Reklama

Reklama

Hvězdná brána: Atlantida

(seriál)
  • Kanada Stargate: Atlantis (více)
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka)

Hrají:

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(98)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

(více)

Recenze uživatele kwoky k tomuto seriálu (68)

38 minut (2004) (S01E03) 

Skvělý nápad se zásekem v bráně, díky kterému se dozvíme další detaily o jejím fungování. Bohužel to je tak vše, co je na téhle epizodě dobré. Postavy se hádají jak děti, absolutně nefungují priority a co je nejhorší, ani herecky to není dobré. Major zvládne soubor 3v1 s "hrozně moc nebezpečnými" wraithy. Weirová zmateně pobíhá, všichni mají na všechno ničím nepodložený názor, ale problém se opět vyřeší čirou náhodou. Začínám být na ta náhodná řešení alergický. Jako perlička je pak v dabingu luxusně špatně přeložený konec. ()

Podezření (2004) (S01E04) 

Jsme pod palbou a proběhneme bránou. Co je další logická věc, kterou uděláme? Otočíme se a budeme koukat směrem k nepříteli, aby nás mohl sejmout... Povídací část uprostřed se mi líbila, ale jak začala akce, tak se nakupilo tolik logických nesmyslů, že mě to odrazuje od dalšího pokračování. A majora už zase sundali - ten člověk je v jednom kuse nepojízdný. ()

Konec dětství (2004) (S01E05) 

Spadnete na cizí planetě a jdete pěšky zpátky k bráně. Co si vezmete s sebou? Všechno, co unesete? Ne, frajeři z Atlantis jdou nalehko jak na krátkou vycházku. A když pak najdou vesnici, kde děti páchají sebevraždy, projeví se to nulovými emocemi na všech zúčastněných. Z tohoto námětu šlo vyždímat mnohem víc. Mrkněte na Star Trek Novou generaci na díl "Half a Life". Podobná myšlenka, mnohem lepší zpracování. ()

Otrávená studnice (2004) (S01E06) 

Hurá, konečně epizoda, co má koule řešit nějaký fundamentální problém. A k tomu major přidává i malou porci humoru. Na pět to ještě není (postavy jsou mi stále nesympatické, nemají zatím žádnou hloubku), ale čtyři už ano a bez váhání. ()

V podzemí (2004) (S01E07) 

Ukázka, jak je těžké bojovat bok po boku se spojencem, kterému nevěříte. Weirová by měla zvednout zadek a jít vyjednávat osobně. ()

Domov (2004) (S01E08) 

Matrix ve Stargate? Proč ne? :) Vypadalo to tak nadějně. Konečně byla příležitost poznat civilní polohu postav a trochu k nim najít vztah. ()

Bouře (2004) (S01E09) 

Nesměla chybět opět sprška logických chyb, ale temnější vyznění celé epizody dohromady s dramatickým koncem to u mě táhnou nahoru. ()

Oko bouře (2004) (S01E10) 

Skoro celý díl se nic neděje, jen se nastavuje kaše a postavy na sebe nechají pršet. Sheppard si zde nabral slušný počet zářezů do statistik. Závěrečný hepáč už jen dokonal pocit trapnosti, který ve mně zůstal. ()

Všemu navzdory (2004) (S01E11) 

Ještě že byl nepřítel na té obrovské lodi jen jeden. ()

Horká zóna (2004) (S01E12) 

Zatím nejblbější díl. Tady už scénáristi snad soutěžili o to, kdo vymyslí větší nesmysl. Atomovka jako nejlepší řešení všech problémů... ()

Dříve než usnu (2004) (S01E14) 

Velmi solidní díl. Dozvíme se něco o historii antiků a k tomu nakoukneme (i když opět spíš povrchně) do srdce doktorky Weirové. Někdy toho mluvení bylo přece jen trochu moc, ale i tak to je epizoda, u které se už teď těším na druhé zhlédnutí. ()

Bratrstvo (2004) (S01E15) 

Hodně slušné. Hledání pokladu, sem tam zvrat a na obzoru velké nebezpečí. Škoda jen, že Kolja tu byl spíš jen na ozdobu. ()

Dopisy z Pegasu (2005) (S01E16) 

Blíží se zkáza a posádka Atlantidy nemá nic lepšího na práci, než nahrávat dojemné vzkazy. Tak jsme si poplakali a teď zemřeme. Nebo ne? ()

Dar (2005) (S01E17) 

Další slabá epizoda. Nic nového jsme se nedozvěděli, zkáza stále přichází. Pozitivní je tak možná to, že Weirové to tady pekelně sluší. ()

V obležení, 1. část (2005) (S01E18) 

Den zúčtování se blíží a nevypadá to vůbec dobře. Obranný satelit je fuč, jedna z mála sympatických postav je mrtvá a wraithové už klepou na dveře. Bohužel se opět vrací na scénu logické chyby. ()

V obležení, 3. část (2005) (S02E01) 

Při sledování tohohle dílu mi umřela další část mozkových buněk. Hrozná patlanina. Aspoň že linka z Fordem slibuje zajímavé možnosti v budoucnu. ()

Vetřelec (2005) (S02E02) 

"Do hajzlu, vskutku." :D ()

Odsouzenci (2005) (S02E05) 

Genocida vlastního obyvatelstva a přátelení se s nepřítelem nebývá dobrý nápad. ()

Všemohoucí (2005) (S02E06) 

Napínavý díl o novém zdroji energie a poznáváme trochu pozadí, ze kterého pochází Ronon. McKay se projevuje jako egoistický blb, vůbec se nechová vědecky. Od takového člověka bych prchal hodně daleko. McKayův příběh o vědci, který byl ozářen, je z větší části pravdivý - najděte si na Wiki článek "Harry Daghlian". ()

Úl (2005) (S02E11) 

Tenhle díl má smysl vidět už jen kvůli nafetovanému McKayovi :) ()

Související novinky

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Major Charles Winchester III už není mezi námi. Jeho představitel David Ogden Stiers totiž ve věku 75 let zemřel ve svém domě v Oregonu. Stierse určitě znáte ze seriálu MASH, kde od 6. série ztvárnil… (více)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

Jeden z nejlepších filmů Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Útok na Bílý dům) letos slaví 20 let od premiéry. Hvězdná brána sice zamířila na velké plátno jen jednou, víc než 10 let ale úřadovala na… (více)

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (více)

Reklama

Reklama