.2012)

 • Radiq
  **

  Ze začátku se to tváří jak komedie a to je ta lepší část, která mě fakt bavila. Postupem času se z toho nenápadně stává jakysi takovy nic, co čumí na psí lejno čerstvě vysrané na rohu ulice. K zasmání tam toho nakonec je velmi málo a ani poměrně ujetá postava detektiva si neudrží svou původní polohu a nakonec je celkem normální. Kim Dickens byla pěkná a dokonce jí aji seděl českej dabing. Jinak scény téměř bez hudby byly asi jako třínohá kočka bez naděje na přežití...(9.5.2010)