Major Lorne se spojí s Atlantidou, aby jim sdělil, že na planetě, kterou prozkoumávají, našli Rodneyho obraz. Následně Wearová zpovídá McKaye a Shepparda, kteří jí řeknou o strategické hře, kterou našli, když prohledávali Atlantidu. Jenže dodnes nevěděli, že ta hra je ve skutečnosti antický experiment. Když se McKay a Sheppard vydají na svou planetu, zjistí, že lid, který vede Sheppard, nenávidí lid, který vede Rodney. Následně tyto spory mezi nimi vyústí ve válku. Sheppard a Rodney tomu musí zabránit, než se navzájem pozabíjí. (Varan)

PEPR

Po příchodu na Atlantis McKay se Sheppardem objevili záhadnou hru, kterou začali hrát. Jednalo se vlastně o real-time strategii - každý z nich se staral o národ na imaginární planetě. Alespoň si mysleli, že imaginární... Jednoho dne totiž tým majora Lorna navštíví planetu, kde má jeden národ na vlajce obličej McKaye. Planeta totiž byla součástí antického sociologického experimentu, který si však McKay se Sheppardem vyložili jinak. Mezi národy se vedou spory, které mohou vyústit ve válku. Tomu se však musí za každou cenu zabránit. ()