Major Leonard a jeho tým se vydali na planetu, a protože se dlouho neohlásili, vydává se za nimi Sheppardův tým a Beckett. Při prohledávání planety najdou tři mrtvé členy Leonardova týmu, pár mrtvých Genijců a kameru, na které je záznam toho, co se tu vlastně stalo. Na kameře je vidět, že celý tým postřílel sám Leonard, který místo svého týmu viděl nepřátele. Na planetě Sheppardův tým najde wraithské zařízení, které bylo vytvořeno k účelu zmást nepřítele. Rodney pracuje na jeho vypnutí. Jenže Sheppard začne vidět sám sebe v Afghánistánu a v Teyle vidí svého kamaráda, se kterým v Afghánistánu bojoval. Teyla je jediná, na kterou zařízení nefunguje, Ronon vidí v Sheppardovi Wraitha. Rodney musí zařízení vypnout, než se tu všichni navzájem pozabíjí. (Varan)

Grogan

Pěkná strašidelná epizoda, kde si jsou členové týmu sami nepřítelem. Konečně jsme se dozvěděli něco z minulosti Shepparda a nejvíc strašidelná byla linie Becketta s léčením mrtvých lidí. Jedna z nejlepších epizod seriálu, alespoň pro mě. ()